Cash back кредитки: а чи є економія?

Cash back кредитки: а чи є економія? Кредитні картки поки не користуються таким великим попитом в нашій країні, як, наприклад, в США. Втім, це не означає, що вони не мають ніяких перспектив на майбутнє, адже сьогодні банки, намагаючись залучити якомога більше клієнтів, вигадують різні бонусні програми, однією з яких є послуга повернення грошей на кредитки (cash back). Давайте спробуємо розібратися, в чому переваги цієї послуги, і наскільки вона вигідна користувачам кредитки. Отже, власники кредиток з функцією cash back отримують назад певний відсоток з тієї суми, яку вони зняли з кредитної картки. Іншими словами, банк ділиться з клієнтом частиною свого прибутку. Такі дії зазвичай спонукають клієнта на вчинення подальших покупок і неодноразове використання кредитки. Причому людей зазвичай стимулюють на вчинення безготівкових розрахунків. Банк від таких дій тільки виграє.

Багато експертів впевнені, що саме cash back є найбажанішою бонусної програмою у споживачів. Їм подобається, що за користування карткою вони отримують винагороду тут і зараз. На відміну від кредиток, за користування якими нараховуються бонуси і бали, cash back кредитки дають їх користувачам реальні гроші, які можна згодом використовувати на оплату нових покупок або ж на погашення кредиту. Як показує практика, користувачі такої карти отримують масу переваг, але найголовніше з них полягає в грошовій економії, яка з такою картою є більш відчутною, ніж при використанні класичної кредитки. Більш того, послуга cash back дозволяє повністю покрити щорічну вартість експлуатації кредитки, а це теж, погодьтеся, чимала економія.

Cash back кредитка здаються найбільш привабливою пропозицією на профільному ринку. Однак, незважаючи на всю її очевидну вигоду, не варто брати таку карту, не вивчивши всіх умов. Слід зазначити, що кожен банк встановлює свої умови користування cash back карткою, і далеко не завжди вони бувають вигідними. Крім того, багато банків можуть змінювати умови договору і встановлювати, з якої суми, витраченої користувачем карти, вони повертатимуть відсоток, а з якою немає. Крім того, відсотки можуть не нараховуватися із зняття готівки, переклад на інший банківський рахунок і операції, проведені в інтернет-банку.

Зазвичай умови договору з клієнтом передбачають, що йому буде нараховуватися 0,5-1% від знятої з карти суми. Однак сьогодні деякі банки і кредитні організації пропонують більш високий відсоток повернення, який може доходити і до 10%. Також клієнтам нерідко пропонують вибрати одну бонусну категорію, яка вимагає від них найбільшої кількості виплат. Наприклад, клієнт може вибрати категорію «Кафе або ресторани» або «Аптека» тощо.

Більший відсоток клієнт може зазвичай отримати під час користування карткою в святкові дні, наприклад на Восьме березня або в свій день народження. А іноді функція повернення грошей клієнту працює тільки під час великих свят, а в усі інші дні вона деактивовано. Вітчизняні банки, намагаючись захистити себе від зайвих витрат, вводять обмеження на суми повернення або приймають інші подібні заходи. Наприклад, ВТБ24 обіцяє повернути відсоток з суми, яка не перевищує 15 тисяч рублів на місяць. Деякі банки обіцяють повернення відсотків тільки в тому випадку, якщо клієнт здійснює покупки в магазинах-партнерах банку, які, як правило, продають товари дорожче, ніж скрізь.

Cash back кредитки: а чи є економія? Банки та кредитні організації не менш уважно стежать за поведінкою власників карток з підключеною програмою cash back. Наприклад, повернення нерідко дають тим клієнтам, у яких немає заборгованостей по кредитах. Якщо ж клієнт десь проштрафився, то cash back йому, ймовірно, відключать. Наприклад, політика банку ВТБ24 має на увазі відмову в cash back, якщо клієнт прострочив платіж більш ніж на 30 днів. Якщо ж клієнт оплачує свій борг протягом 3 місяців, то cash back йому повертають. Банк Хоум Кредит зупиняє цю бонусну програму, якщо клієнт забув навіть про самий мінімальний платіж. Банк Авангард відновлює cash back тільки через 5 місяців після сплати боргу.

Отже, якщо ви вирішили використовувати карту з послугою cash back, обов’язково дізнайтеся умови, за якими здійснюється повернення відсотків зі знятою з кредитки суми. Якщо повернення відбувається не за тими умовами, які вас влаштовують, шукайте більш вигідну пропозицію в іншому банку. Не забудьте порівняти процентну ставку по картах з такою послугою, а також зверніть увагу на вартість їх річного обслуговування і вартість випуску. Іноді занадто завищена ціна на випуск і обслуговування карти може «з’їсти» всю вигоду, яку ви отримаєте в процесі її експлуатації. Також не слід забувати про обмеження на суми, з яких банк може повернути вам відсоток. Якщо вам підійшли всі умови, запитаєте, чи надає банк додаткові пільги по картці. До таких пільг може ставитися період, коли за користування карткою з клієнта не стягується відсоток, або знижки в певних торгових мережах і т.п.

Слід зазначити, що клієнт банку, якому повернули певний відсоток з суми, знятої їм з кредитки, повинен виплатити з нього 13% прибуткового податку. Так що на карту в результаті приходить злегка «урізаний» відсоток. Зазвичай банки знімають прибутковий податок самі, а потім перераховують його в відповідні установи. Однак про цю схему краще запитати заздалегідь у менеджерів банку, щоб потім не виявилося, що ви заборгували державі енну суму грошей.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четыре × четыре =