Як уникнути відмови в іпотечному кредиті?

Як уникнути відмови в іпотечному кредиті? Багато росіян купують житло в кредит. Для них це єдина можливість стати власником власної квартири. Кредит на квартиру (іпотека) зазвичай видається на тривалий час, тому він стає для багатьох людей найбільшим і серйозним фінансовим рішенням в житті. Перш ніж укласти договір кредиту, необхідно подати заявку та зібрати всі документи. Саме на цьому етапі потенційному позичальникові потрібно діяти максимально розумно, щоб заощадити свій час і не отримати відмову в кредиті. Всі банки виносять своє рішення по кредиту на підставі наданих документів. Потенційному позичальникові знадобляться:
✓паспорт;
✓справка з місця роботи за формою 2-ПДФО або довідка про доходи за формою банку за останні півроку, завірена підписом і печаткою;
✓копія або виписка з трудової книжки, завірена на кожній сторінці або прошита і завірена на останньому аркуші (тут важливо, щоб після останнього запису в трудовій книжці стояв напис від руки одного зі співробітників кадрового відділу, що позичальник в даний час працює в даній організації або фірмі);
✓заполненное заяву позичальника, поручителя, співпозичальника, заставодавця;
✓документи по квартирі, що купується (їх можна надати протягом перших місяців після схвалення заявки).

Усі надані документи повинні бути справжніми. Банк перевірить всі документи і інформацію, яка в них міститься. Якщо розкриється, що позичальник спробував обдурити банк, надавши неправдиві відомості про себе або фальшиві документи, в кредиті йому неодмінно відмовлять. Потенційний позичальник повинен бути гранично відвертим при розмові з менеджером по кредитах. Якщо він до цього брав кредит, то слід про це обов’язково розповісти, а, якщо у нього колись були прострочення за платежами, то про це теж краще згадати. Якщо у позичальника є додаткові офіційні джерела доходів, то і про них краще не мовчати.

Коли банк отримує всі документи позичальника, він відсилає їх в службу безпеки, яка ці документи перевіряє. Спочатку вивчається кредитна історія позичальника, яку запитують в Бюро кредитних історій. Якщо кредитна історія у позичальника зіпсована простроченими платежами або чимось ще в такому дусі, в кредиті йому відмовлять. Щоб не витрачати свій час на збір документів, які все одно не будуть схвалені, фахівці радять потенційним позичальникам знайомитися зі своєю кредитною історією заздалегідь. Для цього потрібно зробити запит в Бюро кредитних історій. Це можна зробити в будівлі самого Бюро або можна відправити онлайн-заявку на сайті Банку Росії.

Слід зазначити, що відсутність кредитної історії розцінюється банком як негативний момент. Тому перед тим як брати кредит на квартиру, слід для формування успішної кредитної історії взяти споживчий кредит на побутову техніку або інші невеликі покупки. Наступний крок банку — перевірка в Пенсійному фонді. На жаль, багато позичальників не проходять цю стадію перевірки, оскільки сьогодні офіційні доходи громадян на порядок нижче, ніж неофіційні, які ще називаються зарплатою «в конвертах». При низькій офіційній зарплаті відрахування до Пенсійного фонду незначні, тому банк може відмовити в кредиті.

Щоб зрозуміти, чи можна пройти цей етап перевірки, потрібно добре знати розмір своєї офіційної зарплати і відрахувань до Пенсійного фонду.
Якщо перші два етапи пройдені, то у позичальника є всі шанси отримати кредит. Потім банк перевірить, де працює позичальник, і проб’є його по базі правоохоронних органів.

Банки зазвичай відмовляють тим позичальникам, які надають фальшиві документи, мають погану кредитну історію або тим, хто пропонує заставу, який не відповідає банківським вимогам. У кожному банку існує свій відсоток відмов у видачі кредиту, отже, якщо позичальникові відмовили в одному банку, це не означає, що йому відмовлять в іншому. Приблизно кожен п’ятий позичальник отримує відмову при першому зверненні в банк. Якщо у людини все нормально з документами і кредитною історією, то банк може відмовити йому через низькі офіційних доходів. В цьому випадку можна хіба що залучити співпозичальника, надати довідку про додаткові доходи або поміняти місце работи.В рідкісних випадках банк відмовляє в кредиті через заборгованостей з оплати комунальних послуг, а також відмова можуть отримати пенсіонери або занадто молоді позичальники. Якщо позичальникові відмовили в банку, але він все одно хоче отримати в ньому кредит, він може спробувати знову подати документи, але через якийсь час. Слід зазначити, що для кожного банку цей термін індивідуальний.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

20 + 18 =