Як правильно погасити кредит завчасно?

Як правильно погасити кредит завчасно? Сьогодні багато людей активно беруть кредити частково завдяки тому, що процес їх оформлення не займає багато часу і не вимагає особливих зусиль. Однак потрібно пам’ятати, що взяти кредит — легко, а погасити його — легко не завжди. І перешкоди виникають навіть у тих ситуаціях, коли позичальник вирішує виплатити кредит достроково. Він начебто і здійснює благородний вчинок, проте кредитна організація таке «благородство» може не оцінити. Ще відносно недавно за дострокове погашення людина розплачувався сповна за рахунок комісій, штрафів та обмежень. Але цієї негарної практиці було покладено край у 2011 році, коли вийшов закон, що дозволив позичальнику проводити дострокове погашення кредиту без будь-яких штрафів та інших варіантів відбору грошей.

Тепер якщо у позичальника раптом з’явилися зайві кошти і він хоче погасити ними кредит раніше терміну, то він може спокійно це зробити, не боячись будь-яких санкцій з боку фінансової організації. Для початку йому потрібно повідомити кредитора про дострокове погашення (не менше ніж за місяць до погашення кредиту). Повідомити фінансову організацію про бажання погасити кредит можна різними способами. Хтось сприймає телефонне повідомлення, а хтось вимагає, щоб позичальник особисто прийшов в банк і написав заяву. До речі, другий варіант найпоширеніший. Після того як така заява буде прийнято, графік платежів позичальника буде змінений, і на підставі внесених змін позичальник зможе погасити свій кредит раніше терміну. Слід зазначити, що банки практикують як часткове, так і повне погашення кредиту.

Дуже важливий момент: щоб погасити кредит, мало внести гроші на рахунок банку. Якщо у банківських співробітників не буде на руках заяви про довгострокове погашення кредиту, вони зможуть погасити кредит лише на ту суму, що зазначена в графіку платежів. Зразок заяви позичальник може отримати в банку. Після того як воно буде написано, слід зробити його копію і завірити його у банку.

Щоб надалі не виникло ніяких проблем, потрібно відразу обумовити варіант погашення кредиту. Як відомо, дострокове погашення може бути повним і частковим. При повному погашенні позичальник виплачує суму кредиту, відсотки на момент погашення кредиту і всі інші заборгованості. Тільки в цьому випадку договір буде вважатися розірваним.

При частковому погашенні позичальнику запропонують 2 варіанти перерахунку боргу. У першому випадку позичальник скоротить всі свої майбутні платежі по кредиту, оскільки останні розраховуються із загальної суми боргу. Якщо ж сума боргу зменшена, то, відповідно, платежі також зменшаться. Другий варіант погашення передбачає зменшення терміну кредитування. У цьому випадку графік виплат скоротиться, а сума виплат стане більшою. Вибір найбільш відповідного варіанту залишається за позичальником, і банк не може нав’язувати йому свою волю.

Сьогодні на інтернет-сайтах банків з’явилися так звані калькулятори дострокового погашення кредиту, що дозволяють отримати всі параметри виплат. За допомогою калькулятора можна побачити, наскільки зменшиться сума щомісячних виплат. Крім того, з його допомогою позичальник зможе оцінити вигоду від часткового погашення.

Отже, що ж потрібно робити, щоб погасити кредит достроково? Для початку слід уважно вивчити договір кредитування, а точніше, пункт про дострокове погашення кредиту. Потім слід повідомити банк про своє бажання, написати заяву, дізнатися точну дату погашення кредиту. Якщо позичальник вибирає варіант повного погашення, тоді він точно повинен знати суму, яку йому потрібно виплатити (це уточнюється в банку). При повному погашенні вся сума заборгованості повинна бути виплачена ДО КОПІЙКИ! Навіть якщо позичальник залишиться винен банку кілька копійок, договір кредитування не буде розірвано !!! І на ці копійки будуть нараховуватися відсотки і штрафи !!! Від можливих неприємностей вбереже довідка про повне погашення кредиту, яку можна отримати в банку.

Дострокова виплата позики завжди вигідна для позичальника, але ніколи для банку, оскільки для останнього вона означає втрату регулярного доходу. Саме з цієї причини при укладанні кредитного договору потрібно особливо уважно прочитати пункт про дострокове погашення кредиту, адже іноді в ньому прописують невигідні для позичальника умови.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семнадцать + 4 =