Як правильно вчинити при втраті банківської карти?

Як правильно вчинити при втраті банківської карти? Банківська картка стала звичним засобом оплати покупок і послуг. Для жителів Росії вона є зручним і звичним засобом розрахунків. Але нерідкі випадки, коли її втрачають, забувають в банкоматі або її крадуть разом з гаманцем. Що необхідно робити в таких випадках? Перша дія — звернутися в банк, який видав вам цю карту з проханням заблокувати її. Після блокування картки ніхто не зможе нею скористатися, і ваш рахунок залишиться в цілості й схоронності. Якщо банк знаходиться недалеко, краще звернутися безпосередньо до службовцям банку.

Також можна зателефонувати в банк по телефону. Контактні центри кредитних установ працюють цілодобово. Це дозволяє повідомити про втрату карти в будь-який час дня і ночі, з будь-якого міста і з будь-якої країни. Номер телефону контактного центру є на карті, в договорі з вашим банком, в буклетах, на сайті банку, в меню банкомата банку, що видав картку. Краще мати цей номер завжди з собою у вашій записній книжці. Будь-яке трапляється в житті, підстрахуватися ніколи не завадить. Не забувайте контрольні питання, які ви призначили для себе при отриманні карти і відповіді на них. Відповідаючи на контрольні питання, відомі тільки вам, ви доведете, що ви є власником картки. Зазвичай просять назвати ваше прізвище, ім’я, по батькові, дівоче прізвище матері або кодове слово.

Якщо ви не відповісте на контрольні питання, в блокуванні карти буде відмовлено. І треба все ж буде сходити в банк і пред’явити посвідчення особи. Ви повинні написати заяву про те, що ви втратили карту, і запит на отримання нової карти. Банк видасть нову картки замість втраченої.

Інший спосіб блокування карти — самостійна блокування в мережі інтернет-банкінгу. Підключення до цієї системи вже має бути. Як це зробити, детально розказано на офіційному сайті вашого банку.

Перевипуск займає певний час. Від 1 дня до 1 місяця. Деякі банки випускають нову карту безкоштовно, інші беруть за це комісію. Тарифи банків можна дізнатися безпосередньо в банку або в інтернеті. Якщо ваша карта прив’язана до банківського рахунку, то він залишиться незмінним. Змінюватиметься лише номер карти і секретний код. Під час очікування нової карти можна скористатися грошима тільки в касі банку. Комісія за операції з готівкою може бути досить високою. Всі ці нюанси треба знати, щоб вийти із ситуації з мінімальними втратами.

Заблокована банківська картка заноситься в спеціальний список, який доступний всім магазинам і сервісів. Якщо вашою карткою спробують скористатися, сервіс автоматично зробить блокування операції.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

двадцать − четыре =