Як повернути собі страховку після виплати кредиту?

Банки намагаються максимально убезпечити себе від різних непередбачених ситуацій. Кілька років тому банки масово почали вимагати від позичальників оплачувати страхування свого життя, якщо останні брали довгострокові кредити на великі суми. Інтерес банку в даній ситуації зрозумілий: якщо клієнт помре, то його борг помре з ним.


Щоб в будь-якому випадку забезпечити собі повернення кредиту, банк змушує позичальника оформити страховку. Якщо позичальник помре, то страховка покриє виплати по кредиту. Як правило, страховка оформляється на час, протягом якого будуть здійснюватися виплати по кредиту.
Що відбувається, якщо позичальник достроково виплачує кредит? Чи можна повернути собі частину суми, сплаченої за страховку? Відповідь на ці питання ствердна. Яким чином можна повернути свої гроші, ви дізнаєтеся з цієї статті.
Страхування кредиту
Законодавство Російської Федерації не зобов’язує позичальника оформляти страховку свого життя або здоров’я. Однак банки та інші кредитори мають законне право відмовити позичальникові в кредиті, якщо останній відмовиться оформити таку страховку. Відповідно до закону кредит на придбання майна повинен обов’язково супроводжуватися страхуванням цього майна. Подібна вимога дозволяє уникнути ризиків для обох сторін і тому взаємовигідно. Однак страхування життя позичальника вигідно тільки банку. Взаємовигідними є страховки на випадок втрати працездатності або робочого місця, вони дозволяють позичальникові зняти з себе стало непосильним фінансовий тягар.
Читайте також: Як отримати компенсацію за вкладами 1991 року в Ощадбанку
Як повернути страховку, про яку позичальник не був поставлений до відома
Досить часто банки не сповіщають клієнта, що для укладення кредитного договору необхідно оформити страховку. В такому випадку банки знімають з клієнта гроші за страховку у вигляді різних комісій. Якщо клієнт виявив, що їм були сплачені незрозумілі комісії, то він має право подати на банк до суду. Останній зобов’язаний повернути клієнту всі збори, про які він заздалегідь не повідомив. Спочатку необхідно письмово звернутися в банк з вимогою повернути кошти, якщо звернення буде проігноровано, то слід звернутися до суду.
«Неохайність» деяких банків змушує їх клієнтів ретельно вивчати договору. Особливо ретельно потрібно перевіряти розділ про страхування. Даний розділ повинен містити повну інформацію про таких аспектах:
Умови укладення страховки.
Розмір страхової суми.
Процедура розірвання страховки.
Предметом страхового договору, покликаного забезпечити повернення коштів банку, може бути:
життя позичальника;
його працездатність і здоров’я;
нерухоме та рухоме майно, придбане за допомогою іпотечного або споживчого кредиту.
Як повернути кошти, витрачені на страхування, після дострокової виплати кредиту
Якщо кредит був погашений достроково, то страховка втрачає свій сенс. Можливість повернути частину коштів, витрачених на її придбання, цілком реальна. Після погашення кредиту автоматичної ануляції страхового договору не відбувається. Для того щоб повернути свої гроші, необхідно звернутися в страхову компанію з письмовою заявою, в якому повинно бути викладено вимогу повернути переплачені кошти.
Як правило, страхові компанії згодні повернути частину коштів в добровільному порядку. У разі відмови звертайтеся до суду. Робити це необхідно після того, як ви отримаєте письмову відмову. Суд обов’язково стане на ваш бік.
Якщо згідно з договором оплата страховки проводилася щороку, то після оплати боргу вам потрібно припинити ці платежі. В такому випадку договір між вами і страховою компанією буде автоматично розірвано.
Що зобов’язана повернути страхова після погашення кредиту
У законодавстві Російської Федерації не вказано, як повинен проводитися розрахунок суми, яка повинна бути повернена клієнтові. Страхові компанії намагаються знизити цю суму. Для цього вони роблять з неї відрахування в рахунок понесених ними витрат. Така практика не знаходить розуміння в російських судах. Відповідно до закону страхова може відняти від суми, що підлягає поверненню, тільки витрати, які вона понесла на виконання своїх зобов’язань за договором.
Відмова страхової провести виплату
Іноді компанії намагаються відмовитися від виконання свої зобов’язань. Після настання страхового випадку компанія готова використовувати певні аргументи, щоб зняти з себе фінансову відповідальність. Дуже важливо знати, що може бути використано в таких цілях.
Читайте також: Як через термінал покласти гроші на карту Ощадбанку
Перш за все, не варто затягувати з подачею заяви, остання повинна бути направлено до компанії не пізніше місяця після настання страхового випадку. При довгої затримки компанія може відмовити у виплаті. У такому випадку варто звернутися до суду.
висновки
Страхування кредиту є вигідним для клієнта, якщо останній бере позику на тривалий період і не має можливості погасити його достроково. Якщо клієнт буде мати можливість виплатити борг достроково, то йому необхідно заздалегідь прописати в договорі право на повернення коштів, сплачених за страховку.
У разі відсутності такого пункту в договорі може виникнути необхідність вимагати повернення коштів через суд. Пам’ятайте, що судові інстанції майже завжди стають на сторону фізичних осіб. Однак правильно оформлений договір може сильно спростити стягнення належних вам грошей.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × три =