Як отримати кредит в банку

Отримати кредит в банку завжди нелегко, особливо якщо сума кредиту досить значна. Потрібно безліч довідок і документів, що підтверджують вашу платоспроможність, наявність нерухомого майна, автомобіля і т.д. Іноді, це викликає роздратування, адже ви ж упевнені, що кредит повернете в термін, навіщо потрібно стільки формальностей? Але банк не впевнений, точніше співробітники аналітичного відділу, і вимагають ще, щоб за вас поручився інша людина.

Чому так все складно? Тому, що банк дає вам в кредит не свої гроші, а позикові. Організації, фізичні особи не тільки адже беруть кредити в банку, але і роблять вклади, розраховуючи на цьому отримати хороший відсоток. Банку доводиться заробляти не тільки для себе, але і для вас, наприклад, в разі якщо ви відкрили депозитний вклад. Тому менеджери банку так ретельно вивчають ваші можливості і не відразу приймають рішення про видачу кредиту. Тому банк змушений утримувати в штаті співробітників, які перевіряють вашу кредитну історію, анкетні дані, вказаний вами розмір зарплати та ін.

Кредитну заявку на невелику суму може обробляти комп’ютерна програма, без участі людини. На основі даних вашої анкети вона автоматично видає рішення по заявці — відхилити або схвалити. Якщо ви отримали відмову можна звернутися в банк через місяць, два.

Основні види кредитів банку для приватних осіб

Банківські кредити можуть видаватися для покупки автомобіля, квартири або побутових товарів, в тому числі і без вказівки мети витрачання кредитних коштів. Незважаючи на те, що сенс у них загальний, умови отримання значно відрізняються.

Іпотечні кредити — це кредити на покупку нерухомості, житла. В основному видають їх тільки під заставу придбаної квартири. Відсотки за іпотечними кредитами банки пропонують мінімальні, але умови надання кредиту дуже жорсткі. Мало того, буде потрібно внести початковий внесок, оформити її в заставу, так ще знайти поручителів. Відповідальність поручителя по кредиту нітрохи не менше ніж у позичальника, і іноді це стає серйозною перешкодою для оформлення іпотечного кредиту.

Автокредити видаються на придбання автомашин, теж тільки під заставу майна, в даному випадку автомобіля. Буде потрібно також внести початковий внесок, і чим більше внесок, тим вигідніше умови по кредиту запропонує вам банк. Особливість отримання такого кредиту в тому, що власнику автомобіля потрібно щорічно оформляти договір страхування КАСКО, а іноді і договір страхування життя. Ці додаткові суми помітно збільшують загальну вартість автокредиту.

Споживчі кредити — це кредити на покупку побутової техніки, іноді просто невеликі грошові суми нецільового призначення. Споживчі кредити часто оформляють тільки за паспортом, без довідки про доходи та копії трудової книжки, прямо в магазині. Така «полегшена» процедура отримання кредиту є основною причиною високих процентних ставок.

Крім іпотечного, автомобільного і споживчого кредиту, є ще й інші види кредитування:
кредит на невідкладні потреби;
кредит для молодої сім’ї;
кредити на будівництво і реконструкцію житла;
нецільові кредити під заставу квартири;
овердрафт-кредит під заробітну плату;
освітні кредити та ін.

Для кожного з них пропонуються свої відсотки і умови отримання, дізнатися про які докладніше краще у відділенні банку або скориставшись безкоштовною телефонною лінією Служби підтримки банку.

Що потрібно знати, щоб отримати кредит

Що потрібно знати, отримуючи кредит
Перш ніж приступити до процедури оформлення кредиту в банку, ви повинні розрахувати свої фінансові можливості, хоча б приблизно.
Зверніть увагу Щомісячні виплати в рахунок погашення кредиту не повинні перевищувати 1/4 частини сімейного бюджету. Саме до цього прагне і банк, розраховуючи ваші фінансові можливості. Щоб отримати кредит, ви повинні, аргументовано переконати співробітника банку в здатності оплачувати вчасно кредит. Кращим аргументом буде документальне підтвердження вашої зарплати за рік, а також довідки про доходи всіх працюючих членів вашої сім’ї.

Загальне правило таке, чим більше сума незабезпеченого кредиту, тим складніше буде переконати співробітників банку його надати. А ось під заставу майна (квартири або машини), банк охочіше видасть кредит, оскільки, в разі вашої неплатоспроможності запорукою розпоряджатиметься банк.

Найважливіший і найскладніший пункт будь-якого кредиту — відсотки і суми щомісячних виплат. Що стосується відсотків, то на сьогоднішній день, відповідно до закону «Про банки і банківську діяльність», ви маєте право знати повну вартість кредиту до укладення договору і навіть отримати повний розрахунок (помісячно), на весь період кредитування.

Щомісячні виплати по кредиту можна виробляти фіксованими сумами або поступово зменшуються сумами, у міру погашення заборгованості. Виберіть зручний вам спосіб, до підписання договору.

Зверніть увагу Обов’язково уточнюйте умови надання кредиту до його підписання. Враховуйте, що крім відсотків і самої суми кредиту можливі різні додаткові відрахування. Такі як:
за консультації по кредиту;
розгляд кредитної заявки; відкриття позичкового рахунку;
ведення позикового рахунку; огляд і оцінка застави;
видача кредиту готівкою; супровід кредиту;
страховка внеску;
страховка застави і т.п.

Вимоги банку до позичальника

Звичайно ж, в першу чергу ви повинні бути громадянином тієї країни в банку, якій ви збираєтеся взяти кредит і мати паспорт. Постійно проживати на території, яку обслуговує банком. У більшості випадків, щоб отримати кредит в банку, обов’язково будуть потрібні довідки з місця роботи про вашу зарплату і трудовий стаж.

Бажано мати тривалий стаж роботи на одному і тому ж місці, тому візьміть з собою трудову книжку або отримаєте довідку у відділі кадрів, перш ніж йти в банк. В крайньому випадку, ваш стаж на останньому місці роботи повинен бути не менше одного року, рідше півроку, якщо сума кредиту невелика.

Ну і найголовніше, якщо ви вже до цього брали кредит в іншому банку, бажано не мати заборгованості за цими кредитами. А краще мати позитивну кредитну історію. Це означає, що у вас не повинно бути прострочених платежів, пені і штрафів за несвоєчасні внески протягом всього кредитного періоду в будь-якому банку. Для банків кредитна історія це ніби рекомендаційного листа і вони легко можуть обмінюватися цими даними.

Звичайно ж, потрібно переконати банк, що сума щомісячного платежу не буде перевищувати чверті вашого сімейного бюджету. Банк розраховує бюджет на всіх членів сім’ї, в тому числі дітей та старих батьків. Не забувайте про це.

Природно, вам повинно бути не менше 18 років, але і не старше певного віку. Правда, пенсіонерам останнім часом стало набагато простіше отримувати невеликі суми в кредит. У них адже стабільна пенсія, яку вони часто отримують в банку, в тому числі і на пластикову карту.

Причиною відмови в схваленні кредитної заявки може послужити зафіксовані випадки пияцтва, і навіть характеристика з місця роботи як людини необов’язкового, неуживчивого. У будь-якому банку є відділ, який може перевірити і це.

Що можна запропонувати в заставу забезпечення кредиту

Що запропонувати в заставу забезпечення кредиту
У деяких випадках, особливо при оформленні кредиту на велику суму, банку недостатньо однієї довідки про вашу зарплату. Банк хоче підстрахуватися на всі 100% в тому, що кредит буде виплачений повністю і в строк. Адже людина може захворіти, отримати травму або просто втратити роботу і тоді будуть потрібні інші джерела фінансування, так звані джерела забезпечення повернення по кредиту.

Що це за джерела? Це рухоме і нерухомо майно, що належить вам або поручительство іншої фізичної особи, організації. Рухоме, нерухомо майно — це квартира, будинок, земля, автомобіль та ін., В разі форс-мажорних обставин, що переходить в розпорядження банку. Простіше кажучи, банк має право продати це майно і повернути суму, якої бракує, не сильно турбуючись про реальну ринкову ціну цього майна.

У будь-якому випадку це майно належало вам, а ось порука іншого громадянина, вже особливий випадок. За ваш кредит буде платити інша людина, який погодився стати поручителем. Юридично, він також як і ви, відповідає за виданий вам кредит, і «в разі чого» буде зобов’язаний повністю його виплатити. Дуже часто люди не замислюючись про відповідальність поручителя по кредиту, потрапляють в надзвичайно тяжкий пресинг з боку банківських служб. Напевно, щоб попросити кращого друга стати поручителем, потрібно спочатку чесно пояснити йому, що чекає його «в разі чого».

Всі види застави потрібно підтверджувати документально, тобто повинні бути оціночні акти на будинок або машину і т.п. На слово банк не вірить. І мало того, загальна сума застави повинна значно перевищувати суму кредиту, оскільки банк не буде місяцями чекати вигідного покупця, а продасть ваше майно із знижуючим коефіцієнтом.

Беремо гроші в борг чужі, а віддаємо свої

Банківська система це дуже складний механізм. Люди, що працюють там, роками вчилися в фінансових інститутах, щоб розбиратися у всіх деталях. Звичайно людині далекій від фінансів, просто неможливо часом розібратися у всіх «дрібницях», та ще написаних дрібним шрифтом на 10 сторінках. А кредит отримати в банку потрібно терміново …
Зверніть увагу Тому, візьміть за правило, уважно вивчати договір, що незрозуміло питати у менеджера банку, не соромлячись виглядати занудою. Візьміть договір додому, почитайте ще раз, і лише твердо з’ясувавши суть вашої відповідальності, підписуйте. Не забувайте російське прислів’я — беремо гроші в борг чужі, а віддаємо свої. І часом, дуже довгі, довгі роки …

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

8 + три =