Як купити квартиру в іпотеку — покрокова інструкція, нюанси і порядок покупки

Якщо ви вирішили купити в іпотеку квартиру, то наша інструкція, що описує покроковий порядок дії під час подібної угоди, стане відмінним помічником і заощадить вам час та гроші.

Вибір нерухомості для іпотеки

Коли рішення про необхідність іпотечного кредиту для придбання квартири прийнято, потрібно завчасно підібрати підходящий об’єкт нерухомості. Якщо це житло в новобудові , то це особливо важливий момент, рекомендуємо розглянути об’єкти ДБК-Житлобуд. Йдеться про те, що якщо будівництво житлового містечка або комплексу знаходиться на початкових етапах, і, відповідно, ризики забудовника і банків досить високі, з забудовником погоджуються працювати лише 1-2 фінансові установи-партнера. Саме в цей момент, коли у забудовника найнижчі ціни, для покупця вибір іпотечних програм буде обмеженим.

Банки не горять бажанням давати кредит для покупки земельного наділу, розташованого в селищі або за містом.

Тут є такі причини:

 • Сумнівна ліквідність, яка в кінцевому підсумку пов’язана з успіхом забудовника, а також з тим, як він буде розвивати побудований селище
 • Нестійка ринкова ціна такого об’єкта нерухомості

Проте, іпотечні програми на покупку квартири чи на покупку власного будинку є майже у всіх великих кредитних установах. Тут іпотека може бути видана за двома схемами: будівництво житлової нерухомості та придбання земельної ділянки. Будівництво іпотечного житла буде обмежено суворими термінами, а до того моменту, як новий будинок буде введений в експлуатацію, відсотки по іпотеці будуть вище на 1,5-2% ніж в стандартному варіанті.

Якщо ви вирішили купити квартиру на вторинному ринку нерухомості в іпотеку, то її теж слід доглянути завчасно, так як вам потрібно буде знати, яка сума вам знадобиться.

Як правильно вибрати іпотечну програму

Спираючись на те, яке житло ви вибрали, слід визначитися з банківською установою.

Тут грають роль два важливі критерії:

 • Чи влаштовують вас умови банку
 • Підходите ви в ролі позичальника банку і відповідаєте його вимогам

Якщо вести розмову про перший критерії, то заощадити на відсотках у вас навряд чи вийде. Як правило, фінансові установи, які пропонують найвигідніші умови за відсотками, просять оформити кілька видів страховки. До того ж, беруть комісію за різні дії — переказ грошових коштів, розгляд заявки на кредит і так далі. Відразу зверніть увагу на тому, який максимально можливий розмір кредиту, який доступний в даному банку і розмір початкового внеску.

Порядок звернення стягнення на майно боржника

Якщо говорити про другий критерії, то якщо у вас є труднощі з наданням пакету документів (довідка про офіційні доходи, збір інших паперів з довгого переліку), але є значна сума на початковий внесок (від 30% -50%), то відразу відвідайте банк, який пропонує кредит «за двома документами». За данним кредитом відсотки трохи вище звичайних — як правило, на 0,5%.

Подача кредитної заявки і підготовка пакету документів

Тепер вам потрібно відвідати банк, а в ідеалі кілька, якщо у видачі кредиту якась фінансова установа відмовить. Коли ви будете спілкуватися з фахівцем по кредиту, уточніть всі деталі кредитної програми. Не зайвим буде попросити типовий договір для детального вивчення кредитної програми, якою ви хочете скористатися.

У договорі зверніть увагу на наступні моменти:

 • Кількість страховок, які в обов’язковому порядку слід оформити. І які наслідки вас чекають, якщо ви відмовитеся від оформлення однієї з них. Згідно з вимогами законодавства, вам потрібно оформити тільки страховку об’єкта нерухомості, що виступає в ролі застави.
 • Наявні комісії за послуги при видачі кредиту. Додаткові комісії, які банки нав’язують клієнтам в якості «навантаження». Наприклад, видача кредитних карт і ін.
 • Максимальний період прострочення за іпотечним кредитом, після закінчення якого банк запустить процедуру стягнення у вас в заставі майна.
 • Можливість погасити кредит до визначеного терміну. Тут потрібно звернути увагу на те, чи є штрафні санкції за дане погашення.
  Кожен банк вимагає власний список документів на іпотеку. Якщо не брати до уваги кредитних програм «по двох документах», при собі треба мати документ, що підтверджує ваш сімейний статус, довідку про доходи, паспорт.

Заявка на видачу іпотечного кредиту буде розглядатися банками в різні терміни. Це буде залежати від особливостей пакету документів, який був представлений і від того, скільки всередині фінансової установи бюрократичних служб. Наприклад, заявка на стандартну процедуру покупки в іпотеку квартири може розглядатися кредитними фахівцями протягом декількох тижнів, хоча і експрес кредити по 2 документам можуть бути схвалені за 2-3 дня (за заявами рекламних кампаній банків).

Вибір об’єкта нерухомості і схвалення його банком

Коли ваша кредитна заявка буде схвалена конкретним банком, має бути зайнятися пошуком підходящої квартири. Якщо ви завчасно займалися питанням, з якими фінансовими установами співпрацює забудовник, то для вас не складе труднощів вибрати підходящий варіант. Якщо вибір впав на вторинне житло, то тут будуть складності, так як на першому місці стоїть чистота квартири з юридичної точки зору.

Банк може відхилити обрану вами квартиру з таких причин:

 • Розлучення між власниками
 • розділи спадщини
 • Зареєстровані в квартирі військовослужбовці, які проходять військову службу
 • Прописані неповнолітні діти

Безперечно, в даній ситуації банк виступає вашим союзником, так як якщо у житла є сумнівне минуле, то це може відкритися в будь-який час у формі позовів, покликаних оскаржити ваше власницьке право.

Після того, як підібрана вами квартира буде схвалена банком, її необхідно оцінити у оцінювача, що володіє відповідною ліцензією. Банк сам назве вам даного фахівця. Згідно з результатами звіту про оцінки нерухомості буде прийнято рішення, на яку суму іпотечного кредиту для покупки житла ви можете розраховувати.

Укладення договору іпотечного кредитування

Тепер вам потрібно укласти кредитний договір з банком, після чого ви отримаєте кошти і зумієте здійснити довгоочікувану угоду купівлі-продажу нерухомості. Вам належить оформити угоду з продавцем через службу державної реєстрації. Завданням даної служби є реєстрація припинення права власності у продавця і виникнення купівльних прав у покупця. Коли реєстрація підійде до кінця (це буде відбуватися протягом 2 тижнів), вам буде видано на руки свідоцтво про реєстрацію права власності на своє ім’я.

Порядок покупки квартири в іпотеку

Наступний етап полягає у виконанні перед банком своїх зобов’язань — передача придбання нерухомості в заставу. Даний момент завжди прописаний в кредитному договорі. Страхування купленої нерухомості і передача її в іпотеку

Коли ви будете готові підписати іпотечний договір, вам необхідно в обов’язковому порядку виконати важливу умову, передбачену законодавством про іпотеку (заставу нерухомого майна) — застрахувати від ризиків пошкодження і втрати придбану нерухомість.

Може трапитися так, що банк зобов’яже Вас застрахувати:

 • Право власності
 • Життя і здоров’я
 • Ризик неповернення банку позикових коштів

Тут ви самі будете вибирати, що вигідніше для вашого випадку. Перший варіант — погоджуватися на такі договірні умови. Другий — в разі відмови від одного виду необов’язкового страхування, доведеться погоджуватися на кредит з підвищеною відсотковою ставкою. У цьому випадку потрібно зіставити вартість страховки і розмір підвищених страхових платежів. Також ви маєте право зайнятися пошуками нового банку, готового видати вам кредит на відповідних умовах.

Після того як буде оформлена страховка і в банк представлені відповідні документи, вам доведеться оформити іпотечний договір і заставу. В реестрі в обов’язковому порядку реєструється договір іпотеки. Але на даний момент ви отримаєте екземпляр договору, на якому буде стояти штамп про проведені реєстраційні дії. Договір скріплюється печаткою реєстратора. З цього моменту в державному реєстрі прав,  буде відзначено обтяження вашої квартири запорукою банку.

Без згоди власника застави, тобто банку, позичальник не має право розпорядитися квартирою, купленої в іпотеку. Щодо застави ви повинні знати, що вона залишається у банку, так як вона є цінним папером, яка дає можливість кредитній організації перепродати своє право вимоги до позичальника за договором застави якщо з’явиться необхідність. Застава ніяким чином не впливає на ваші стосунки з банком.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четыре × два =