Як користуватися кредитною карткою з пільговим періодом?

Що таке пільговий період? Це часовий відрізок, протягом якого клієнт може повернути позичені кошти без виплати відсотків. Не існує єдиного періоду, адже кожна фінансова установа встановлює свій формат. Як показує статистика, в середньому він досягає 55 днів.

Що нам, звичайним клієнтам, дає така можливість? Звичайно ж, вона дозволяє нам економити. А щоб ми не забули про виплати, банк завжди нагадає про процедуру за кілька днів до дедлайну за допомогою смс-повідомлення. Все, що потрібно від вас — стежити за термінами.

Але, ось в чому питання: як користуватися кредитною карткою з пільговим періодом так, щоб кошти на ній приносили максимальну вигоду?
Є кілька основних правил, які можна легко об’єднати в одне: погашайте всю суму до закінчення обумовленого періоду. Воно має кілька нюансів, але його основний посил залишається незмінним.

Правило 1: Пам’ятайте про три способи розрахунку:

Залежно від дати придбання;
кожній покупці — свій пільговий період (ЛП);
розрахунковий період + платіжний період.
Що стосується першого варіанту, то відлік днів може починатися не з дня оформлення карти, а з моменту її використання. Як тільки ви використовували пластик для придбання того чи іншого товару або оплати послуг.

У другому випадку поняття ЛП є дуже розпливчастим. Щоб не порушити умови договору, краще стежити за всіма даними банківської виписки. Але, у цього варіанту є і свій явний плюс: тривалість ЛП для кожної покупки залишається однаковою.

І, звичайно ж, третій варіант. Він найпоширеніший і звичний для багатьох: ЛП — чітко визначені часові рамки, протягом яких клієнт має повне право витрачати позичені кошти, куди він хоче. Як варіант, тимчасові рамки починаються з першого числа місяця і закінчуються останнім. Після закінчення терміну всі покупки підсумовуються, і отримана сума є сумою заборгованості за певний розрахунковий період.

Якщо ви хочете уникнути нарахування відсотків, виплатите всю суму до позначеного числа.

Правило 2: Завжди погашайте борги в повному обсязі

Хоча, як правильно користуватися кредитною карткою знає кожен, її пільговий варіант досить небезпечний тим, що здається недорогим. Ну, витратили ви 10 тисяч! Через місяць вам потрібно буде заплатити тисячу. Не так вже й багато, чи не так? Але, якщо ви підрахуєте всю суму, яку ви будете переплачувати, ви зрозумієте, в чому пастка.

У більшості випадків на погашення боргу йде половина заробітної плати, а то і більше. Але, при внесенні всіх коштів, ваш баланс буде знову поповнений, і ви знову зможете їм розраховуватися.
Не відкладайте оплату до останнього дня: на рахунок гроші не надійдуть відразу. На це потрібно від двох до трьох днів. Вносячи в останній день, ви автоматично стаєте боржником, яким нараховується пеня за прострочення.

Правило 3: Користуйтеся лише в разі крайньої необхідності

використання кредитної картки з пільговим періодом

Тимчасова нестача грошей — єдиний випадок, коли ви можете вдатися до використання кредитки. Наприклад, ви не можете дотягнути до зарплати, терміново потрібні гроші на лікування, освіту і т.д. Не варто витрачати кошти на дрібні покупки і непотрібні послуги просто тому, що ви вважаєте, що можете собі це «дозволити».

Навіть витрачаючи гроші, ви повинні бути абсолютно впевнені в тому, що найближчим часом зможете погасити борг. Гроші на кредитці не ваші, тому не перевищуйте ліміту, щоб потім не платити в подвійному розмірі.

Почнемо, мабуть, з позитивного боку.

Серед переваг, якими ви зможете скористатися, є і такі:

Можливість скористатися кредитом кілька разів;
можливість витрачати кошти безпроцентно при виникненні необхідності;
для отримання коштів не потрібно збирати багато довідок і додаткових документів;
кошти можна отримати і без відвідування банку.
Гіркою пігулкою в даному випадку виступають:

Залежність пільгового періоду від принципів його розрахунку;
іноді ЛП коротше, ніж заявляє банк;
за зняття готівки з картки стягується відсоток з суми;
за обслуговування пластику потрібно платити щорічно.
Якщо з якихось причин власник картки не може погасити свій борг у строк, банк може запропонувати йому виплату частинами. Але, в даному випадку він також платить певні відсотки.
Ставка по такій позиці залежить і від валюти, і від банку, який обслуговує клієнта. Суму щомісячних внесків ви можете уточнити в найближчому відділенні фінансової установи.
Ви знаєте, як користуватися кредитною карткою з пільговим періодом, залишилося лише слідувати всім правилам. Тоді угода, підписана з банком, буде приносити максимальну вигоду і вам, і йому.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пять × один =