Як збільшити шанси отримання кредиту?

Помічено, що останніми роками люди все частіше звертаються в банк за позикою на строкову покупку або навіть на подарунки близьким до свят. По суті в споживчих позиках є і хороше, і погане, але чи вийде його оформити в черговий раз?

Перш ніж черговий раз звертатися до кредитору, не зайвим буде брати участь оцінити свої шанси на схвалення позики і ще раз упевнитися в тому, що є можливість погасити його вчасно.

Деякі банки пропонують оцінити шанси на отримання кредиту в режимі онлайн, відвідавши їх сайт. Доведеться відповісти на ряд простих питань стосовно віку позичальника, його кредитної історії, рівня доходу у вигляді тестів. Далі програма сама підраховує ймовірність позитивної відповіді.

Як збільшити шанси отримання кредиту

Тому більшість кредитних організацій кредитну історію вважають найважливішою умовою, яке дозволяє оцінити ризики при співпраці з певною людиною.

У кредитної історії кожної людини відображаються такі відомості:

 

  • всі раніше взяті кредити і прострочення по ним, навіть якщо на даний момент заборгованість погашена;
  • активні кредити з простроченням;
  • всі кредити з простроченням, які до сих пір не погашені;
  • кредити зі стягненням боргів, коли банк звертався за допомогою до суду або до колекторів.

 

У будь-якому випадку пляма в кредитній історії має послужити для вас тривожним дзвіночком, необхідно постаратися поліпшити своє становище. Трохи пізніше ми дамо вам ряд рекомендацій, як можна це зробити.

Другий, який має значення момент — чи є у позичальника відкриті рахунки. Кредитор може багато чого довідатися про людину, у якого не виплачений кредит за автомобіль або квартиру, в першу чергу це дотримання графіка платежів. Таким чином наявність у вас кредитки і однієї позики на авто або будинок — це добре, а ось велика кількість споживчих кредитів на різні цілі — не дуже.

Перевірка вашої кредитної історії

Далі фахівець звертає увагу на частоту звернення за фінансовою допомогою. Якщо клієнт часто звертається в мікрофінансові організації, значить у нього явні фінансові проблеми. А це значить, що вірогідні прострочення, в такій ситуації кредитору простіше відмовити.

Хоча якщо за допомогою таких компаній оформлено всього пару кредитів — то це не впливає на рішення банку, хіба що позики були погашені з простроченням. Більше 10 звернень за квартал в різні банки і по всьому отримані відмови — це теж насторожує і навряд чи кредитор схвалить нову заявку.

Наскільки хороший і стабільний дохід є. Деякі банки готові брати до уваги неофіційні доходи, деякі не готові з цим миритися і визнають виключно білу зарплату. Необхідно заздалегідь уточнити цей факт і вже виходячи з отриманої інформації прикинути фінансове навантаження на бюджет.

Якщо клієнт не може отримати кредит, тому-що у ньго немає роботи або не достатньо доходів на цей момент, можно звернутись в HR агентство де вам підберуть найвигідніші пропозиції по роботі. Один з лідерів ринку HR агентство DOVGAN пропонує послуги пошуку ваканнсій, умови співпраці читайте тут.

Вважається, що не більше 50% доходу повинно йти на погашення заборгованості. Оптимально — близько 40%, при цьому самому клієнту буде набагато простіше оцінити динаміку доходу в майбутньому і зрозуміти, чи вистачить йому можливостей розрахуватися зі своїми зобов’язаннями.
Як підвищити свої шанси на схвалення кредиту?
Як підвищити шанси отримання кредиту

А тепер представляємо вашій увазі ряд порад, як збільшити шанси на отримання кредиту.

Постарайтеся справити хороше враження на менеджера, з яким ви будете спілкуватися в першу чергу.
Важливо надати вичерпні відомості про розмір своєї заробітної плати, трудовий стаж і особисті дані. Всі документи подаються в зазначені терміни, це вже показник вашої відповідальності. Якщо є необхідність — додайте до пакету додаткові довідки з числа необов’язкових. Часто це підвищує лояльність кредитора.
Завжди слід тримати поруч мобільний і попередити рідних і роботодавця про те, що можливий дзвінок співробітника банку. Якщо працівник не додзвониться клієнту пару раз, то його кандидатуру просто не розглядатимуть.
При заповненні анкети не потрібно прикрашати свій портрет, додавати парочку налякав до заробітної плати і взагалі вказувати недостовірні відомості. Це легко перевіряється, а в підсумку такого потенційного позичальника цілком можуть закинути в чорний список.
Якщо є якісь додаткові джерела доходу, їх можна вказати в заявці. Точно так само підвищує шанси на позитивний результат наявність співпозичальників або поручителів з числа рідних клієнта. В результаті буде розглядатися сукупний дохід всіх членів сім’ї, який явно більше, ніж у одного заявника.
Ідеально, якщо при оформленні великого кредиту у вас буде кілька поручителів. Це гарантія для кредитора, що заборгованість в будь-якому випадку буде погашена. У такій ситуації можна розраховувати на більшу лояльність.
Якщо є можливість — необхідно сплатити початковий внесок у більшому розмірі, ніж того вимагає кредитор. Близько 50% від суми, яку позичальник готовий внести, говорить про його спроможності і платоспроможності краще всяких довідок про доходи.
Можна надати в заставу рухоме або нерухоме майно — це гарантія повернення кредиту.

Якщо дотримати всі описані тут правила, отримати позику на ваші потреби буде набагато простіше. При цьому важливо розуміти, що ваша основна мета — не тільки показати себе перед кредитором з якомога кращого боку і напевно отримати схвалення, а вирішити свої фінансові проблеми таким чином, щоб щомісячні платежі по кредиту не стали важким тягарем.
Тому приділіть трохи часу оцінці власної платоспроможності. Це тільки зіграє вам на руку, а перевіривши себе по ряду параметрів ви вже будете приблизно уявляти собі відповідь банківського працівника.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

три × четыре =