Як зберегти кредитну історію в ідеальному стані?

Як зберегти кредитну історію в ідеальному стані? Якщо ви плануєте взяти в кредит велику суму грошей на покупку квартири або машини, ви повинні знати, що без ідеальної кредитної історії вам не вдасться здійснити задумане. До речі, якщо ви думаєте, що ваша кредитна історія ідеальна просто тому, що ви ніколи не брали кредитів, ви помиляєтеся. А ще ви можете не підозрювати, що ваша кредитна історія зіпсована. Звідси можна зробити наступний висновок: про кредитну історію треба дбати заздалегідь. І ми вам розповімо, як це зробити. Найбільший «ворог» ідеальних кредитних історій — прострочення по платежах. Клієнти нерідко не розплачуються з банками вчасно тільки через свою забудькуватість. Найчастіше прострочення по платежах говорять про те, що для них настали не найкращі часи. В цьому випадку позичальник повинен в обов’язковому порядку звернутися банк і викласти свою ситуацію, а не намагатися просто забути про кредит. Справа в тому, що в більшості випадків банки йдуть назустріч своїм клієнтам і навіть надають їм кредитні канікули або інші тимчасові послаблення.

Фахівці з кредитами рекомендують брати такі кредити, що не перевищують 20-40% від щомісячної зарплати позичальника. Якщо, наприклад, ваш дохід становить 27 тисяч рублів, то ви можете взяти кредит із щомісячною виплатою не більше 11 тисяч рублів. Ви повинні знати, що банки не люблять клієнтів, які намагаються погасити кредит раніше терміну, адже такі дії означають, що банк отримає менше прибутку.

Добросовісний позичальник повинен бути добре обізнаний про стан своєї кредитної історії. Звіт по ній можна отримати безкоштовно один раз на рік, звернувшись безпосередньо в Бюро кредитних історій або відправивши їм запит поштою, заповнивши для цього запит на отримання історії, запевнивши підпис у нотаріуса і приклавши квитанцію про оплату, якщо ви запросили історію більше 1 разу на рік. Запит можна залишити на сайті Бюро або Центрального банку, а також кредитну історію можна отримати через банк. Слід зазначити, що останній варіант обійдеться вам найдорожче, оскільки банки стягують за свої послуги комісію. Але при цьому не можна не погодитися, що це найзручніший варіант.

Як зберегти кредитну історію в ідеальному стані? Цікавитися своєю кредитною історією потрібно тому, що в ній іноді можна виявити багато чого цікавого і несподіваного. Наприклад, інформацію про кредити, які ви ніколи не оформляли. Якщо ви виявите такі дані, ви маєте право звернутися в банк за поясненнями. Для збереження своєї кредитної історії в ідеальному стані не рекомендуємо вам звертатися в сумнівні організації, що пропонують видати кредит за 5 хвилин. Звичайно, не всі мікрофінансові організації є шахраями, але обережність проявляти варто завжди.

За кредитом краще звертатися в великий і відомий банк. Це найоптимальніший варіант. Однак банки видають кредити далеко не всім категоріям громадян. Наприклад, студенти, які не мають стабільного доходу, навряд чи зможуть претендувати на отримання кредиту. Саме в цьому випадку і допомагають мікрофінансові організації. Вони можуть видати кредит будь-якій людині, але не варто забувати, що умови кредитування у них менш вигідні. Крім того, як ми вже писали вище, ніхто сьогодні не застрахований від шахраїв. Щоб хоч якось убезпечити себе, слід перевірити, чи є така мікрокредітной організація в реєстрі МФО. Якщо така організація в реєстрі присутній, це дає хоч якусь гарантію, що на неї в разі чого можна буде знайти управу. Крім того, позику в поганій компанії може зіпсувати вашу кредитну історію.

Навіть якщо раніше ви не брали кредитів або завжди платили по ним вчасно, ви все одно можете потрапити в неприємну ситуацію. Наприклад, якщо втратите паспорт. Як відомо, підприємливі громадяни нашої країни завжди прагнуть заробити, тому не дивуйтеся, якщо ваші паспортні дані будуть використані для отримання кредиту. Аналогічна ситуація відбувається при втраті інших документів. Слід також зазначити, що кредитну історію позичальника можуть зіпсувати його родичі, які зняли з його кредитки гроші і забули його про це повідомити. На щастя, в нашій країні далеко не всі люди мають достатню фінансовою грамотністю, щоб провертати такі махінації.

Щоб хоч якось убезпечити свою кредитку від зазіхань родичів, варто весь час зберігати її при собі і не розголошувати її пін-код. Якщо ж подібна ситуація сталася, слід звернутися в банк з проханням заблокувати карту.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 + 15 =