Як захистити автомобіль від викрадення?

Як захистити автомобіль від викрадення? Машини завжди були ласими шматочками для злодіїв. Не дарма буквально щороку винаходяться все нові засоби захисту від угону, однак технології викрадення також не стоять на місці, тому автомобілісти все ще досить часто стають жертвами хитромудрих викрадачів. Однак кожен власник «залізного коня» при бажанні може знизити ризик його викрадення, і в цьому йому допоможуть всілякі протиугінні засоби, а також інші засоби захисту.

Види пристроїв проти викрадення
Сучасні протиугінні засоби можна розділити на механічні та електронні. Слід зазначити, що присутність тільки механічних або тільки електронних протиугінних засобів не може гарантувати 100% гарантію від викрадення. Тому багато фахівців радять встановлювати на машину відразу два види засобів захисту, а не обмежуватися тільки одним. Практика показує, що, коли викрадач, який намагається зламати автомобіль, зрозуміє, що на цю справу йому знадобиться більше часу, він вважатиме за краще не зв’язуватися з такою складною «здобиччю» і зверне увагу на менш захищене авто.

В першу чергу потрібно встановити на машину саме традиційний засіб захисту — сигналізацію. Сигналізація відреагує на зовнішні впливи і дасть сигнал, який сповістить власника авто про небезпеку, що виникла викрадення. Сигналізація вмикається і вимикається за допомогою дистанційного пульта-брелока. Надійність і якість — важливі характеристики гарної сигналізації, на які слід звертати увагу при виборі моделі «охранки». Якщо ви купуєте новий автомобіль в салоні, тоді обов’язково поцікавтеся у продавців, яку сигналізацію вам найкраще встановити. Справа в тому, що автовиробники і продавці авто зазвичай знають, яка сигналізація буде найкращим варіантом для кожної конкретної моделі машини.

Ще одна перешкода на шляху до угону авто — іммобілайзер, або обездвіжіватель. Цей пристрій одержав таку назву тому, що при спробі угону авто іммобілайзер його паралізує (блокує) за рахунок розриву з’єднання електроланок в стартері, двигуні або запалюванні. Сьогодні багато нові автомобілі мають стандартний іммобілайзер, проте викрадачі найчастіше легко з ним справляються, тому фахівці із захисту авто від угону рекомендують встановлювати додатковий іммобілайзер. Іммобілайзери працюють по-різному. Одні відразу глушать двигун, а інші глушать двигун при початку руху. А ще є моделі, які глушать двигун через якийсь час після початку руху, імітуючи тим самим поломку автомобіля. Включити і вимкнути даний пристрій може тільки власник авто, для цього використовується спеціальний кодовий ключ. Для включення іммобілайзера його вставляють в спеціальний отвір. Якщо ж ключ передбачає ручний набір коду, тоді потрібно буде ввести заданий власником код.

Додатково захистити машину від угону допоможуть механічні протиугінні пристрої. МПУ захищають від угону за рахунок блокування керма, коробки передач, гальм або інших важливих елементів машини. Дані пристрої діляться на вбудовані і не вбудовуються. Чи не вбудовуються МПУ закріплюють на ті елементи авто, які будуть піддані блокування при спробі угону. Такі засоби доступні за ціною, зручні і прості у використанні, проте не вбудовуються МПУ дають меншу гарантію від викрадення, ніж ті моделі, які вимагають установки.

Крім того, машину можна захистити за допомогою механічних або електричних «секреток». Електричні «секретки» дозволять розімкнути електричну мережу і тим самим запобігти викраденню авто, а механічні допоможуть врятувати деталі автомобіля, наприклад номерний знак або колеса. Щоб включити електричну «секретку», господар машини повинен натиснути спеціальну кнопку, що знаходиться в місці, про яке знає тільки він. І наостанок хочеться сказати пару слів про GSM-модуль. Цей диво-прилад інформує власника авто про всі зміни, які відбуваються з його «залізним конем». Наприклад, якщо раптом спрацювала сигналізація, модуль вкаже, чому це сталося: відчинилися двері, включено запалювання і т.п. Крім того, даний модуль дозволяє здійснювати управління над автозапуском машини за допомогою додатка в смартфоні.

Елементарні правила обережності
Захистити автомобіль від викрадачів допоможуть не тільки спеціальні протиугінні засоби, а й елементарні правила обережності. Найчастіше злодії зазіхають на автомобілі безтурботних господарів, які чомусь впевнені, що з їх майном нічого не станеться. Саме ця впевненість і змушує власників залишати машини відкритими або ставити їх на неосвітлених вулицях. Тільки недавно в одному з підмосковних міст злодії викрали машину, яку господар залишив відкритою, наївно вважаючи, що з нею нічого не станеться, поки він буде ходити по магазину. Цей випадок закінчився добре для власника авто: його машину знайшли, а злодія посадили в тюрму, проте такий happy end трапляється далеко не завжди.

Іноді машину викрадають, тому що власник випадково забув закрити капот, вікно або одну з дверей. Щоб цього не сталося, слід перед йдемо перевіряти, чи всі закрито. Крім того, злодії можуть зазіхнути на дорогі речі, які були легковажно залишені в автомобілі: відеореєстратори, сумки, телефони, ноутбуки. Найчастіше в цьому випадку все закінчується псуванням автомобіля (розбитими шибками), проте хто знає, може, злодій, потрапивши в салон, вирішить заодно прибрати до рук автомобіль, а не сумочку або «мобілку».

Крім того, останнім часом викрадачі стали ще більш винахідливими. Тепер вони нерідко практикують такий варіант викрадення: під якимось приводом виманюють водія з автомобіля, причому нічого не підозрюючи водій залишає ключі в замку запалювання, сподіваючись, що повернеться в салон машини через кілька секунд. Щоб з вами не сталося таке неприємний інцидент, просто будьте обережні. Виходячи з машини, завжди закривайте її на замок і не відкривайте задні вікна, якщо їдете по багатолюдній вулиці, оскільки злодії можуть закинути на заднє сидіння предмет, який змусить вас вискочити з машини. Плювки в машину, банки з-під пива, прив’язані до бампера, — все це провокаційні моменти, які можуть стати причиною викрадення. Реагувати на них не варто!

Страховка від угону
Отримати компенсацію після викрадення машини вам допоможе заздалегідь оформлений страховий поліс КАСКО. Слід зазначити, що страховка КАСКО виручить вас і при інших неприємних ситуаціях, наприклад, якщо ваш автомобіль постраждає при пожежі, повені, природні катаклізми.
Отже, захистити своє авто ви можете трьома способами. Перший спосіб — протиугінні засоби, другий — ваша обережність, третій — страховка. Кожен з них мають свої переваги і недоліки, проте пам’ятайте: чим більше ви піклуєтеся про протиугінною захисту, тим менше шансів ви даєте злодіям здійснити задумане злочин.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

6 − 3 =