Як безболісно розлучитися зі старою кредиткою?

Як безболісно розлучитися зі старою кредиткою? Дістаньте свою кредитку і прочитайте напис на зворотному боці, яка є невід’ємною частиною будь-якої картки: «Дана картка є власністю банку». Так як нам не властиво розглядати написи, розташовані в непримітних місцях і захищені від зайвих поглядів дрібним шрифтом, ми без спокійно викидаємо кредитки у відро для сміття. А адже подібна недбалість може потім відгукнутися. А куди ще діти стару картку? Невже її потрібно вести в банк? Якщо ви не здасте карту в банк, можливо, рано чи пізно такі дії зроблять вас боржником банку. Пам’ятайте, що обслуговування карти не безкоштовне, тому раз на рік банк знімає з неї певну суму. Якщо карта не має овердрафту, то її просто обнулять.

Віце-президент відділу роздрібних продуктів Банку Москви Н.Коновалова впевнена, що в банку, де вона працює, картку не обов’язково закривати, за винятком двох випадків: 1) коли мова йде про карту з овердрафтом; 2) якщо карта передбачає можливість здійснювати безготівкову оплату проїзду на громадському транспорті. У цьому випадку на картці може зібратися значний борг. При наявності картки з овердрафтом банк буде знімати з неї суму на обслуговування, а коли гроші на ній вичерпаються, баланс піде в мінус, і на карті накопичиться борг, на який почнуть капати відсотки.

На жаль, банки не завжди сповіщають клієнтів про мінусі на картці. І часто клієнт ризикує не тільки виплатити борг (хоча про великі суми зазвичай не йдеться), а й зіпсувати собі кредитну історію, що куди гірше, ніж виплатити банка 1000 «накапав» рублів штрафу. Однак слід зазначити, що, якщо банк навмисно не повідомляв вам про капає відсотках по боргу, які за роки перетворилися в тисячі рублів, ви можете написати скаргу в банк, вказавши, що не користувалися карткою, проте такі дії рідко призводять до позитивного результату.

Важливо розрізняти поняття «кредитка» і «баланс на кредитці». Це абсолютно різні поняття, тому, викинувши кату у відро для сміття, не потрібно думати, що рахунок карти зникне сам по собі. Згідно із законом ви є лише тимчасовим власником картки, а належить вона банку. Співробітник Сітібанку Е.Махов, що працює з кредитками, впевнений, що наявність відкритого рахунку, який недоступний клієнту (так відбувається, коли клієнт викидає карту), можна вважати дивним явищем. «Якщо ви викидаєте карту, а не блокуєте її, ви піддаєте себе ризику. Її може знайти злочинця і використовувати в своїх цілях, а ви дізнаєтеся про це, коли опинитеся повинні велику суму ».

Слід зазначити, що в цьому випадку захистити себе від наслідків такого легковажного вчинку буде практично неможливо. Якщо клієнт не повідомляє про втрату картки, в банку будуть думати, що карта знаходиться у її законного власника. А ще з карти можуть списати гроші за оплату якихось регулярних рахунків, наприклад за розмови по мобільному. Без карти дізнатися про заборгованість буде практично нереально. Щоб зрозуміти, що вам загрожує, пошукайте свій договір і уважно перечитайте пункти.

Нерідко люди не тільки викидають карту, але з обережності ламають її, хоча на самому желе шахраї при бажанні можуть скласти дві половинки і скористатися карткою. Пам’ятайте, що, знищуючи карту будинку, ви не знищуєте свій рахунок, тому ваші дії не матимуть ніякого сенсу. Щоб максимально убезпечити себе від можливих неприємностей, потрібно прийти в банк і написати заяву на закриття рахунку і карти. Відзначимо, що банк повинен закрити і карту, і рахунок на ній. Бували такі випадки, коли людина приносила в банк карту, а рахунок на ній не закривали, і туди набігали відсотки по всіляких штрафів.

На жаль, часто закривати карту потрібно в тому відділенні, в якому ви її відкривали. А це не завжди зручно, особливо якщо ви переїхали жити в інше місто. Однак в деяких банках передбачена можливість закриття карти в будь-якому відділенні. Наприклад, таким банком є ​​Банк Москви, що закриває рахунок протягом 45 днів. Після закінчення цього терміну колишній власник карти може отримати в банку довідку про те, що він більше не має там рахунки.
Слід зазначити, що деяким банкам все одно, що власник картки з нею зробить. «Власник може робити з нею що хоче, зробивши всі необхідні заходи безпеки, тобто обмеживши доступ до неї третіх осіб», — стверджує керівник відділу платіжних карт Промсвязьбанка В.Кузьміна.

Іноді виникає така ситуація, банки самі нав’язують кредитки населенню, надсилаючи їх поштою, хоча про це їх ніхто не просив. Таке відбувається з тими людьми, які є зарплатними клієнтами банку. При підписанні договору зарплатні клієнти забули вказати, що не потребують іншої карті. І тоді їм цю іншу кату висилають поштою. А ще кредитку можуть надіслати тим, хто колись залишав заяву на отримання карти, але в той час її не отримав. І ось, через багато років, банк згадав про свого клієнта і вирішив відправити йому карту. Що можна зробити в цьому випадку? Вже точно не викидати карту! Якщо вже вона прийшла, доведеться їхати у відділення банку і писати заяву про відмову. Пам’ятайте: якщо ви не активували карту, гроші за її використання стягуватися не будуть. Однак краще кілька разів перестрахуватися і зателефонувати в банк, щоб уточнити всі деталі.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 + 3 =