Які ризики страхуються при оформленні іпотеки?

Які ризики страхуються при оформленні іпотеки? При оформленні кредиту на придбання житла обов’язковою умовою є страхування іпотечних ризиків. Це не примха кредитної організації — це умова законодавства, обумовлений в законі.  Втім, закон зобов’язує страхувати тільки заставу — будинок або квартиру від знищення, повного і часткового. Проте, в процесі оформлення договору іпотеки банк може зажадати від позичальника застрахувати додатково життя, свою працездатність і ризик втрати права власності, так як якщо таких страховок немає, то підвищується ризик неповернення кредиту.

Так, банк ВТБ24 вимагає, щоб страхування по всіх трьох пунктах було обов’язковим, погрожуючи при відсутності страхування підняти відсоток виплат по кредитах. «Якщо страховий поліс оформлений тільки за ризиком ушкодження або втрати квартири, яка купується, то відсотки ставок зростають на 3% річних», — повідомляється на сайті банку.

Що мається на увазі під кожним з трьох різновидів іпотечної страховки? Страхування застави, тобто нерухомості, придбаної в іпотеку, включає страхування від пожеж, вибухів, заток, стихійних лих, аварій, а також протиправних дій з боку третіх осіб і іншого збитку, який може наноситися нерухомості, що знаходиться в заставі.

В Агентстві з іпотечного кредитування житла коментують: «Працівниця заставою по кредиту нерухомість може позбутися своєї цінності і для позичальника, і для кредитора в разі її пошкодження або руйнування після нещасного випадку — вибуху, пожежі, затоплення і т.д. Але позичальник в цьому випадку буде все одно зобов’язаний повернути кредит, який він отримав. Відмовитися від погашення неможливо, власник заставної має право вимагати відшкодувати за рахунок доходів та іншого майна позичальника. Для цього-то страховка і необхідна — якщо з закладеним предметом відбудеться серйозна неприємність, вона допоможе погасити борг по кредиту ».

Відповідно до закону, страховка повинна покривати всю суму кредиту. «Якщо в договорі немає інших умов, що стосуються страхування майна, яке закладено, то власник застави повинен за свій рахунок застрахувати це майно по повній його вартості за ризиками пошкодження або втрати. Якщо ж майно коштує більше зобов’язання, прийнятого по іпотеці, то страховка повинна перевищувати суму цього зобов’язання », — наголошується в другому пункті статті 32 закону« Про іпотеку ». Тому кредитні організації просять страхувати тільки суму виданого кредиту з відсотками. Але часто позичальники воліють застрахувати житло на всю його вартість, так як при цьому страхова компанія і погасить заборгованість по кредитуванню, і виплатить в якості відшкодування залишок вартості постраждалої квартири.

Слід зазначити, що позичальник зобов’язаний страхувати житло на користь банку, що видає кредит, що також обумовлено статтею 31 закону «Про іпотеку», пункт 1: «Майно, закладене договором про іпотеку, страхується відповідно до тих умов, які передбачає цей договір. Договір про страхування закладеного за іпотечним договором майна укладається на користь заставодержателя, якщо в договорі іпотеки інше не обумовлено ».

По іпотеці страхові платежі здійснюються раз на рік. До моменту платежу банк в страхову компанію повідомляє залишок заборгованості, який є у позичальника, і страховий внесок перераховується з цієї суми. Отже, страхові платежі з року в рік зменшуються, як і заборгованість по кредиту.

Особисте страхування життя позичальника — це захист від ризику нездатності платити по кредиту в разі появи проблем зі здоров’ям. АІЖК уточнює: в такому випадку страховка допоможе подолати важкий період — аварію, хвороба, нещасний випадок і гарантує кошти для погашення кредиту. При смерті позичальника залишок боргу по кредиту повністю погашає страхова компанія. При цьому нерухомість, яка була придбана, спадкоємцям дістається без обтяжень, їм борги по кредиту погашати не доведеться »

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × 2 =