Які валюти найбільш вигідні і безпечні для вкладника?

Які валюти найбільш вигідні і безпечні для вкладника? Валютний ринок як лотерея: ніколи не знаєш, що буде завтра. Валюта може в один день стрімко рости, а потім так само швидко впасти. У таких складних умовах дуже важко визначити по-справжньому стабільну валюту, в якій можна зберігати свої заощадження. Саме тому багато банків сьогодні почали пропонувати своїм клієнтам мультивалютні депозитні вклади, які допомагають захиститися від коливань курсу. Популярність мультивалютних вкладів стрімко зростає в нестабільні часи, коли курси валют сильно змінюються буквально кожен день і годину. Хоча такі депозити є різновидом класичних вкладів, вони дають вкладнику набагато більше переваг, адже відкриття такого вкладу буде означати, що клієнт вкладе свої гроші відразу в кілька валют і зможе ними керувати на власний розсуд.

Мультивалютні вклади дозволяють клієнтам банків самим управляти своїми заощадженнями. Справа в тому, що кожен вкладник при необхідності може перевести одну валюту в іншу. У цьому випадку здійснюється безготівковий обмін, і клієнт на ньому нічого не втрачає. Слід зазначити, що клієнта не обмежують в діях, і він може зробити процедуру обміну стільки раз, скільки він вважатиме за потрібне. Процес обміну валюти спрощений до максимуму, адже його можна здійснювати через інтернет-банкінг. Загалом, такі депозити дають можливість не тільки заробити на відсотках за вкладом, а й отримати прибуток за рахунок коливання курсу валют.

Однак слід зазначити, що заробляти на коливанні курсів може не кожна людина. Наприклад, домогосподарка, яка взагалі не знає, за якими законами працює фінансовий ринок, навряд чи зможе отримати з мультідепозіта великий дохід, з огляду на, що за конвертацію доведеться платити комісію. А якщо вкладник має відповідну освіту або досвід валютних операцій, то його прибуток може бути відчутною.

Які ж валюти принесуть вкладнику найбільший прибуток? Зазвичай банки відкривають депозити в рублях, доларах і євро. Однак останнім часом в нашій країні стають популярними відносно рідкісні валюти, наприклад фунти, ієни, юані. Слід зазначити, що потенційному вкладнику буде набагато легше знайти банк, що пропонує вклади в «стандартних» валютах, тобто в рублях, доларах і євро, ніж банк, що спеціалізується по рідкісним валют.

Що стосується пропорції розміщення, то багато експертів радять вкладати в рублях 40% депозиту і по 30% на євро і долари. В даний час долар продовжує бути стабільною валютою, незважаючи на всі економічні труднощі в Сполучених Штатах. Євро найближчим часом навряд чи буде сильно зростати, проте, якщо економіки європейських держав зміцняться, євро може вирости і принести вкладникові доход.

Поки найбільший питання викликають російські рублі. Як відомо, курс рубля залежить від стану економіки в країні, і експерти не прогнозують її бурхливого зростання найближчим часом. Саме тому вкладення в російську валюту поки залишаються ризикованими. Однак ризик в якійсь мірі покриває висока процентна ставка, яка дозволяє без особливих втрат пережити невигідні коливання курсу. Що стосується більш рідкісних валют, то експерти радять вкладати в доларах 40% депозиту, 30% — в євро, 15% — у фунтах і решту 15% — у швейцарських франках.

Директор відділу аналітичної інформації ГК РБК О.Яковлєв впевнений, що долар в нашій країні є основною валютою, особливо в світлі економічних криз в різних країнах світу. Саме тому дана валюта має великий потенціал зростання, особливо по відношенню до євро. Євро в даний час знаходиться не в найвигіднішому становищі, але в нашій країні ця валюта в ходу і теж вважається базовою. Швейцарський франк нарівні з доларом є захисною, резервною валютою. Зазвичай франки ростуть, коли в економіці інших країн настає криза, особливо це стосується країн Єврозони. Фунт стерлінгів, на думку Яковлева, є найбільш ліквідною і затребуваною валютою в Європі. Співвідношення франків і фунтів 15 на 15% у внесках він пояснює тим, що в нашій країні ці валюти все ж є рідкісними.

Однак куди більш екзотичними Яковлєв вважає ієни і юані. В даний час Китай є найбільшим торговельним партнером, тому до його валюті прикута багато уваги. Однак зараз мова йде про внесок грошей на депозит. Експерт сумнівається, чи захочеться жителю Росії зв’язуватися з екзотичними юанями або ієнами. Яковлєв зазначає, що внесок в свою валюту є цілком закономірним явищем. Вкладення в рублі, на його думку, — це цілком логічний крок з метою створення збалансованої валютного кошика.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семнадцать − семнадцать =