Що таке кредитні канікули? Як оформити і скласти заяву?

Завдяки такій послузі позичальник має можливість отримати невелику відстрочку, під час якої кредит можна не виплачувати. Оформити канікули може будь-який клієнт банку, який має для цього поважну причину.

Сьогодні можна заморозити іпотечний або інший споживчий кредит практично в кожному великому банку, який не зацікавлений у втраті клієнта і з радістю піде йому назустріч.
Кредитні канікули можуть бути оформлені на різний термін, все вирішується в індивідуальному порядку з клієнтом. Зазвичай відстрочка дається від декількох місяців до року і більше. У цей час позичальник зобов’язаний погашати лише відсотки за користування кредитними грошима і не гасити основний борг.

Це часткова відстрочка, а є ще й повна — тоді позичальникові не потрібно погашати ні відсотки, ні тіло кредиту. Але як правило повну відстрочку надають лише у виняткових випадках на пару місяців і не більше.

Як отримати кредитні канікули? Оформити заяву можна у відділенні банку, надати суттєві (і задокументовані) докази того, що у вас є проблеми з роботою, здоров’ям та ін.

Якщо до того ж позичальник має хорошу репутацію у банку, відмінну кредитну історію і раніше за ним не помічалося прострочень по кредиту, кредитний комітет може прийняти рішення на його користь і надати канікули.

У разі виникнення непередбачених ситуацій дуже важлива можливість взяти в банку канікули і деякий час не витрачати більшу частку доходу на сплату боргів. Це дозволяє значно зменшити ризики для банку і самого позичальника, а також робить кредитні програми більш привабливими для обивателів.

 Гроші до зарплати на зарплатну картку

Згідно з останніми даними багатьом клієнтам банківських організацій доводиться оформляти канікули практично після взяття позики, адже процес його оформлення завжди супроводжується великими витратами грошей: це оформлення страховки, оплата авансу і ремонт квартири (якщо в цьому є необхідність).
Причини отримання відстрочки
Надання кредитних канікул — це можливість для клієнта продовжити виконувати свої зобов’язання трохи пізніше, а банк тим самим не позбавляється позичальника і прибутку. Але отримати таку відстрочку можна лише в разі наявності серйозних обставин:

важка хвороба або інвалідність;
необхідність доглядати за важкий хворими родичами;
народження дитини;
переїзд і вимушена зміна місця роботи;
звільнення та ін.

Дуже важливо, щоб в підписаному договорі між банком і клієнтом був пункт про надання відстрочки. В іншому випадку ви зможете скласти заяву на кредитні канікули, але швидше за все банк відповість відмовою. Позичальник теж повинен відповідати деяким вимогам:
Відсутність у нього прострочень по виплатах (не тільки по поточному кредиту, але і за взятими раніше);
Кредит не повинен бути реструктурованих;
До моменту повного його погашення має залишатися три і більше платежів.
Тонкощі оформлення кредитних канікул
кредитні канікули

Для початку необхідно звернутися із заявою в фінансову організацію, яка і видала кредит, щоб повідомити її про наявні фінансові проблеми. Заява пишеться на ім’я керівника банку, складати його потрібно з розумом, підтверджуючи завіреними копіями документів. Саме вони допоможуть винести позитивний вердикт по вашій заявці і банк увійде у ваше становище.

Далі настає черга збору потрібних документів, які підтвердять тяжке матеріальне становище. Це може бути виписка з лікарні, копія трудової книжки із записом про звільнення та ін.

Якщо банк приймає рішення про видачу вам відстрочки, ще раз уважно вивчіть договір кредитних канікул, уточніть, чи не будуть збільшуватися відсотки і чи немає необхідності виплачувати різного роду штрафи.

Радимо вивчити статті:

Кредитні канікули в Промсвязьбанк.
Оформлення кредитних канікул в Банку Москви.
Кредитні канікули в ВТБ Банку.
Оформлення кредитних канікул в Ощадбанку.
Кредитні канікули по іпотеці.
документи
Необхідний пакет документів:

заяву за формою банку з проханням відстрочки по кредиту;
виписки і довідки, що підтверджують рівень доходу позичальника;
довідка про наявність іпотечного кредиту;
ксерокопії сторінок паспорта і трудової книжки;
довідка з центру зайнятості, що позичальник стоїть біля них на обліку.
Як оформити кредитні канікули? Будьте готові до того, що банки зазвичай надають відстрочку лише на погашення тіла кредиту, в ось відсотки все одно доведеться сплачувати в зазначений термін. Але якщо розмір кредиту невеликий, то це не стане проблемою навіть для людини, яка знаходиться в скрутному фінансовому становищі.

Будьте готові до того, що в перші місяці відразу після оформлення кредиту ви не зможете отримати канікули. Більшість банків складають графік виплат таким чином, щоб клієнт спочатку повністю погасив відсотки, а потім виплачував борг по самому займу.

Якщо позичальник без проблем виплачував відсотки протягом певного проміжку часу, його шанси на отримання відстрочки значно зростають. Дуже лояльно банки відносяться до тих клієнтів, у яких є депозитні вклади або зарплатні картки конкретного установи

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

7 − пять =