Що принесуть інвестиції в ПІФи?

Що принесуть інвестиції в ПІФи? Багато інвесторів завжди керуються наступним принципом: перш ніж вкласти кудись свої «кровні», потрібно визначитися з цілями цих вкладень. За словами начальника відділу розвитку колективних інвестицій «БКС Прем’єр» М.Лазуткіной, кожен інвестор має свої цілі, однак найчастіше люди роблять якісь кроки, щоб: вирішити квартирне питання, отримати гроші на освіту дітей, відправитися в довгоочікувану відпустку, купити нову машину і т.п. Мало хто сьогодні вкладає гроші просто заради факту вкладення (тобто без будь-якої кінцевої мети), хоча азартні інвестори все ж іноді зустрічаються.

Всі перераховані вище мети можна віднести до класу довгострокових, отже, процес вкладення грошей теж не буде коротким. За словами Лазуткін, коли людина звертається до лікаря, він не може змахнути чарівною паличкою і відразу ж позбавити людину від недуги. Або, наприклад, якщо ми хочемо побудувати будинок, він не виростає за один день. Спочатку потрібно скласти проект, провести дослідження ділянки, закупити будматеріали — в загальному, вирішити масу проблем. Інвестиції мало чим відрізняються від будівництва будинку або лікування і від них не потрібно очікувати миттєвого результату.

Сьогодні ми маємо тисячі схем поліпшення свого фінансового становища, і одна з таких схем — вкладення в пайовий інвестиційний фонд. На думку Лазуткін, вкладення в ПІФи не є чимось новим. Насправді цей вид інвестицій має вікову історію, проте піку своєї популярності він досяг в середині минулого століття в Америці. Суть цього виду інвестування полягає в наступному: група інвесторів працює з однією інвестиційною стратегією. В цьому випадку вкладатися в якусь справу можуть навіть ті люди, які не володіють великими фінансовими можливостями. Сьогодні в Штатах працює понад 8 тисяч таких інвестиційних фондів, загальні активи яких складають 7 трильйонів доларів.

Колективне інвестування в нашій країні існує в формі ПІФів, які показують свою ефективність вже більше 15 років. За ці роки російська економіка то обвалювалась, то піднімалася вгору, і під час цих підйомів інвестори могли заробляти гроші. Однак щастило з ПІФами не всім. Деякі люди, не розібравшись як слід у тому, куди вони вкладали гроші, не оцінивши поточну ринкову ситуацію, не вирішивши, на який точно термін вони можуть вкласти гроші, робили помилковий крок. У підсумку, купивши ПІФ на піку його прибутковості, вони не могли зрозуміти, чому вартість їх інвестицій буквально розтанула (причина — зниження ринку цінних паперів). В результаті їм доводилося тримати паї по кілька років, щоб не вийти в «мінус». «Такого перебігу подій інвестори зазвичай не планують. Швидше за все, вони хочуть отримати дохід тут і зараз, тому і спокушаються величезними доходами, які обіцяють їм зацікавлені особи », — коментує ситуацію Лазуткіна.

Які висновки можна зробити з усього вищесказаного? Для початку слід планувати свої інвестиції, чітко визначитися з цілями вкладень, а потім підібрати той інструмент інвестування, який дозволить максимально ефективно досягти цих цілей. Іншими словами, слід скласти свій фінансовий план і добре розуміти суть інструменту, в який планується вкласти гроші. Слід зазначити, що звичайна людина, що не має спеціальної освіти, рідко може адекватно оцінити всі ризики, тому й існують консультанти, які допоможуть вирішити це питання.

Ще один важливий аспект, який дозволить грамотно вкласти свої гроші, — терміни інвестування. У Росії середній термін вкладень останнім часом збільшився. Якщо ще недавно пайовики вкладали гроші в короткострокові ПІФи (термін становив кілька місяців), то тепер мінімальний термін інвестицій становить 1 рік, якщо інвестор планує вкласти гроші в облігації, і близько 2 років, якщо планується вкладення в акції. «При вкладенні грошей в облігації термін інвестування повинен становити від 6 до 12 місяців, а при вкладенні в фонд змішаних інвестицій — від 9 місяців. Вкладення в глобальні, галузеві, індексні ринки повинні

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

четыре × 4 =