Чому не варто знімати готівку з кредитної картки?

Чому не варто знімати готівку з кредитної картки? В наш час банківська карта все частіше витісняє розрахунки за готівкові кошти при придбанні різних товарів і послуг. Вітчизняний ринок уже неможливо уявити без неї, незважаючи на певний консерватизм російських споживачів. Багато підприємств перейшли на видачу заробітної плати на карткові або банківські рахунки співробітників. Це швидко, зручно. Не треба боятися того, що велика сума грошей може бути втрачена, вкрадена. На банківську карту можна перераховувати пенсію. Відпадає необхідність ходити на пошту і вистоювати там довгі черги, щоб отримати гроші і сплатити комунальні послуги. Зараз це вже можна робити в банкоматах.

З появою банківських карт підприємці та покупці отримали цілий ряд вигод. Експерти стверджують, що кількість операцій з використанням платіжних карт з кожним роком буде зростати. Банки пропонують заміну споживчих кредитів готівкою на кредитні карти. Населення охоче переходить на даний вид кредитування, тому що в цьому випадку часто відсоток позики значно нижче. Якщо карта загубилася якимось чином, є можливість заблокувати рахунок. Для цього достатньо одного дзвінка в банк, який видав карту.

Розглянемо, які основні переваги має відкриття кредитної картки. Перш за все серед них можна назвати зручність в зверненні. Карти компактні, різко знижується можливість втратити гроші. Ними можна користуватися в будь-який час в будь-якому місці, де є можливість оплати платіжною карткою. Якщо виникла необхідність зробити незаплановану покупку, не треба йти в банк або повертатися додому за готівкою. Ваш банківський рахунок відкритий для вас в будь-який час доби. За сумою на карті можна стежити за допомогою мобільного телефону або в інтернеті. Це дає багатьом підприємцям можливість працювати дистанційно з багатьма партнерами. З платіжними картами немає проблем при виїзді за кордон. У банкоматах або при покупках відразу відбувається конвертація російських рублів в необхідну валюту.

Зараз багато банків при видачі кредитних карт пропонують своїм клієнтам пільговий період від одного місяця до 100 днів. Якщо ви погашаєте борг за цей термін, то банк не нараховує відсоток за користування кредитом. Відразу ж можна брати наступний кредит, якщо є така необхідність. Для вас відкриють новий період пільгового кредитування.

Дуже цікаву послугу надають російські банки останнім часом. Називається вона cash-back і полягає в тому, що банк нараховує вам певний відсоток від витраченої вами суми. Чим більше витрачаєте, тим більше отримуєте — принцип такий.

Для того, щоб стимулювати придбання кредитних карт населенням, банки пропонують бонуси і різні партнерські програми. Це вигідно не тільки споживачам, але і кредитним організаціям. Набагато нижчий рівень ризику неповернення зайнятих у банку коштів.

Банк укладає договір з торговими центрами, мережею магазинів або продавцями послуг. Згідно з цією угодою, торговельні підприємства надають знижки для покупців, які розплачуються кредитними картами цього банку.

На перший погляд, користування кредитною карткою має тільки переваги. Але давайте тепер розглянемо непередбачені витрати, які очікують користувачів «кредитками». Ще й сьогодні, отримавши грошові кошти на банківський або картковий рахунок, жителі Росії йдуть до банкомату, щоб зняти готівку, перекласти їх з рахунку в особистий гаманець. Для цього є ряд причин, у кожного вони свої. Але при знятті готівкових коштів не можна забувати про те, що частина суми грошей іде на оплату такої операції. Середня комісія при знятті грошей з кредитної картки зазвичай встановлюється в розмірі від 3% до 5% від знятої суми. Якщо користуватися послугами банкомату, який обслуговує сторонній банк, то комісія буде вище. Краще при отриманні кредитної картки детально ознайомитися з умовами зняття готівки.

Варто звернути пильну увагу на процентні річні ставки банку. Вони відрізняються значно при оплаті покупок і послуг картою і перекладом в готівку. Наприклад, при оплаті картою — 22-25% річних, при знятті готівки — 28-35%. Погодьтеся, є різниця у втраті суми грошей.

Кожна карта має ліміт зняття готівки. Він встановлюється на кожен вид карти індивідуально. Чим вище статус карти, тим більше ліміт. Існують обмеження на максимальну суму в день або за місяць, рік. Коли ви вирішили сходити до банкомату для того, щоб зняти готівку, згадайте про це ліміті. Чи не перевищили ви його за цей день?

Так, ще існують магазини, ринки, де можна розплатитися тільки готівкою. Трапляється іноді, що в магазині несподівано зникає зв’язок. Але це трапляється вкрай рідко. Ми ж не викидаємо праска тільки тому, що іноді в будинку відключається електрика.

Щоб у вас не виникали непередбачені витрати при знятті готівкових коштів з картки банку, дотримуйтеся кількох правил. Вони допоможуть вам зберегти зароблені гроші. Чи не знімайте гроші в банкоматі без гострої необхідності. Якщо така необхідність все ж виникла, зніміть суму, яка вам необхідна. Чим більша сума знімається, тим більше ви заплатите комісію. У літній період деякі банки встановлюють пільги чи пропонують акції на зняття готівки. Цей період і є найсприятливішим, щоб зняти необхідну суму. Утримуйтеся від покупок в місцях, де не приймають до оплати карти. Навіщо втрачати гроші? Адже можна купити в іншому місці, де можна оплатити за допомогою карти. Є банки, які не беруть відсоток при знятті грошей в банкоматі. Оформляйте банківські карти у них.

Сьогодні багато товарів і послуг набувається в інтернеті. І в цьому випадку наявність пластикової карти є великою перевагою. Механізм оплати простий, і багато їм з успіхом користуються, купуючи товари в інтернет-магазинах або оплачуючи комунальні послуги та інші рахунки. Досить вказати рахунок того, кому ви перераховуєте гроші, суму перерахування і номер вашого рахунку або номер банківської карти. Якщо вам необхідно отримати квитанцію про оплату — її видасть банк у вигляді банківської виписки по карті.

Аферисти не дрімають. Злочинні схеми крадіжки грошей з кредитних карт і банківських рахунків допомагають шахраям добиратися до ваших грошей. Але завжди треба проводити операції з переказу грошей розумно, і тоді ризик зведеться до мінімуму. Якщо вам приходить повідомлення на телефон, або ви бачите в інтернет-сервісі банку, що з рахунку без вашої участі списана сума, зверніться відразу в банк із заявою. Згідно вашою заявою банк повинен домогтися повернення грошей. Зберігайте пін-код в секреті. Перевіряйте свій рахунок регулярно. Бажано контролювати стан рахунку також до операції і після неї.

Несподівані ситуації, втрата суми грошей при знятті готівки з банківської карти нехай вас не лякають. В майбутньому безготівковий розрахунок стане ще більш популярним. Це природний процес розвитку світової фінансової системи. Якщо паперову купюру може понести вітер або злодій в невідомому напрямку, то при наявності банківської карти у вас буде можливість простежити за пересуванням ваших грошей.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 − один =