Чому молодь вибирає іпотеку?

Чому молодь вибирає іпотеку? Будь-яка розсудлива людина хотіла б мати власне житло. Наявність квартири у власності істотно підвищує рівень життя і статус. Придбання нерухомості дає можливість кожній людині вигідно вкласти свої гроші. Тому покупка власного житла найбільш краща для багатьох російських громадян. Але не у всіх є гроші на такі дорогі покупки. Єдине рішення — оформити в банку іпотечний кредит. Багато людей бояться брати гроші в борг, тому що не впевнені в своєму стабільному матеріальному становищі. Працівники банку відзначають, що до такого ризику готові тільки молоді люди з хорошим доходом, які впевнені в завтрашньому дні. І навіть при такому розкладі всі позичальники воліють погашати кредит раніше передбаченого терміну, жертвуючи своїми особистими інтересами.

Хто найчастіше бере кредит на іпотеку?
Банківські експерти стверджують, що в Московській області іпотечний кредит більш затребуваний у громадян, які досягли віку 35 років. Як правило, вони мають стабільний дохід у розмірі понад 100 тисяч рублів і працюють за договором найму. Позичальник надає перевагу самостійно виплачувати банку необхідну грошову суму, а дружина найчастіше не несе перед кредитною організацією ніяких зобов’язань. Періодично з’являються неодружені клієнти. І практично у всіх є вища освіта. Іпотечний кредит звичайно оформляється на придбання житла або для інвестування коштів в пайове будівництво. Позика береться на термін не більше 15 років. Середня сума кредиту становить 3,7 мільйона рублів. Позичальникові доводиться практично половину свого щомісячного доходу витрачати на погашення кредиту. Як правило, заборгованість гаситься через 7 років достроково.

За останні роки портрет клієнтів банку, що оформляють іпотечний кредит, не зазнав істотних змін. Практично всі позичальники — сімейні люди, які мають вищу освіту. Зазвичай це жителі великих мегаполісів до 35 років. Всього 20% складають люди молодше 24 років або старше 35 років, які бажають взяти кошти на покупку житла. 5% — позичальники, вік яких старше 45 років. За словами банківських експертів люди вважають за краще вносити в якості початкового внеску до 40% вартості житла. Кожна друга угода укладається з метою поліпшити свої житлові умови. Питань, що стосуються внесення початкового внеску, частіше за все не виникає. 60% клієнтів намагаються оформити іпотечний кредит на термін до 20 років. На більш тривалий термін позичальник не вирішується. Багато людей вважають за краще коротші строки через великий переплати по кредиту. В даному випадку щомісячний платіж зміниться незначно. Тому сенсу в оформленні довгострокового кредиту немає.

У деяких банках все ж портрет позичальника зазнав незначних змін. За оформленням кредиту стали звертатися не тільки чоловіки, але і жінки. Причому їх співвідношення практично однакове. А в цілому все клієнти — люди у віці до 35 років, які перебувають у шлюбі і мають вищу освіту. Практично у всіх банках процентна ставка становить 13%, а початковий внесок 30-40%. Розмір щомісячного платежу — 45 тисяч рублів. Якщо проаналізувати все вищесказане, то іпотечний кредит беруть молоді люди з хорошим доходом і вищою освітою. Через відсутність стабільності перевага віддається короткостроковим кредитам. Більш того, люди готові віддавати половину свого заробітку на дострокове погашення.

Прогнози на майбутнє
Найближчим часом за прогнозами банківських експертів ситуація навряд чи зміниться. Ніщо не віщує погіршення умов кредитування. Ніяких передумов для зниження, а також збільшення кредитних ставок поки немає. Тому 2013 рік людей нічим не здивує. Все залишиться на поточному рівні. За прогнозами експертів процентна ставка також буде варіюватися в межах 12-13%. Але за умови, що економічне становище залишиться на тому ж рівні, що і зараз. Деякі банки будуть пропонувати більш низькі ставки. Але це ті кредитні організації, які мають у своєму розпорядженні дешевим фондуванням. Багато чого буде залежати від керівництва країни. При зміні положення справ в економіці Росії намічена тенденція до зниження ставок по кредиту. Це повинно торкнутися всі категорії громадян. Для бюджетників передбачені більш пільгові умови. Але незабаром ситуація може змінитися і для працюючих громадян.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

3 × 1 =