Чи реально побудувати успішний бізнес на власні заощадження?

Чи реально побудувати успішний бізнес на власні заощадження? Існує безліч прикладів того, як людина, надихнувшись прикладом відомих успішних людей минулого і сьогодення і маючи в арсеналі думок ідею власної справи, прагне якомога швидше втілити її в цілком реально функціонуючий бізнес. Історія надає достатню кількість біографій щасливих бізнесменів, які починали власну справу, маючи в кишені зовсім невеликий капітал. Такими талановитими ділками стали свого часу Генрі Форд, Стів Джобс, Білл Гейтс та інші.

Досвідчені фінансисти і бувалі підприємці сходяться на думці про те, що однією ідеї для втілення бізнес-плану в реальність мало. Найчастіше необхідно мати на руках стартовий капітал, який стане необхідним поштовхом для початку роботи вашого власного справи. Куди простіше почати бізнес, якщо у вас на руках є сума, з якої ви з легкістю розлучитеся в разі невдачі, не ставши чиїмось боржником і не ризикуючи вже наявним рухомим або нерухомим майном. Якщо грошей немає зовсім, багато хто намагається шукати інвесторів. Однак такий метод залучення стартового капіталу не зовсім зручний, оскільки інвестори, як правило, готові ризикувати своїми капіталами тільки заради дійсно стоїть і інноваційного проекту, який з високою часткою ймовірності буде гарантувати стабільний прибуток.

Згідно з опитуванням читачів одного популярного фінансового порталу, найкращим варіантом для початку власної справи є залучення власних коштів в якості стартового капіталу. Таку точку зору висловили 64,6% респондентів і тільки 10,9% читачів готові ризикнути і скористатися послугами кредитування в банках. Разом з тим багато жителів нашої країни бояться ступити на стежку індивідуального підприємництва в зв’язку з нестабільною обстановкою в бізнес-колах і відсутністю сприятливих умов для розвитку малого і середнього бізнесу. Однак думка експертів абсолютно співпала з думкою читачів, висловлюючи повну впевненість в тому, що якщо ви маєте в своєму розпорядженні особистими заощадженнями, то шлях до відкриття і зростання власного справи буде не настільки звивистим. До того ж ситуація з кредитуванням не тільки стартапу, а й вже існуючого бізнесу, довгі роки була досить неоднозначною та будувалася на основі тотальної недовіри банків до позичальників і позичальників до банків.

Банки не настільки охоче кредитують початковий етап роботи вашого підприємства, і багато сходяться на думці, що бізнес потрібно починати виключно завдяки власним фінансовим накопиченням. Наприклад, згідно з висловом керівника петербурзького відділення банку «Глобекс» Ірини Воробйової, перспектива започаткування власної справи на накопичені гроші цілком реальна. Але в подальшому, коли бізнес набере обертів, можна починати активно користуватися кредитними активами для якнайшвидшого розширення справи.

Цілком солідарний з цією позицією і директор департаменту кредитування малого і середнього бізнесу банку «Петрокоммерц» Віктор Окопний. Він з повною упевненістю заявляє про те, що, маючи в якості початкового капіталу власні гроші, ділок звертається з ними більш відповідально. Більш того, регулярне анкетування клієнтів банку показує, що більшість з підприємців починали власну справу, використовуючи накопичені кошти. У світовому співтоваристві така тенденція також є домінуючою. І лише на етапі розширення і розвитку бізнесу звернення за кредитом в банк є доцільним рішенням.

Не цілком згодна з такою позицією Гендиректор ВАТ «Фінвідділ» Катерина Сидорова. Вона вважає, що залучення особистих коштів буде доречно, відкриваючи бізнес, пов’язаний, наприклад, з роздрібною торгівлею. А ось для солідного виробництва їх буде недостатньо. І знову ж таки слід розуміти, наскільки масштабно буде ваша справа. Для невеликого бізнесу інвестиція власних фінансів буде доречна. Але якщо ви націлені розвивати і розширювати ваша справа, рано чи пізно вам будуть потрібні значні капіталовкладення. Майстер-банк в особі радника генерального директора Ольги Бойчаровой радить в бізнес-план роботи майбутньої компанії включити кілька джерел фінансування стартапу. Незважаючи на її згоду з тим, що будь-яка справа краще починати, вкладаючи власні гроші, не завжди особистих заощаджень може бути досить. У таких випадках простіше буде додатково використовувати банківські кредити.

З жалем також заявляється про недостатньо активному кредитуванні банками середнього бізнесу. Якщо позичальник не володіє достатньою кількістю заставного майна, то процентні ставки по кредиту часом буваю настільки високі, що сприяють не стільки розвитку, скільки гальмування бізнесу. Так чи інакше, навіть маючи кошти на відкриття власної справи, для подальшого його успішного розвитку вам доведеться звернутися за кредитуванням в банки. Тому своєчасне вивчення банківських програм кредитування буде аж ніяк не зайвим. Вельми цікаво кредитна пропозиція для фінансування малого і середнього бізнесу від банку «Глобекс» під назвою «Фінансування для інновацій і модернізації» ( «ФІМ»). Ця програма передбачає видачу кредиту у вигляді одноразової виплати або відкриття кредитної лінії з лімітом заборгованості. Ви отримаєте суму в розмірі 10-60 млн. Рублів, погашення якого відбувається в термін від 1 до 5 років.

Для підприємців, які бажають відкрити новий напрямок в бізнесі і у яких вже є діюча справа, банк «Петрокоммерц» готовий надати кредит на вигідних умовах. Наприклад, у вас є досить стабільно працює магазин, а ви раптом виявили в собі талант ресторатора — банк з радістю допоможе вам відкрити новий бізнес.

В Майстер-банку є відмінні кредитні програми для малого бізнесу. Наприклад, якщо вам необхідна сума до 1 млн. Рублів, банк видасть його, не вимагаючи застави і не дивлячись на досвід підприємницької діяльності. Вам не доведеться збирати об’ємний пакет документів. Банк радує своїх клієнтів індивідуальним підходом в наступних моментах:
✓предоставленіе заставного майна;
✓срокі виконання боргових зобов’язань;
✓возможность дострокового погашення кредиту без комісій і штрафів.

ВАТ «Фінвідділ» готовий на однакових умовах фінансувати бізнес як молодих підприємців, так і досвідчених ділків. Головними умовами надання кредитної організацією грошових коштів є функціонуюча не менше місяця фірма або підприємство, наявність необхідного пакету документів (паспорт, свідоцтво ЕГРН, індивідуальний ідентифікаційний номер) і ведення прозорої фінансової звітності. Потенціал майбутнього бізнесу проводиться індивідуально, що значно підвищує шанси на отримання кредиту.

Ще одним потенційним кредитором у справі розвитку бізнесу є «Номос-банк». Що стосується стартап-проектів, цей банк не орієнтується на таких позичальників. Їх мета — допомога існуючим не менше 6 місяців об’єктів підприємницької діяльності. Такий термін пояснюється тим, що за півроку слабкі проекти вже, як правило, припиняють своє існування у зв’язку з браком досвіду, професіоналізму і в силу сформованих скрутних обставин. А тут ще додається неможливість виплатити взяту в борг суму. Орієнтація ж на підприємців, які отримали досвід за 6 місяців, не зламалися під натиском перших труднощів і отримують першу стабільний прибуток, гарантує банку своєчасне повернення виданих в кредит коштів.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 × пять =