Чи варто страхувати кредит?

Чи варто страхувати кредит? Сьогодні клієнти банків з подивом дізнаються, що для отримання кредиту їм доведеться оформити якусь страховку. Така перспектива мало кому подобається, оскільки переплати по кредиту сьогодні і так немаленькі. Так навіщо ж потрібна така страховка? Давайте розберемося. Страхування кредиту — це процедура, яка зменшує ризики банку. Як відомо, далеко не всі позичальники сумлінно виплачують кредити, а деякі взагалі благополучно забувають про свої борги перед фінансовими установами. Банки хочуть обмежити співпрацю з потенційними неплатниками, і в цьому випадку їм допомагає страхування кредиту.

При наявності такої страховки банк отримує практично повну гарантію того, що позичальник в будь-якому випадку виплатить кредит. Керівник відділу по взаємодії зі страховими компаніями банку «Ренесанс Кредит» М.Тімошенко пояснює, що при оформленні позики клієнт банку може застрахуватися від втрати роботи, здоров’я і життя. Страховий період в цьому випадку не перевищує термін дії кредиту. За словами експерта, подібні страхові програми діють у всьому світі. До страхових випадків відноситься смерть позичальника, отримання інвалідності 1-ї групи, втрата постійного джерела доходу в результаті скорочення кадрів або ліквідації підприємства.

«Страховка допомагає виплатити кредит, отже, захищає позичальника і банк від всіляких труднощів», — доповнила М.Тімошенко. Страхування кредиту — послуга необов’язкова. Про це клієнт банку повинен знати. Відмова від оформлення страховки не повинен стати причиною відмови у видачі кредиту або погіршення його умов. Однак в деяких випадках страховка обов’язкова, наприклад, згідно із законом позичальник зобов’язаний застрахувати заставу. Зазвичай в якості застави позичальники вибирають автомобіль або квартиру. На автомобілі оформляється страховка КАСКО, а якщо в якості застави виступає нерухомість, то страхуванню підлягають ризики її пошкодження і втрати прав власності.

Висновок: страховка вигідна не тільки банку, але і позичальнику. У разі втрати роботи або настання економічної кризи, позичальник, який оформив страховку, може не турбуватися, що йому доведеться сидіти на голодному пайку, щоб хоч якось розплатитися з банком.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × два =