Чи варто купувати нерухомості в іпотеку за кордоном?

Чи варто купувати нерухомості в іпотеку за кордоном? Зараз все частіше схиляються до думки, що покупка нерухомості за кордоном — це не просто відмінна можливість для інвестування, але ще і спосіб зміни власного способу життя. Сьогодні придбання нерухомості можливо по всій Земній кулі, і є такі країни, де можна навіть скористатися іпотекою. Кредитування за кордоном має ряд переваг, і основне — це низькі ставки відсотків. У Франції це — 2-4 відсотки, у Великобританії — 3-5%. Якщо порівняти з Росією, ставка по іпотеці зазвичай знаходиться в межах 12-14%. Але, незважаючи на привабливі банківські пропозиції за кордоном, російські позичальники з працею отримують іпотеку, оскільки це вимагає багато часу і зусиль.

Тим більше що ряд зарубіжних банків Росії як і раніше відносять до країн, де економічний ризик високий, а, отже, для російських позичальників пред’являють підвищені вимоги. Як зазначає Сергій Карцев з ZoraHome Int., В Європі далеко не будь-які банки і не у всіх країнах хочуть давати кредити на іпотеку громадянам Росії чи України. «Наприклад, те, що сталося з банківською системою Кіпру, зупинило програми і на Кіпрі, і в Греції. У таких країнах, які завжди давали росіянам кредити, наприклад, в Іспанії та Німеччині, підвищилася на 1-2% кредитна ставка », — каже С. Карцев.

На європейському ринку доступна дли громадян Росії болгарська нерухомість. Популярна вона по ряду причин: тут прекрасний клімат, вартість життя невисока, з Росією є гарне недороге транспортне сполучення. Апартаменти в Бургасі з однією спальнею, площею 53 кв.м, можна купити за ціною 20 тис. Євро, за 110 тисяч євро можна купити відмінний котедж площею 170 кв.м. приблизно в кілометрі від моря. Виходить, що будинок на березі моря ви отримаєте за ціною однокімнатної малогабаритної московської квартири. Втім, зараз нерухомість в Болгарії стало важче купити в кредит — європейська боргова криза змінила іпотечне кредитування. Болгарські банки пропонують досить високі процентні ставки — від 7 до 9%. Нерезидент може розраховувати на максимальний кредит в розмірі 70% вартості нерухомості на термін до 10 років. При достроковому погашенні кредиту банк зажадає штраф в розмірі до 5% іпотечного залишку.

«Багато хто з наших клієнтів використовують нестатусну фінансування, при якому гарантом для банку є компанія-забудовник. Це часто перетворюється в розстрочку, надану девелопером. Для цього потрібний мінімальний час і кількість документів, щоб оформити власність і передати її в користування », — розповідає С. Карцев. Але нестатусну фінансування, як каже експерт, надається далеко не всіма забудовниками, стабільно працюють на ринку, так що подібне кредитування поширене мало.

Іспанія — це королівство, саме південне в Європі, і це важливо при виборі країни. Якщо порівняти з Францією, Грецією, Італією і Німеччиною, Іспанія має більш низькі ціни нерухомості і більш просту процедуру оформлення відповідних документів для отримання іпотеки. Нерезиденту в банку Іспанії цілком реально отримати кредит, так як вимоги до закордонних позичальникам відносно невисокі. Щоб оформити кредит, нерезидент країни повинен пред’явити ряд простих документів — закордонний паспорт, перекладену на іспанську мову довідка про зарплату і контракт на придбання нерухомості. В кредит видають суму до 50-70% вартості покупки, на 20 років з відсотковою ставкою 4-6% в рік. Кредит можна погасити і достроково, банку треба буде тільки сплатити комісію до 1% суми залишку.

Важлива сторона, яка приваблює увагу покупців певного типу — це можливість отримання посвідки на проживання. Уряд Іспанії недавно заявило, що передбачається реформувати закон про іноземців, після чого при покупці житла вартістю більше 500 тисяч євро можна буде претендувати на посвідку на проживання.

Іпотечні програми банків Туреччини традиційно привертають увагу росіян: Туреччину вважають «бюджетним» напрямом при покупці нерухомості. Багато експертів рекомендують звернути увагу на німецькі варіанти іпотечних програм, оскільки німецька економіка визнана в Європі однією з найсильніших, банківська система стабільна, і банки активно кредитують росіян. Ставки платежів по кредитах — одні з найменших в Європі — від 3 до 4% при первинному внеску 50% на 15-річний термін.

В американських банках іпотеку отримати досить складно — банки США не дають іпотеки іноземцям або знижують ліміти за обсягом фінансування, підвищивши відсотки, компенсуючи цим свої ризики. Щоб отримати іпотечний кредит, людина, яка купує нерухомість, повинен звернутися в банк того штату, де знаходиться купується їм нерухомість, так як в різних штатах вимоги до позичальників різні, і в туристських штатах, на зразок Каліфорнії, іпотека доступніша. Первинний внесок повинен бути 30-50% від ціни нерухомості, що купується, вартість кредиту коливається від 6 до 8% річних. І ще одна умова: позичальник повинен мати на рахунку в американському банку суму не менше 12 місячних платежів.

Складнощі з іпотекою не відлякують росіян, які мріють про закордонну нерухомості. Але, збираючись купити будинок або квартиру в іпотеку в іншій країні, треба вивчити ряд факторів — економічне становище в наміченої країні, умови іпотеки і лояльність банків до покупців з інших країн.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

десять − четыре =