У якій валюті краще зберігати заощадження?

У якій валюті краще зберігати заощадження? Останнім часом на фінансовому ринку простежується стійка тенденція до падіння курсу російського рубля. До того ж минулого тижня ми відзначали «чорну» дату в історії російської валюти. 15 років тому країна зіткнулася з фінансовими проблемами, які привели до економічної кризи. 14 серпня 1998 року Президент РФ Б.М. Єльцин сказав про те, що девальвація національної валюти Росії не загрожує. Але уряду знадобилося лише три дні, щоб спростувати заяву Глави держави і оголосити рубль неплатоспроможним засобом. Багато хто втратив свої рублеві накопичення.
Зараз ситуація виглядає не настільки трагічно. Та й населення, навчене гірким досвідом, стало більш відповідально ставитися до кровно заробленим, підвищувати свою фінансову грамотність, по можливості відслідковувати тенденції фінансового ринку або довіряти управління своїми особистими фінансами професіоналам. Спробуємо проаналізувати ситуацію, яка складається сьогодні і розглянути можливі шляхи заощадження своїх накопичень.

зелені президенти
Валютні вклади в доларах та євро мають невисоку процентну ставку. Але компенсувати цей недолік можливо різницею курсів валют. Якщо ви відкрили доларовий депозит навесні, коли курс був нижче сьогоднішнього, то до осені ви будете в плюсі, так як американські гроші зараз значно зміцнюються. Ще одним фактором, що впливає на прибутковість валютного вкладу, є низький рівень інфляції євро і долара в порівнянні з російськими грошима. Однак приплив валютних вкладів не є суттєвим. Агентство зі страхування вкладів наводять дані про збільшення частки вкладів в іноземній валюті за півріччя всього на 0,4%, з 17,5% від загального обсягу вкладів до 17,9%.

Сьогодні банки намагаються задовольнити попит російського вкладника і виводять на ринок широку лінійку привабливих умов по валютних депозитах. Наприклад, банк «Моноліт» пропонує відкрити вклад «Наш ювілейний подарунок» на рік в сумі від 150 євро або доларів під 6%.

У банку «« Ренесанс Кредит »можна оформити вклад« Прибутковий »у тій же валюті на рік під 5,25%. Депозит відкривається з суми в 200 доларів або євро. Новопокровський банк оформить вклад «Домінанта» на 371 день в сумі від 500 євро або доларів під 5% річних.

Не робіть різких рухів!
Спонтанні рішення, якщо це стосується грошей, не завжди дають бажаний результат. Тому не треба щодуху мчати в перший-ліпший банк і перекладати свої гроші в валюту іноземних держав. Будьте спокійні і терплячі. Тверезо оціните ринкову ситуацію, банківські пропозиції, думки експертів і тільки потім приймайте рішення.

По-думці начальника управління клієнтського обслуговування «Ланта-банку» Олесі Лухтай, спостерігається деяке завищення вартості валюти, при обміні якої може відбутися втрата прибутковості. До того ж по рублевих депозитах банки пропонують більш привабливі умови, які перекривають прибутковість валютних вкладів. О. Лухтай радить розподілити накопичення в кожну з валют рівномірно, що допоможе знизити ризики при нестабільності фінансових ринків.

Її підтримує керівник департаменту кредитування середнього та малого бізнесу «Солід Банку» Геннадій Фофанов, який вважає оптимальним збереження накопичень в різних валютах. Перевагу слід віддати тій валюті, в якій будуть найбільші витрати, менші частини розподілити в інших валютах. В цьому випадку зниження фінансових ризиків досягається за рахунок взаємної зміни курсу рубля і іноземних валют. Ще одним способом збереження заощаджень є відкриття знеособленого металевого рахунку в золоті, сріблі, паладій і платину. Способів збереження та управління особистими фінансовими ресурсами існує чимало. Важливо вибрати саме той, який підходить вам і дозволить не тільки зберегти, але і примножити ваш капітал

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × 1 =