Ринок автомобільних кредитів стрімко зростає

Ринок автомобільних кредитів стрімко зростає. Кількість авто, придбаних в кредит, від загального числа куплених в країні автомобілів за результатами третього кварталу нинішнього року становить 45,8%. А в минулому році за підсумками того ж терміну дане процентне співвідношення становило лише 28,6%. Вся Вищенаведена інформація міститься в звітному документі НБКИ «Автокредитування: рух без перешкод. Підсумки 9 місяців 2013 г. ». Таким чином, неважко побачити, що практично половина машин в РФ зараз купуються в кредит. І це незважаючи на те, що споживче кредитування для фізосіб зростає швидше, ніж автокредити. Хоча в даний момент розрив між ними незмінно зменшується. Наприклад, в 2013 році збільшення сукупної кількості кредитів для фізичних осіб склало 28,4%, а автомобільних кредитів — 17%.

Наведена інформація свідчить, що авторинок в Росії все більше і більше стає залежним від кредитної сфери, а банківські установи повільно, але впевнено збільшують обсяги заставного кредитування. Тому можна з упевненістю сказати, що російське автомобільне кредитування на даний момент розвивається цілком успішно.

Так, за прогнозами НБКИ, обсяг авто, придбаних в кредит, складе більше 50% до 2014 року. Крім того, зараз дещо змінилося ставлення людей до автокредитів: якщо раніше клієнт спочатку вибирав відповідне авто, після чого вирушав у банк за кредитним позикою, то тепер покупці, перш за все, вибирають найвигідніші кредитні програми перед покупкою машини.

Так чому ж автомобільні кредити стали такими популярними останнім часом? Заступник директора відділу з роздрібного кредитування «Петрокоммерц» А. Романенко вважає, що сильною підмогою стала державна програма пільгових автокредитів, яка спрямована на підтримку розвитку вітчизняного автомобілебудування.

Проте, не дивлячись на збільшений попит на автокредити, позиції російського автопрому знаходяться в затяжній кризі. Так, експерти Асоціації Євробізнесу наводять дані, за якими виходить, що в першій половині цього року було продано на 6% менше машин, ніж за той же період 2012 року.

Менеджер з продажу «Ауді Центр Схід» Е. Чагаєва вважає, що зростаючий попит на автокредити зобов’язаний появі доступних багатьом верствам населення кредитних умов, а також зростанням конкуренції в сфері автокредитування. Фінустанови сьогодні пропонують мінімальну процентну ставку під 9-12%, а уряд ще й впроваджує пільгове автокредитування. Зрозуміло, подібні умови задовольняють все більшу кількість покупців, що і призводить до стрімко розвитку ринку автомобільного кредитування. Також не складно уявити, що левову частку автокредитів складають покупки машин бюджетних варіантів, при цьому найменше клієнтів цікавлять б / у авто. Це можна пояснити тим, що на них діє збільшена відсоткова ставка і підвищений авансовий платіж за позикою, який може досягати 15 — 50%.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

15 − двенадцать =