Придбати квартиру в кредит, але не придбати головний біль

Придбати квартиру в кредит, але не придбати головний больКвартіра в кредит — поняття, вже давно стало частиною повсякденного життя.  Незважаючи на те що іпотека користується в нашій країні великою популярністю, це не означає, що ви повинні терміново бігти оформляти такий кредит. Пам’ятайте, що це передбачає великий рівень ризику, причому ризикувати доведеться досить довго — 10-20 років, тому для прийняття остаточного рішення потрібно обдумати кожну деталь.

За словами начальника напрямку впровадження персонального фінансового планування банку «БКС Прем’єр» С.Дейнека, що не орендоване, а своє житло є великою цінністю для багатьох людей, проте багато з них не розуміють, наскільки вони ризикують, намагаючись реалізувати свою мрію за допомогою банківських грошей .

Найбільший ризик — це ризик переплати. При досить високі ставки по іпотеці, що перевищують 12,4% річних, величезна переплата просто неминуча. Відзначимо, що в нашій країні ця переплата є однією з найвищих у світі, при цьому вона може перевищувати вартість самої квартири.

Другий істотний ризик — ризик втрати стабільного фінансового становища. Як відомо, від втрати стабільного доходу не застрахований ніхто. Проблеми з бізнесом, звільнення з роботи, погіршення стану здоров’я — причин може бути маса. І все б нічого, якби не зобов’язання виплачувати кредит за квартиру. Відзначимо, що деякі банки йдуть назустріч клієнтам, що потрапили в непросту життєву ситуацію, але так буває не завжди.

Коливання на валютному ринку — ще один фактор, який необхідно враховувати при оформленні кредиту на квартиру. Для того щоб оцінити весь ризик валютних коливань, досить згадати недавній економічна криза. Щоб мінімізувати даний ризик, потрібно оформляти кредит в тій валюті, в якій позичальник отримує зарплату / прибуток.

За словами С.Дейнека, перераховані вище ризики далеко не єдині. Важливо оцінити, чи залишитеся в цьому місті / селі / інше населеному пункті на все життя або ж ви, можливо, переїдете. Що ви будете робити з купленою в кредит квартирою в разі переїзду? Чи достатньо у вас грошей на оплату додаткових послуг, супутніх оформлення кредиту (страховки, послуги нотаріуса)? Якщо погано розрахувати свої фінансові можливості, тоді іпотечний кредит може доповнитись споживчим кредитом, за який також доведеться платити.

Чому іпотека все ж вигідна?

Дейнека стверджує, що іпотека має ряд переваг, які і пояснюють її популярність у населення.

По-перше, житло стає дорожче з кожним днем. Ціни на оренду квартир також показують тенденцію до постійного зростання. У деяких випадках краще виплачувати кредит на власну квартиру, ніж платити гроші за чуже майно.

Якщо позичальник отримав гарну освіту і успішно працює за фахом, то, як правило, рівень його доходів зростає рік від року, тому виплачувати кредит йому буде легше.

І, нарешті, квартира в кредит — це завжди своє житло, а своє житло, як відомо, має ряд переваг, про які відомо всім.
Отже, все «за» і «проти» зважені, а тепер пора подумати про те, де дістати гроші на перший внесок.

Тонкощі першого внеску

Право на іпотеку позичальник отримує тільки за умови внесення первинного внеску. І чим більше розмір цього внеску, то вигідніші умови по кредиту. Крім того, здатність позичальника внести початковий внесок нерідко визначає, чи видадуть йому кредит на квартиру чи ні. Слід зазначити, що сьогодні деякі банки оформляють кредити і без внеску, однак процентна ставка при цьому може бути просто грабіжницької, або ж банк зажадає оформити майно позичальника в якості застави.

Де взяти гроші на перший внесок?

Перш ніж почати збирати гроші на перший внесок, проаналізуйте поточну ситуацію на ринку нерухомості. Скільки коштують квартири в тому районі, де ви збираєтеся купити житло? Як змінювалися ціни на них в останні кілька років?

Далі оціните свої щомісячні витрати. Це дозволить вам визначити, скільки грошей ви зможете відкладати і як швидко ви заробите гроші на початковий внесок.

Пам’ятайте, початковий внесок зазвичай становить не менше 30% від вартості квартири. Коли приблизно ви зможете накопичити таку суму? Які кроки ви можете зробити для збільшення своїх доходів? Розгляньте, наприклад, можливість відкриття депозиту в банку. Якщо відповісти на всі ці питання вам складно, тоді варто оплатити послуги спеціального консультанта.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

19 − пять =