Приватні підприємці все частіше звертаються в МФО

Приватні підприємці все частіше звертаються в МФО. Не дивлячись на заяви економічних експертів про застій в російській економіці, приватні підприємці мають цілком оптимістичний настрій щодо свого майбутнього. Ознакою таких позитивних настроїв є зростання сегмента кредитування малих підприємців. За даними дослідження, проведеного компанією «Фінвідділ», розвиток її бізнесу відбувається не тільки за рахунок появи нових офісів і отримання більш широкої клієнтської бази, а й за рахунок наявності клієнтів, які користуються послугами бізнесменів повторно. У 2013 році кожен 4-й клієнт «фінвідділу» готовий був знову взяти кредит, а в 2012 році кожен 6-й клієнт планував знову скористатися послугами компанії.

Один російський бізнесмен, котрий зареєструвався як приватний підприємець кілька років тому, мав намір розвивати бізнес в сфері вантажоперевезень. Однак наявних у нього на руках грошей не вистачило, щоб придбати необхідний транспорт. Крім того, у нього не було майна, яке він міг би віддати під заставу банку. Саме з цієї причини банк, в який він спочатку звернувся, відмовив йому в кредиті, а в «фінвідділу» він зміг його отримати, і на отримані гроші він купив вантажівку. За кілька років його бізнес помітно розвинувся, і сьогодні на нього працює кілька водіїв, бухгалтер і диспетчер, а автопарк розрісся до 10 машин. Цей приклад зайвий раз доводить, що МФО найчастіше ставляться більш лояльно до приватних підприємців і допомагають їм стати на ноги.

Більше 15% клієнтів «фінвідділу» ставляться до підприємців соціальної сфери. Наприклад, одна з постійних клієнток компанії вирішила організувати центр розвитку дітей. Вона змогла отримати перший кредит, маючи на руках бізнес-план і договори з постачальниками. Після цього вона закупила весь необхідний інвентар і створила перший проект під назвою «Дитяча кімната». Він припускав, що батьки дітей будуть залишати своїх дітей на вихідні в цьому центрі. Протягом року центр почав користуватися популярністю, тому підприємниця почала замислюватися про реалізацію нового проекту, який мав на увазі навчання іноземної мови. Для отримання необхідних коштів на втілення своїх ідей вона знову звернулася до мікрофінансову організацію, і МФО видала їй новий кредит під більш низький відсоток як постійному клієнтові.
Приватні підприємці все частіше звертаються в МФОГенеральний директор фінансового відділу компанії Е.Сідорова зазначає, що російські бізнесмени, незважаючи на досить погану економічну ситуацію в країні, мають оптимістичний настрій. «Ми помітили, що за останні пару років бізнесмени стали звертатися до нас значно частіше. Це говорить про те, що банки як і раніше не довіряють підприємцям. А з іншого боку збільшення попиту на мікрокредити є ознакою активізації малого бізнесу », — додала Сидорова.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 × 3 =