Представники яких професій найчастіше отримують відмову в іпотеці?

Представники яких професій найчастіше отримують відмову в іпотеці? Компанія «Домусфінанс» провела аналіз відмов банків у наданні кредитів на житло в 2013 році і прийшла до висновку, що існують 5 професій, з представітелмі яких банки вважають за краще не мати справи. За словами начальника відділу іпотеки даної компанії С.Хамітовой, ідеальних позичальників просто немає в природі, але при цьому представники певних професій ризикують більше всіх, причому мова йде в цілком «пристойних» професіях. Вона зізналася, що в дослідженні не брали участі позичальники, які вчинили в минулому злочин, а також ті, хто не може похвалитися гарною кредитною історією.
Перше місце цього рейтингу зайняли ріелтори. Банки відмовляють їм у видачі кредиту на квартиру в основному тому, що в більшості випадків представники даної професії не мають офіційно підтверджених доходів і, отже, не можуть надати банку всі необхідні документи. У такій ситуації опиняються і страхові агенти, і представники сезонних професій.

Друге місце в антирейтингу дісталося, як не дивно, адвокатам. Хоча насправді нічого дивного тут немає, адже адвокати також часто не можуть підтвердити документами свої доходи. Також банки не люблять зв’язуватися з суддями, що володіють недоторканністю, оскільки потім вимагати з них щось буде дуже складно.

«Бронзу» отримали представники професій, пов’язаних з великим ризиком для життя і здоров’я. Це альпіністи, рятувальники, каскадери і т.п. Звичайно, ризики для банку знижуються за умови укладення договору про страхування життя, однак сьогодні не всі банки передбачають оформлення такого договору.

Військовослужбовці — ще одна професія, яку банкіри шанують не особливо. Сьогодні держава всіляко підтримує військовослужбовців і пропонує для них різні пільгові програми кредитування, однак приватним банкам немає діла до того, наскільки військовий допомагає країні. Банкам в першу чергу потрібні платоспроможні клієнти, а військовослужбовці, на жаль, не є такими. Крім того, причиною для відмови в отриманні кредиту може бути відсутність у військового громадянської освіти.

Замикають список індивідуальні підприємці. Ще кілька років тому про кредит на квартиру вони могли тільки мріяти, однак тепер відношення банків до них змінилося в кращу сторону. Сьогодні банки розглядають їх заявки та навіть іноді видають кредит, але трапляється це не часто.

С.Хамітова зазначає, що, якщо позичальник відноситься до однієї з цих професій, не варто думати, що йому обов’язково відмовлять в отриманні кредиту. Зрештою, все залежить від рівня доходів і наявності підтверджуючих їх документів. Гарна кредитна історія, наявність освіти і активів (автомобіля, квартири), можливість надати поручителя — все це може перетворити іпотеку з нездійсненної мрії в цілком реальну перспективу.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

17 − один =