Овердрафт: широкі можливості або вимушена необхідність?

Численні підприємства, які вже не раз на практиці вдавалися до використання овердрафту, діляться на тих, хто вміло вписує цю систему в схему своєї роботи і тих, хто вдається до даного виду позики як до вимушеної мірою. Саме завдяки цьому, для осіб, що займаються бізнесом, знати, що таке овердрафт буде особливо корисно.
Поняття овердрафту: визначення і сенс
Овердрафт — це банківська послуга, яка полягає в наданні позики постійному клієнтові (а в деяких випадках і потенційному клієнту). Від стандартного кредитування дана операція відрізняється короткостроковістю і встановленим лімітом. Користуватися овердрафтом можуть фізичні та юридичні особи.
По суті своїй, о-драфт — це перевитрата коштів на поточному або картковому рахунку на ту суму, яка встановлена ​​банком як ліміт овердрафту або не досягаючи її. Зазвичай банківські організації пропонують дану послугу як додаткову, а ліміт розраховується автоматично від сум надходжень на розрахунковий або картковий рахунок клієнта.
види
Розрізняють види овердрафту:
для фізичних осіб;
для юридичних осіб;
технічний або заборонений о-драфт.
Якщо говорити про овердрафт для фізичних осіб, то найчастіше він буває зарплатний, тобто надається на зарплатну картку людини як автоматичної послуги і прописується в договорі з банком.
Майже кожен, так чи інакше, приходить до необхідності позики. Сучасні технології роботи банків пропонують масу можливостей, випускаючи кредитні універсальні карти, створюючи м’які умови довгострокових кредитів і зручних овер-фтов. При оформленні картки для фізичної особи, банк встановлює ліміт на перевитрату коштів, найчастіше це відсоток від нарахувань на карту. Зняття грошей з карти, що перевищує за сумою залишок коштів створює дебетове сальдо. Цей «мінус» на рахунку є овердрафтом і не може бути вище встановленого ліміту. Як правило, на перевитрату суми на рахунку банк також встановлює більш високий відсоток. наприклад:

При зарахуванні грошей на карту, овер-т погашається в першу чергу, що економить процентні виплати по кредиту для позичальника, які нараховуються щомісяця на залишок суми заборгованості. Однак, кредитний внесок повинен відбуватися не рідше ніж раз на місяць. Користуватися овер-ФТОМ можна багаторазово.
Овердрафт для фізичних осіб надається співробітникам корпоративних клієнтів банку (зарплатні картки), клієнтам, що відкрили особистий рахунок і / або кредитну карту, вкладникам банку. У випадку з клієнтами, які відкрили депозитні рахунки (читайте також: що таке депозит в банку), видана кредитка з ів-драфтом дозволяє в разі потреби готівки або електронних виплат не переривати депозит, а використовувати даний вид короткострокової позики.
На погашення овер-ФТА автоматично списуються будь-які надходження на рахунок користувача.
Послуга ів-драфта для юридичних осіб є все тим же короткостроковим банківським кредитом, що надається підприємствам або індивідуальним підприємцям у формі безготівкового позики при необхідності виплат, що перевищують залишок коштів на розрахункових рахунках. Іншими словами, овердрафт дає можливість здійснювати перевитрата власних коштів і утворювати дебетовесальдо на рахунку, коли це необхідно.
Найчастіше овер-фт надається тим банком, який є основним для юридичної особи та надає розрахунково-касові послуги. Умови отримання такого виду позики вимагають позитивної кредитної історії підприємства і довгострокових відносин з банком — не менше півроку обслуговування. Розрахунок ліміту овер-та відбувається на підставі середньомісячних оборотних коштів на рахунку клієнта

м

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

13 + девять =