На чому заощадити, у що вкладати, де зберігати?

Чергова фінансова криза, схоже, вже серед нас. Ціни на товари і послуги зростають, інвестиції «встали», середнього і дрібного бізнесу стає все менше. Все це стверджує не ваш покірний слуга, а відомий економіст, публіцист, правозахисник і одна з найвпливовіших жінок Росії Ірина Ясина. Хто винен, вже не настільки важливо. Що робити? Поради людини, не з чуток знає, що таке економіка — нижче.

В яку валюту сьогодні можна вкладати гроші?

Розділіть заощадження на три частини — в гривнях, доларах і євро. Доходи однієї валюти перекриють втрати інший — і ви нічого не втратите.

Купувати зараз або відкладати?

Купувати зараз — далі гривна буде тільки втрачати вартість.

Якому банку можна довіряти — приватному або державному? Мало не щотижня закривають то одного, то іншого «комерсанта» … Або нехай вдома лежать?

Все залежить від вас. В Ощадбанку накопичення не втратяться, але знеціняться. У комерційному банку відсоток вищий, але і ризик побільше. Сьогодні накопичити на машину за допомогою банківських відсотків не вийде. Думайте, вважайте, зважуйте ризики — Ірина Ясина говорить про те, що «людина повинна включати мізки і порівнювати, навіть якщо він — весела блондинка». Але все-таки банк краще банки.

Від чого варто відмовитися?

Жити в хрущовці з сім’єю і батьками, але їздити на дорогому «мерсі» — з точки зору економіки це дуже дивно. Не йдіть на поводу у «хотілки», покращуйте своє життя розумно, тим, що життєво необхідно. І, звичайно ж, не беріть «кабальних» кредитів.

На що варто витрачати або відкладати?

Заводите побільше дітей і вкладайтеся в їх освіту. Пенсій не буде (або вони будуть дуже маленькими). Може, хоч діти прогодують. І, звичайно, вкладайте в себе.

Які напрямки в освіті — найперспективніші?

Хімія, біофізика, медицина, фармакологія. Якщо дитина — геній, чи не спробувати йому стати генієм математики або фізики? Але тільки обов’язково генієм.

На що не виростуть ціни?

На овочі та фрукти.

І довго буде це все триватиме?

Влада вважає за краще займатися агресивною зовнішньою політикою (Крим) і багато витрачати на мегапроекти (Сочі). Як тільки на перший план вийдуть не ідеї, а люди, все зміниться. Коротше кажучи, років на 10 про стабільність в економіці можна забути точно.

Що з цінами на нерухомість?

Ціни зростатимуть. Так як економічна ситуація погіршується, купувати будуть рідше — і не по «смачним» цінах двотисячних

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

18 − 13 =