Можливості та умови рефінансування кредиту в банку

У кожного позичальника можуть наступити несподівані фінансові проблеми, коли він не в змозі платити по кредиту відповідно до договірних зобов’язань. Банк може піти йому назустріч і запропонувати рефінансування кредиту — можливість знизити щомісячний платіж. Для цього необхідно переукласти договір на умовах, більш зручних для позичальника, але і вигідних для банку, це і називається рефінансування кредиту.

Перед тим, як рефінансувати кредит, слід передбачити всі можливі витрати, щоб упевнитися, що перекредитування на нових умовах буде дійсно вигідним.

Що являє собою рефінансування кредиту?
Які програми з рефінансування кредитів пропонують банки?
В яких ситуаціях рефінансування кредиту вигідно?
Як відбувається рефінансування кредиту?
Рефінансування кредиту в Бинбанке
Що являє собою рефінансування кредиту?

У більшості випадків споживачі користуються кредитом, підписуючи кредитний договір не на один рік, на кілька років. Особливо це стосується іпотечного кредиту або автокредиту. Банківські організації непогано заробляють на наданні грошей в користування, стягуючи за це свій відсоток. Безсумнівно, їм вигідно залучати якомога більше клієнтів, і для цього вони готові надавати більш вигідні, ніж у конкурентів умови. Нерідко бувають і такі ситуації, коли конкуруючий банк знижує кредитні ставки, і людина, оформивши кредит в одному кредитній установі, незабаром дізнається, що умови в сусідньому банку вигідніші і привабливі. Ось в таких ситуаціях вигідно піти на перекредитування, тобто рефінансування кредиту.

Рефінансування кредиту — це отримання нової позики для того, щоб повністю закрити раніше взятий кредит, коли за новим кредитним договором умови виходять більш вигідними. При рефінансуванні клієнт отримує можливість заощадити на користуванні позиковими коштами, за рахунок більш низької процентної ставки, за рахунок зниження розміру щомісячних платежів. Чим більше різниця в процентних ставках між старим і новим кредитом, чим вище сума кредиту, тим вигіднішою для споживача стає процедура перекредитування.
Якщо клієнтові доведеться ще довгий час виплачувати кредит, то в його ситуації процедура рефінансування стає ідеальним рішенням, особливо це стосується іпотечного кредиту (адже іпотека може оформлятися на терміни аж до 25 років), коли різниця в 0,5 відсотка в фінансовому плані досить відчутна.

Що таке рефінансування кредиту

Рекомендується постійно займатися моніторингом банківських пропозицій, і якщо десь з’явилися більш вигідні умови кредитування, то відразу приступати до переоформлення позики.
Які програми з рефінансування кредитів пропонують банки?

В останні роки російські банки пропонують споживачам наступні види рефінансування кредитів:

Рефінансування кредиту зі зміною терміну позики. Якщо у клієнта фінансова ситуація погіршилася, і він не в змозі платити щомісячний внесок по кредиту в установленому обсязі, то йому рекомендується вдатися до рефінансування з метою збільшення термін кредитування і відповідного зменшення суми обов’язкового щомісячного платежу. Таким чином позичальникові буде легше виплачувати свої борги. Даний вид перекредитування вигідний як банку, так і позичальника, так як якщо утримувач кредиту відмовляється від рефінансування, у нього виникнуть проблеми, пов’язані з тим, що клієнт не зможе регулярно виплачувати взятий позику за умовами договору, допускаючи регулярні прострочення. До того ж, у разі вдалих умов рефінансування, банк в результаті заробить більше грошей у вигляді відсотків по кредиту за рахунок збільшення терміну кредитування, а сам клієнт зможе спокійно погашати борг і далі, не турбуючись за штрафні санкції та пені, пов’язані з простроченням щомісячних платежів.
Рефінансування кредиту зі зміною процентної ставки по кредиту. Якщо споживач кредитних продуктів знайшов більш вигідну процентну ставку і умови в поточному банку кредитування, або в конкуруючому банку, він може почати процедуру рефінансування для зниження розміру відсотків за позикою. Якщо при цьому більш вигідними виявилися умови в іншому банку, то позичальник бере новий кредит на оптимальних для себе умовах і закриває борг у банку, де був оформлений перший кредит з більшою процентною ставкою. Таким чином, клієнт істотно заощадить.
Рефінансування кредиту зі зміною валюти договору. Якщо клієнт порахував, що йому буде вигідно платити кредит в іншій валюті, йому необхідно вдатися до перекредитування. Наприклад, кредит був оформлений в доларах, і позичальник вирішує, що найближчим часом курс валюти буде зростати. Для нього найвигіднішим рішенням буде перевести валюту кредиту в рублі. Особливо це критично, коли курс долара або євро зростає на десятки відсотків протягом року, а дохід позичальника номінований в рублях. У якийсь момент часу людина просто фізично не зможе обслуговувати валютний кредит, і іншого виходу, як рефінансування зі зміною валюти договору з доларів / євро на рублі у нього просто не буде. Однак, не всі банки підуть на таке рефінансування, оскільки вони також несуть ризики, пов’язані з падінням курсу рубля.
Всі ці види рефінансування однаково затребувані, тому що сьогодні у багатьох російських громадян фінансовий стан погіршується через зростання валютних курсів і економічної кризи не тільки в Росії, але і в світі. Банкам вигідно піти на поступки і здійснити процедуру перекредитування, бо в іншому випадку, вони ризикують взагалі не отримати своїх грошей без суду.
В яких ситуаціях рефінансування кредиту вигідно?

Як ми вже писали вище рефінансування може бути проведено не тільки в рамках одного банку. Клієнт може укласти договір і з іншого кредитної організацією, що надає позики і дозволяють перевести кредит в складній ситуації на більш вигідних умовах. Тобто перекредитування може бути доступно і в поточному банку, в разі появи в асортименті кредитних продуктів банку кредитів з більш низькою процентною ставкою. Але якщо клієнт знайшов більш вигідну пропозицію в іншій кредитній установі, то прорахувавши можливі витрати і втрати (а витрати при кредитуванні можуть рости не тільки через оплату відсотків по кредиту, в підсумкову вартість кредитних коштів необхідно відносити і вартість страховки, комісії тощо. приховані платежі), може оформити рефінансування кредиту, щоб економія була насправді реальною. З власного досвіду можемо сказати, що найпростіше рефінансувати споживчий кредит, кредитну карту або кредит готівкою.

Рефінансування кредиту в Альфа-банку

Коли мова йде про рефінансування автокредиту або іпотеки, необхідно пам’ятати, що в заставі банку знаходиться заставне майно, що належить боржнику (нерухомість або транспортний засіб). Якщо запускається процедура перекредитування в іншому банку, то клієнта чекає переоформлення застави, що пов’язано з певними фінансовими витратами, а також необхідністю переоформлення документів на право власності. Слід знати, що процентні ставки кредиту під заставу, як правило, більш вигідні, ніж ставки за звичайним беззалоговому споживчим кредитом. Адже банки враховують і той факт, що може скластися несприятлива ситуація, коли умови не дозволять позичальникові регулярно виплачувати позику, і в цьому випадку банк страхується заставним майном. Саме тому переоформлення кредиту за програмою рефінансування можливо лише коли застава буде переоформлений, а до тих пір клієнту доведеться платити підвищені відсотки по старому кредиту.

Майте на увазі, що згідно зі статистикою, рефінансування кредиту в іншому банківській установі стає вигідним тільки тоді, коли різниця в процентній ставці становить 2% і більше.

Як відбувається рефінансування кредиту?

Рефінансування кредиту відбувається наступним чином — коли позичальник банку дізнається, що в іншій кредитній організації з’явилися більш вигідні умови кредитування, він, уточнивши деталі перекредитування, оформляє новий кредит в конкуруючому банку. При цьому, можна взяти рівно ту суму, яка становить залишок по поточному кредиту, в тій же валюті і на аналогічний термін. Тепер попередній кредит буде повністю погашений, а клієнт продовжує і далі платити щомісячні внески, тільки в новий банк, і вже за новим кредитом, при тому, що розмір платежів став менше. Якщо в планах є якісь покупки, то при рефінансуванні можна спробувати взяти в новому банку позику більшого розміру, ніж розмір боргу по старому кредиту, і якщо банк схвалив такий розмір перекредитування, то може видати на руки позичальникові суму, що залишилася після закриття старого кредиту.

Рефінансування кредиту Московський Кредитний Банк

Слід загострити увагу, що клієнту доведеться зібрати весь необхідний для видачі нового кредиту пакет документів, коли він буде оформляти новий кредит в іншому банку. Будуть потрібні також додаткові витрати на можливе оформлення страховки (якщо банк виставив страховку умовою видачі кредиту або отримання вигідною процентної ставки).

Майте на увазі, що якщо ви знайшли більш вигідні умови кредитування в іншому банку, не поспішайте оформляти рефінансування кредиту в ньому, буде не зайвим звернутися в поточний банк і спробувати отримати аналогічні умови в банку, де був оформлений перший кредит — нерідко банки, щоб не втрачати клієнтів йдуть на такі поступки.
У будь-якому випадку, якщо рефінансування відбувається в банку, який видав перший кредит, вся процедура займе мінімум часу, так як найчастіше ніяких нових документів не потрібно (хоча і не виключено, що в певних ситуаціях банк запросить довідки за формою 2 ПДФО і тд ), і не треба ні за що додатково платити (страховка, комісія і тд).

Ще раз звертаємо вашу увагу на те, що необхідно спокійно проаналізувати умови і витрати на рефінансування кредиту в іншому банку, так як нерідко буває, що залишитися в колишньому банку і отримати можливість перекредитування в ньому, вигідніше, ніж укласти новий кредитний договір з іншим банком. На ділі більш «вигідні» умови іншого банку можуть бути не такими вже вигідними для споживача кредитного продукту.

На сьогоднішній день такий банківський продукт як рефінансування кредиту пропонують практично всі провідні банки Росії: Сбербанк, Альфа-банк, ВТБ 24, Московський кредитний банк, Бінбанк, Банк Москви, БКС Банк, Дельтакредит, МТС Банк, Газпромбанк, Банк Відкриття, Уралсиб, UniCredit Bank і ін.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × один =