МММ: Чого чекати від піраміди?

МММ: Чого чекати від піраміди? Ті часи, коли люди вірили, що гроші можуть звалитися з неба, давно пройшли. Саме тому було відновлено до життя МММ вже не користується такою шаленою популярністю. І це незважаючи на те, що Сергій Мавроді користується найсучаснішими технологіями, веде особистий блог на YouTube і розвиває свій сайт. Але ось ЗМІ, по відомими причин, його ігнорують. Мавроді заявляє, що грошей на рекламу у нього більш ніж достатньо, тільки ось витратити їх нікуди, оскільки ЗМІ його бояться і ігнорують. Однак засновник МММ не сумує і всіляко намагається донести свої думки та ідеї до громадськості. У хід активно йдуть листівки з яскравими гаслами про прибутковість як 94-м. Образ тих років доповнюється вінтажними фото із зображенням голої жінки, яка прикриває свої принади пачками банкнот.

А недавно було оголошено про початок роботи нової експериментальної системи (та, що була до цього, прогоріла), щомісячний дохід від якої досягає 100%. Кожна людина може вкласти від 1 до 10 тисяч доларів, а забрати внесену суму нібито можна в будь-який час. Правда, насправді невідомо, чи є ця обіцянка правдивим. Суть роботи цієї системи дуже проста. Вкладники отримують відсотки за рахунок нових вкладників. Це означає, що гроші нового вкладника йдуть на оплату відсотків тим, хто вже перебуває в системі. У 90-ті роки МММ вкладала гроші у великі компанії, наприклад в ГазПром, тому вкладники отримували гарний прибуток. Тепер інвестицій ніяких немає, а нові гроші банально погашають борги перед вкладниками.

Парадокс, але люди продовжують вкладати гроші в МММ, незважаючи на те, що ще свіжа пам’ять про те гучній справі. І все тому, що десь глибоко в душі багато хто з нас вірять, що гроші можуть прийти з нізвідки. Ще один важливий фактор — відкритість. На сайті організації чорним по білому написано, що система є фінансовою пірамідою, тому її керівництво не може дати вкладникам ніяких гарантій. Крім того, людини відразу ж просять не нести гроші в МММ і жити на зарплату і далі, якщо у нього є якісь страхи або сумніви. Цей хід дуже ефективний, оскільки людина може вступити в організацію чисто з протесту.

МММ: Чого чекати від піраміди? Якщо ви вирішили вступити в фінансову піраміду, ви повинні пам’ятати, що існує таке поняття, як точка виходу — момент, коли можна без фінансових втрат і з найбільшими перепонами вигодою покинути організацію. Щоб зрозуміти, коли настав цей час, необхідно володіти відомостями по динаміці пересування грошових коштів вкладників. Піраміда живе, якщо з’являються нові вкладники. Якщо ж вкладники перестають нести гроші, потрібно бігти з тонучого корабля. На жаль, такої статистики в МММ немає, а якщо вона б і була, навряд чи її можна було б вважати повністю достовірною. А ще проблема в тому, що багато хто впевнений, що вже вони-то зможуть зупинитися і вчасно вийти з гри. Але на ділі все буває зовсім навпаки.

Піраміда МММ багатьом людям здається незаконною організацією, хоча формально ніяких претензій до Мавроді ніхто пред’явити не може. Справа в тому, що він не став реєструвати свою діяльність, а без юрособи не можна щось у когось вимагати. Юристи відзначають, що дана організація складається з різнорівневих управлінців, які спілкуються з фізичними особами безпосередньо, проте при цьому ніяких договорів між сторонами не укладається. Звідси можна зробити висновок, що управлінець, який розпоряджається грошима фізичної особи, не несе ніякої юридичної відповідальності за свої дії.

Десятники, сотники та інші управлінці МММ приймають і розміщують вклади фізичних осіб, потім вони перенаправляють грошові кошти іншим вкладникам і надають інформацію про стан фінансів підконтрольним їм вкладникам. Фактично вони беруть на себе функції банків і кредитних організацій, ось тільки залучити їх до відповідальності в разі чого буде важко. За словами експертів, в законодавстві РФ є таке поняття, як ризикований захід, наприклад парі або гра. Організатори цих заходів зобов’язуються виплатити виграв гроші, і їх можна притягнути до відповідальності, якщо вони є юридичними особами.

З фізичними особами все набагато складніше, хоча відсутність реєстрації як юридичної особи не означає, що закон щодо людини, яка порушила його, не діятиме. Фінансові операції, в яких беруть участь фізособи, можна кваліфікувати як незаконне підприємництво, оскільки фізособа отримує гроші за залучення нових учасників в піраміду. Також їх дії можна кваліфікувати як шахрайство.

Цікавий факт: Мавроді сенс своєї фінансової піраміди намагається завуалювати під якусь ідеологію. Він упевнений, що в своїй основі економіка будується на шахрайстві і обмані. Людина, яка приносить свої гроші в якусь офіційну фінансову організацію, насправді отримує лише примарні гарантії безпеки, оскільки всі ризики неможливо прорахувати. А головна фінансова піраміда, на думку Мавроді, — економіка США.
Заповзятливий власник піраміди своєю головною метою бачить боротьбу з американським доларом і знищення світової фінансової системи. У своїх ідеологічних посиланнях Мавроді примудрився наточити і релігію. Прихильники піраміди очікують позбавлення світу від фінансової кабали, а сам організатор пророкує прийдешню фінансову апокаліпсис, який він всіляко хоче наблизити.

А що робити іншим людям, які не вступили до цієї організації? Думаю, що розвалу світової фінансової системи ми не дочекаємося, тому поки доведеться чекати і дивитися, як поступово розвалюється піраміда Мавроді. Видовище, повірте, буде ефектним.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семнадцать + двенадцать =