Малий бізнес на шляху до успіху: чим допоможуть фонди?

Малий бізнес на шляху до успіху: чим допоможуть фонди? Як відомо, малі підприємці часто потребують початкової підтримки, яка допоможе їм запустити свій бізнес. На жаль, банки рідко йдуть на допомогу тим, хто не може надати їм всіх документів, що підтверджують стабільний дохід. І таким позичальникам доводиться звертатися в мікрофінансові організації та фонди. Нещодавно фонди Citi і «Сталий розвиток» проаналізували результати п’ятирічної програми «Малий бізнес для стійкого розвитку», яка дозволяла навчити людей навичкам ведення свого бізнесу в маленьких містах і селах. За ці роки в рамках реалізації даної програми навчання пройшли 1300 жителів різних областей. 36 підприємців отримали фінансову підтримку на загальну суму в 150 тисяч доларів, яка пішла на реалізацію їх бізнес-проектів.

Останній етап даної програми проходив в 2012 і 2013 рр. в Підмосков’ї і Рязанської області. Тут кілька сотень безробітних взяли участь в підприємницьких тренінгах, якими керували 16 спеціально підготовлених фахівців. Після навчання серед учасників програми провели конкурс бізнес-планів. Підприємці, які надали кращі плани, отримали кошти на їх реалізацію. Всього таких планів було 10.

Підприємці Рязанської області отримали гроші на створення фермерських господарств, а також були відзначені проекти з благоустрою міст області. У Коломенському районі гроші отримав проект по благоустрою центру для дітей.

Аналіз роботи фондів показав, що найчастіше вони виділяють гроші на розвиток фермерських господарств. Господарства по вирощуванню овочів, фруктів, квітів, розсади, гусячі ферми — все це має невеликий термін окупності і дає підприємцям стабільний дохід.
Малий бізнес на шляху до успіху: чим допоможуть фонди? Також велику увагу фонди приділяють проектам, пов’язаним з вихованням і навчанням підростаючого покоління. Так, ними було схвалено проект благоустрою дитячого центру «Осьминожки». На гроші фонду було закуплено і встановлено малі архітектурні форми, веранда, саджанці дерев. Завдяки такому перебудови відвідуваність центру значно збільшилася.

Також представників фонду зацікавила туристична сфера. Так, в рамках реалізації програми фонду Citi в Коломиї запрацював «Коломенський трамвай бажань», пасажири якого зможуть побачити основні визначні пам’ятки міста.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

восемнадцать − 13 =