Куди краще вкласти заощадження?

Історія розвитку світової економіки постійно нагадує інвесторам — не можна тримати всі «яйця» в одному кошику. У нестабільні часи, коли ринки постійно лихоманить, цей принцип, перевірений поколіннями, особливо важливий при складанні інвестиційного портфеля і у розпорядженні накопиченнями.

Куди краще вкласти гроші

Найнадійнішою і безпечною довгостроковою стратегією є розподіл коштів за кількома фінансовими інструментами. Ми розповімо, як при правильному балансуванню фінансовими інструментами через кілька років ви не тільки збережете свій капітал, але і гарантовано отримаєте дохід.

Валютна подушка безпеки

В умовах тривалої стагнації економіки національна валюта постійно втрачає купівельну спроможність. Межі бівалютного коридору регулярно розширюються, прибутковість вкладів знижується через безперервно зростаючю інфляцію і зниження процентних ставок. Постійно прогнозується зростання курсу долара. Йде постійна «м’яка» девальвація національної валюти.

Для збереження коштів в таких умовах буде доцільним частину коштів перекласти на валютний депозит. При традиційно невисоких процентних ставках (4-5% річних) додатковий дохід до вкладених коштів додається за рахунок різниці курсів. Звичайно, в курсах валют є свої періоди зростання і зниження, але відкрити перспективний внесок ніколи не пізно. Не потрібно бути ділком Форексу або біржовим спекулянтом, щоб заробляти на зростанні валют, але не можна нести на валютні вклади всі наявні засоби, досить вкласти не більше третини, щоб мати страховку в інших інструментах на випадок просадок валютних курсів.

Якщо ви хочете більш детально розробити сій фінінсовий план на майбутнє скористайтесь  послугами компанії finstick.com.ua — финансовый консалтинг.

Внесок в майбутнє

Найстабільніші і низькоризикові інвестиції мають не найвищу прибутковість, але найчастіше це компенсується надійністю інструменту. Серед довгострокових інвестицій має сенс розглянути недержавне пенсійне страхування. Взяти на себе турботу про своє майбутнє зараз, як ніколи, доцільно, адже правила пенсійного забезпечення переписуються практично щороку, грошей в бюджеті ПФ постійно не вистачає, а пенсійні калькулятори працюють добре лише тоді, коли в їх сторону уважно дивиться уряд. Щоб в старості не виживати на копійки, доведеться подбати про власну пенсію заздалегідь і самостійно.

Вибрати НПФ з хорошими умовами і невеликим початковим внеском може кожен. Суми, які передаються в управління НПФ, визначаються вкладником самостійно і починаються від 1 тисячі гривень. Фонди інвестують ці кошти у різні фінансові інструменти і нараховують за підсумками року дивіденди. Суттевий приріст буде помітний не відразу, але в перспективі, через багато років, щомісяця вносенна тисяча, зекономлена, наприклад, на відмову від шкідливих звичок і примноженаза допомогою грамотного управління, принесе солідну надбавку до звичайної пенсії у  старості.

Інвестиції в здоров’я

Третій, але не останній за значенням, інструмент з розглянутих сьогодні — інвестиції у власне здоров’я.  Щоб не опинитися в складній ситуації, власне здоров’я, як і пенсію, потрібно взяти під особистий контроль. Тут на допомогу прийде поліс добровільного медичного страхування (ДМС). За нього доведеться щорічно платити, але при цьому можна вибрати оптимальні для себе опції страхування — включити максимум захворювань і ризиків, витрати по яких будуть відшкодовані, а також заклади охорони здоров’я, які займуться лікуванням при виникненні страхового випадку.

Мабуть, з усіх описаних інструментів поліс ДМС — найбільш важливе вкладення. На здоров’ї економити не можна, щоб мати можливість в майбутньому займатися іншими інвестиціями.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

восемнадцать − одиннадцать =