Кредит на автомобіль в Автобанка: чи реально це?

Кредит на автомобіль в Автобанка: чи реально це? Якщо ще років десять тому машина вважалася символом хорошого життя, то тепер вона сприймається як природний атрибут, засіб пересування представника середнього класу. Раніше авто було розкішшю, тому що його міг купити тільки заможна людина, а тепер, у вік кредитів, машину може дозволити собі навіть працівник з дуже скромним достатком. І все завдяки автокредитування — послуги, яку пропонують практично всі банки. За даними статистики, в Росії кожен другий автомобіль купується в кредит. У сфері зростаючої конкуренції вимоги до позичальників стають все більш лояльними, а умови автокредитування рік від року стають все більш вигідними. В даний час процентна ставка в нацвалюті не перевищує 20%, а в євро і доларах — 15%. Кредит можна оформити як на вітчизняний автомобіль, так і на іномарку, причому країна, де автомобіль був проведений, не вплине на процентну ставку і на термін кредитування. Термін кредитування, до речі, зазвичай не перевищує 7 років.

Останнім часом жителі Росії все частіше беруть кредити в Автобанка — кредитних організаціях, які відкривають самі виробники авто, щоб продавати свої машини в кредит. Перші автобанки з’явилися ще 30 років тому, але в нашій країні вони прижилися зовсім недавно. У Росії є відділення автобанків Toyota, Mitsubishi, Volkswagen, Mercedes і BMW. В недалекому майбутньому тут планують відкрити автобанки Kia і Renault-Nissan.

Автобанки за короткий період свого існування стали дуже популярні. Це пояснюється тим, що такі банки спрямовані на обслуговування однієї спеціалізований сфери. Автобанки протягом останніх кількох років збільшили свою частку на ринку кредитування з 1 до 8%, а загальний обсяг ринку за рік збільшився на 20%. Лідером за темпами зростання став Автобанк Toyota — його портфель зріс на 80%. Автобанки інших автоконцернів показали приріст не менше 30%.

У чому ж плюси кредитування в таких банках? Найбільший плюс Автобанка — його тісний контакт з виробником автомобілів. Як відомо, кредит на авто видають практично всі банки, але виробники машин далеко не завжди можуть контролювати вартість кредитів, тому і з’являються такі банки, які в першу чергу зацікавлені в продажу авто, а не в отриманні грошей за кредитними відсотками. Отже, умови отримання кредиту в таких банках краще, ніж в звичайних. Наприклад, в «Тойота банку» мінімальна річна процентна ставка становить 5,9%, що набагато нижче, ніж в будь-яких інших банках. Така низька процентна ставка пояснюється тим, що Автобанка не потрібно орендувати велику кількість офісів, наймати додаткових співробітників і платити їм гроші. Крім того, успіх таких банків багато в чому залежить від популярності автобренда на світовому ринку.

Процентні ставки в Автобанка можуть бути гранично низькими, і в деяких випадках вони навіть доходять до 0%. На неходові моделі реально отримати кредит на кілька років без відсотків просто тому, що виробнику авто потрібно її продати. На нові і популярні моделі ставка може бути знижена максимум на 5%.

Автобанки прагнуть зберегти своїх клієнтів, щоб і наступного разу вони звернулися саме до них. Іншими словами, покупець автомобіля Toyota має і в наступний раз купити Toyota, а не якусь іншу марку. З цією метою автобанки створюють спеціальні програми, які стимулюють їх клієнтів на продовження співпраці з ними. В першу чергу ці програми націлені на покупців, які люблять часто міняти машини.

Наприклад, дуже популярна програма з залишковим платежем, коли клієнт виплачує не тіло, а тільки відсоток по кредиту, а через пару років банк пропонує клієнту нове авто, і він знову бере на неї кредит. Така програма вигідна як банку, так і клієнта, оскільки банк зберігає клієнта, а клієнт весь час їздить на новій машині. Природно, жоден комерційний банк не надає подібну послугу.

Автобанки пропонують такі вигідні умови по кредиту тому, що їх головне завдання — продати авто. Звичайно, дохід від фінансових послуг теж повинен бути, але він все одно другорядне. Слід зазначити, що в подібних банках позичальників дуже рідко відмовляють у кредиті на машину, на відміну від звичайних фінансових установ.

Беручи до уваги всі переваги автобанків, виникає логічне запитання: чому ж тоді автобанків в нашій країні так мало? Справа в тому, що автобанки мають один суттєвий недолік — кредити вони надають на машини певних виробників. Звичайно, якщо потенційний позичальник є фанатом Toyota, то йому не потрібно особливо думати, де брати кредит, а якщо хочеться вибрати якусь іншу модель авто, у якій свого Автобанка немає? Крім того, в Автобанка можна взяти кредит на вітчизняні моделі. За словами аналітика ФГ БКС Б.Зикова, головна перевага автобанків полягає в тому, що вони періодично влаштовують дуже вигідні акції і процентна ставка у них є нижчою за звичайну на 3-5%, проте їх нерозвинена мережа філій змушує клієнтів звертатися в звичайні банки.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пять + семнадцать =