Кредит в спадок: що з ним робити?

Кредит в спадок: що з ним робити? Кожен з нас мріє отримати спадок від якогось малознайомого родича. Ось тільки, на жаль, далеко не завжди спадок передбачає отримання матеріальної вигоди. Іноді виходить зовсім навпаки. Зараз ми говоримо про отримання в спадок чужого кредиту. Така ситуація не те що не передбачає додаткового доходу. Вона, скоріше, означає, що спадкоємець отримає велику «головний біль» і непомірні витрати. Отже, якщо ви потрапили в таку неприємну ситуацію, потрібно діяти наступним чином. Для початку оціните, які вигоди вас чекають від вступу в право успадкування. Якщо переваг більше, ніж недоліків, тоді стаєте спадкоємцем, а, якщо вас чекають чужі борги, сума яких переходить усі допустимі норми, тоді краще відмовтеся від такого сумнівного спадщини.

Якщо ви прийняли рішення стати спадкоємцем, знайте, що ви повинні будете повністю сплатити заборгованість вашого родича перед банком. При цьому ви повинні будете виплатити суму в порядку, який прописаний в кредитному договорі. Пам’ятайте, що ви не можете вступити в спадок і при цьому відмовитися від перейшли до вас боргів. Слід зазначити, що борги переходять до всіх спадкоємців, а не тільки до якогось одного спадкоємця. Всі спадкоємці стають боржниками в межах вартості майна, яке дісталося їм у спадок. За законами Росії, вступити в спадок можна тільки через 6 місяців після смерті позичальника. Саме тому раніше цього терміну банки не будуть (і не мають права) турбувати спадкоємця.

Часто банки не дотримуються цього закону і нараховують різні штрафи за невиплату кредиту. В цьому випадку спадкоємцю слід звернутися суд, який обов’язково вирішить справу на його користь. Юристи завжди радять спадкоємцям вирішувати справи з банками через суд, адже останні завжди прагнуть отримати більше грошей, а спадкоємці, перебуваючи в пригніченому стані, викликаному смертю родича, можуть піти у них на поводу.
Слід зазначити, що при оформленні кредиту банки зазвичай пропонують позичальникові оформити страховку на своє життя. Це допомагає банку знизити свої ризики і заробити грошей, адже страховка нерідко коштує дуже дорого. Крім того, наявність страховки вигідно і для позичальника, оскільки вона дозволяє знизити ставку по кредиту.

Однак наявність страховки — це не обов’язкова вимога банків. Наприклад, споживчий кредит на невелику суму не вимагає страховки, і навіть іпотека може бути оформлена без неї. Сьогодні обов’язковому страхуванню підлягає тільки квартира, яку беруть в кредит, а страхування життя позичальника не є обов’язковим.

Якщо позичальник оформив страховку на життя, а потім загинув, то в цьому випадку його кредит буде виплачувати страхова компанія, яка оформила цю страховку. Звичайно, страхова фірма спочатку повинна визнати факт смерті позичальника страховим випадком, який прописаний в договорі страхування. Слід зазначити, що не завжди смерть позичальника підпадає під страховий випадок, особливо якщо причиною його смерті стала подія, яка не носило для людини випадковий характер. Такою подією може бути, наприклад, самогубство. Страхова компанія може видати страховку не тільки на життя позичальника, але і на випадок, якщо в силу будь-яких причин він втратить працездатність, тобто отримає інвалідність.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

два × 5 =