Кредитні картки. Наскільки це зручно?

Кредитні картки. Наскільки це зручно? З кожним роком зростає кількість активних користувачів кредитних карт. Те, що на Заході вже давно стало нормою життя, в Росії тільки починає набирати обертів. Обсяг кредитів, виданих за допомогою кредитних карт, за даними Національного бюро кредитних історій збільшився за останні півроку на 22,3%. Крім того, за допомогою «пластикових кредиторів» на сьогоднішній день видається кожен четвертий кредит, не забезпечений заставою. Такі темпи зростання популярності карт можуть привести до повного обезналичиванию розрахунків населення за товари та послуги вже до 2016 року. Невже прогнози експертів про повний перехід від паперових готівки до їх пластиковим аналогам збудуться, і нас чекає засилля кредитних карт замість звичних грошових знаків?

Кредитна карта — конкурент споживчих кредитів?
Завдяки доступності отримання необхідних грошових коштів, кредитні карти можуть створити конкуренцію споживчими кредитами. Однак експерти сходяться на думці, що кредитки навряд чи зможуть повністю витіснити їх. Не зовсім коректно говорити про повноцінну конкуренцію між цими видами кредитування, оскільки кредитна карта має порівняно невеликі ліміти. Вона скоріше дає можливість вчинення не особливо масштабних спонтанних покупок. За споживчими ж кредитами людина звертається, коли йому потрібна велика сума і він конкретно знає, для чого вона йому потрібна. До того ж споживчі кредити надають можливість виконання боргових зобов’язань протягом тривалого терміну, а кредиткою, як правило, користуються в разі необхідності отримання невеликих сум, коли не вистачає грошей до зарплати, коли потрібно з’їздити у відпустку або купити вподобану сумку.

З цією думкою згоден директор департаменту розробки і супроводу продуктів роздрібного бізнесу «Номос-банку» Олександр Базанов, який вважає, що кредитні картки не зможуть скласти повноцінну конкуренцію споживчими кредитами. Свою позицію він аргументує тим, що середній ліміт по карті значно поступається середньому ліміту за споживчим кредитом, а процентні ставки при цьому у кредитних карт вище, ніж у споживчих кредитів.

Передумови зростання популярності кредитних карт
Передумовами для зростання популярності пластикових карт є, перш за все, розширення мережі їх прийому, зростання фінансової грамотності населення та збільшення обсягів Інтернет-продажів. Населення отримало можливість оплати товарів і послуг в супермаркетах, кафе, ресторанах, великих торгово-розважальних центрах за вигідними умовами погашення боргових зобов’язань.

Кредитна карта виручить, якщо в момент здійснення покупки у вас в кишені немає потрібної кількості грошових коштів. Незважаючи на те, що джерело кредитних коштів буде завжди під рукою, ви будете платити за кредит лише за фактом його використання. До того ж кредитні карти надають пільговий період погашення, під час якого за використання кредиту з людини не будуть стягуватися відсотки за використання грошових коштів. Це можна порівняти з тим, як ви берете гроші в борг у друга або родича, а через певний час повертаєте ту ж суму. Ще однією перевагою використання кредитних карт можна назвати автоматичне відновлення спроможності взяти новий кредит після погашення минулого.

Зростання використання кредитних карт пов’язаний і з тим фактом, що останнім часом зросла впровадження в побут населення безготівкових розрахунків, що робить процеси погашення заборгованості за комунальні послуги, штрафи, оплати за навчання, податки та інші життєво необхідні товари і послуги більш зручними. Оплачуючи такого роду витрати за допомогою карт, ви не зобов’язані вистоювати черги в касах і можете оплатити їх в будь-який час доби. Кредитна карта дозволяє моментально покрити ваш дефіцит бюджету. Ви можете без праці розраховуватися нею за межами своєї країни під час подорожей, що значно знижує ризик втрати готівкових коштів або ризик бути пограбованим. Маючи пластикову карту, можна запросто оплачувати поточні витрати за допомогою онлайн-сервісів, не виходячи з дому.

Портрет потенційного власника кредитної картки
Вивчивши і оцінивши всі переваги і недоліки користування кредитною карткою, можна визначити, кому ж все-таки потрібна ця банківська послуга. Кредитна карта — це гарне фінансова підмога на випадок непередбачених витрат. Вона може стати вашим «гаманцем» для здійснення щоденних продуктових покупок, якщо сімейний бюджет не дотягує до зарплати. До того ж любителям подорожувати кредитка дає впевненість у цілості їх грошових коштів.

Багато сучасні об’єкти надання послуг, будь то спа-салон, приватна клініка або фітнес-клуб, також надають можливість відвідувачам оплачувати їх за допомогою безготівкового розрахунку. Кредитна карта — один з варіантів розрахунків як для щоденного використання, так і для здійснення заповітної, не надто великої спонтанної покупки. Однак кредитка вимагає від людини самодисципліни, адже великий ризик здійснення покупки великої кількості непотрібних речей, за які він просто буде не в змозі вчасно розплатитися. Це загрожує недотриманням лімітного терміну погашення кредиту, що тягне за собою нарахування досить-таки пристойних відсотків за користування кредитом.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

14 + 3 =