Кредитні карти: приховані комісії, яких неможливо уникнути

Кредитні карти: приховані комісії, яких неможливо уникнути. Кредитки вже давно стали невід’ємною частиною нашого життя. Сьогодні важко уявити, що ще зовсім недавно ми про них знали тільки з чуток. Ринок кредитування в нашій країні зростає такими швидкими темпами, що ми скоро наздоженемо Америку. В останні двадцять років в нашому житті багато чого змінилося. Ми прагнемо бути не гірше, ніж американці та європейці. Ми не менше них хочемо користуватися всіма благами і досягненнями сучасної цивілізації. І одне з таких благ — кредитна карта. Коли вона лежить у нас в кишені, ми перестаємо думати, чи вистачить нам грошей на чергову покупку.

З появою кредиток багато людей взагалі забули, що таке накопичення. Раніше для поїздки за кордон доводилося економити — адже знайти гроші на Туреччину і Єгипет за один місяць під силу далеко не кожному. А тепер ми просто беремо гроші в кредит і їдемо відпочивати, а як ми будемо потім розплачуватися з банком, ми не думаємо. Як говорила знаменита Скарлетт О’Хара: «Про це я подумаю завтра». Головне, щоб такий життєвий принцип потім не вийшов боком, оскільки борги є борги, і вони зазвичай ростуть як сніжний ком. А ті організації, які видають кредити населенню, боргів ніколи не прощають. Просто це їхній бізнес.

Не потрібно думати, що банки дають вам гроші лише за тим, щоб безкорисливо вам допомогти. Все просто: вам потрібні гроші, а банк хоче заробити, і, щоб ваші втрати від такого співробітництва були мінімальними, радимо вам ставитися до ваших відносинами як до бізнесу — по-діловому. До того ж, від вас буде потрібно небагато — лише вивчити кредитний договір, перш ніж ставити під ним свій підпис. І не соромтеся задавати питання по тим пунктам, які викликають у вас сумніви. Тільки в цьому випадку ви знайдете найбільш вигідний для вас варіант з найнижчими комісіями і відсотками. До речі, знайти вигідну пропозицію сьогодні не так складно, адже серед банків і кредитних організацій Росії панує атмосфера жорсткої конкуренції.

Навряд чи хтось може заперечувати, що кредитки дають їх власникам багато переваг. Вони дозволяють взяти необхідну суму грошей в будь-який час, причому для їх отримання не доведеться йти до відділення банку. З ними можна їздити відпочивати і зарубіжні країни, оскільки обмін на потрібну валюту буде здійснено в момент покупки. Карта поміщається навіть в самому мініатюрному гаманці, а, якщо тримати в секреті свій пін-код, то втрата картки не поставить під загрозу фінансовий стан її колишнього власника.

Кредитні карти: приховані комісії, яких неможливо ізбежатьСегодня багато банків надають власникам кредиток так званий пільговий період, який триває від одного до декількох місяців. Під час дії пільгового періоду заборгованість можна погашати без відсотків. Це означає, що, якщо ви зняли з кредитки певну суму, а потім повернули її на карту, то за користування грошима банк не візьме з вас відсоток. Не менш популярна опція cash-back, по якій на рахунок власника картки нараховується невеликий відсоток від взятої в кредит суми. Крім того, для залучення клієнтів банки вдаються до всіляких бонуси і програми лояльності, які вигідні користувачам карт і зменшують ризики банку.

Багато банків пропонують своїм клієнтам скористатися кобрендинговими картами, володіння якими передбачає, що магазини товарів, які уклали договір з банком, надають покупцям, розплачуватися за товари кредитками цього банку, знижки. Наприклад, дуже популярні партнерські кредитки з «Аерофлотом».

Звичайно, кредитки дають багато переваг їх користувачам, особливо сьогодні, коли спектр послуг, які можна оплатити кредитками, розширюється просто з неймовірною швидкістю. Оплата компослуг, мобільного зв’язку, товарів в магазині — все це можливо зробити за рахунок банківських коштів, знятих з кредитної картки. Однак не потрібно забувати, що за користування кредиткою потрібно розплачуватися. І особливо багато грошей іде на оплату всілякі штрафів і прихованих комісій. Також слід зазначити, що для залучення клієнтів банки придумують «замануха» у вигляді низьких відсотків, які насправді не такі вже й низькі. Такий хитрістю користуються як великі, так і дрібні банки. Але будь-який клієнт може вивести банк на чисту воду і зрозуміти, що його намагаються обдурити. Що потрібно для цього робити? Прочитати кредитний договір, адже всі умови користування кредиткою прописуються в ньому в обов’язковому порядку. До речі, зазвичай самі невигідні для клієнта умови прописуються в договорі дрібним шрифтом.

На жаль, жоден користувач кредитної картки не може уникнути прихованих комісій та платежів. У будь-якому банку клієнта змусять заплатити за виготовлення картки (ціна може досягати 1,5 тисячі рублів), за зняття готівки в інших банках і навіть у власних банкоматах банку. Якщо ви забудете внести мінімальний щомісячний платіж, вам доведеться заплатити штраф. І не варто забувати про річну комісію за обслуговування кредиток, платну SMS-довідку за рахунком, перевипуск пін-коду, блокування картки у випадку її втрати, терміновий випуск картки і її переоформлення в разі пошкодження. Всі ці послуги банк надає своїм клієнтам не безкоштовно, причому сама «дешева» послуга починається від 20 рублів, а найдорожчі послуги можуть коштувати більше 2 тисяч рублів (наприклад, термінове оформлення картки).

Ви вже починаєте сумніватися, чи варто вам оформляти кредитку, якщо користування нею вимагає такої великої кількості грошей? Не варто боятися кредиток. Якщо ви уважно прочитаєте кредитний договір, витратите трохи часу на вибір банку, який пропонує оптимальні умови за кредитками, які не втратите картку, щоб не пошкодити її чи не забудете пін-код, тоді платежі для вас будуть мінімальними.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × пять =