Кредитна карта з овердрафтом: у чому переваги?

Кредитна карта з овердрафтом: у чому переваги? Якщо ви вирішили взяти кредит, ви повинні розуміти, що всі платежі по ньому ви повинні робити вчасно. Однак на ділі далеко не кожен позичальник може довго підкорятися чиїмсь умов, особливо якщо часу на якісь там кредити просто немає. За таке легкодумство банки зазвичай карають клієнтів зіпсованою кредитною історією і всілякими штрафами. Крім того, коли кредитні гроші закінчуються, доводиться думати, де дістати ще кошти. Щоб уникнути всього цього, слід відразу подумати, а чи не краще оформити кредитну карту з овердрафтом, а не кредит або звичайну кредитку? Давайте розберемося.

Таке заморське слово «овердрафт» насправді має на увазі під собою досить просте банківське поняття: перевитрата кредитних коштів. Якщо сума кредитних коштів вже витрачена, але при цьому вам потрібно взяти ще грошей, ви можете скористатися картою з овердрафтом. Тільки вона дозволить взяти гроші тоді, коли на рахунку вже нуль або взагалі коли він пішов в мінус.

Найбільша перевага овердрафту — можливість зняти велику суму, ніж та, що є на рахунку. Слід зазначити, що всі додаткові кошти за овердрафтом також видаються в кредит і їх доведеться повернути з відсотками. Перший в світі кредит з овердрафтом був виданий шотландським банком в 1728 році Вільяму Хогу. Банк дозволив шотландцеві отримати на 1000 фунтів більше, ніж належало. Якщо перерахувати цю суму на сучасні гроші, то виявиться, що банк проявив просто неймовірну щедрість, адже тисяча фунтів в ті часи сьогодні становила б приблизно 3,3 мільйона рублів.

В цілому, можливість витратити більше звичайного підійде тим людям, які не особливо цікавляться станом свого банківського рахунку і не люблять економити на покупках. Керівник відділу пластикових карт банку «Глобекс» І.Чолах стверджує, що такий вид кредитування можливий, тільки якщо позичальник уже має рахунок в даному банку. Ліміт овердрафту, як і ліміт кредиту, безпосередньо залежить від доходів клієнта. В даному банку овердрафт можна підключити як до зарплатної, так і до звичайній карті. Якщо овердрафт в рублях, процентна ставка по ньому складе 19%, якщо в валюті — 14%.

Слід зазначити, що на російському ринку кредитувань повно пропозицій по овердрафту. Наприклад «Альфа-банк» пропонує скористатися цим видом кредитування своїх клієнтів, що знаходяться на розрахунково-касове обслуговування. Кредит надається на суму до 6 мільйонів рублів під 15,9%. Фізособи можуть оформити овердрафт в «Росбанку». Умови за овердрафтом тут залежать від виду кредитки, а вона може бути іменний і неіменної. Ліміт по неіменної карткою становить 100 тисяч рублів під 27,9% (кредит видається максимум на 2 роки). Якщо картка іменна, то умови по такому кредиту будуть краще, а ліміт збільшиться до 1 мільйона рублів. Крім того, іменна картка дає право її власнику взяти кредит в іноземній валюті при максимальному ліміті в 33 тисячі доларів або 25 тисяч євро, при цьому максимальний термін кредиту продовжується вже не 2, а 3 роки. Ставки по іменний карті складають 20,9-22,9% в рублях і 17,9-19,9% в доларах.

Керівник відділу пластикових карт банку «Глобекс» І.Чолах розповів про двох відмінностях овердрафту від стандартного кредиту. Ставка по кредиту при отриманні грошей стандартна, а не така, що використовується в звичайних кредитки, де комісія за зняття дуже висока. Крім того, погашати заборгованість за овердрафтом потрібно відразу, а не частинами, при цьому використовувати ліміт по кредиту можна необмежену кількість разів, за умови, що він вчасно повертається. В цьому і полягає, на думку експерта, основна перевага овердрафту.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × 5 =