Кредити «до зарплати» можуть розорити позичальника

Кредити «до зарплати» можуть розорити позичальника. Як відомо, в житті буває всяке. Начебто вчора вашої зарплати вам не бракувало, але ось сьогодні для вас наступили важкі часи і вам не вистачає грошей на щоденні витрати. В цьому випадку ви можете звернутися в фінансову організацію і взяти кредит «до зарплати». По-англійськи такий кредит називається payday loan. Відмінні риси подібного кредиту — невелика сума позики (не більше 50 тисяч рублів) і короткий термін кредитування (від декількох днів до декількох місяців). У нашій країні такі кредити в основному видають мікрофінансові організації.

Мікрофінансові організації відрізняються від банків тим, що видають кредити навіть тим позичальникам, які в банку зазвичай отримують відмову в наданні кредиту. Це позичальники із зіпсованою кредитною історією, позичальники, у яких відсутні якісь потрібні банку документи, та інші. Крім того, до мікрофінансовим організаціям звертаються і ті люди, які могли б стати повноцінними позичальниками у банків, але які не можуть дозволити собі витратити час на оформлення документів і інших кредитних формальностей.

Отримання кредиту в стислі терміни і мінімальний набір документів — за такі переваги позичальнику доведеться заплатити. Потенційний позичальник повинен пам’ятати, що такий вид кредитів вважається найдорожчим на ринку кредитування. Платити за таким кредитом доведеться 1-2% в день від взятої в кредит суми, а якщо прорахувати річну відсоткову ставку, то виявиться, що в рік ви заплатите 235-730%.

Така неймовірно велика ставка пояснюється високим ризиком, на які йдуть мікрофінансові організації, видаючи кредити без будь-яких документів, які б підтверджували платоспроможність позичальника. Ось і доводиться компенсувати свій ризик грошима.

Якщо ви станете клієнтом МФО «МігКредіт» і займете на місяць 7 тисяч рублів, в кінці цього місяця вам доведеться віддати більше 11 тисяч рублів. Через таких високих ставок кредити в МФО можна брати хіба що при дуже сильної необхідності. Якщо ж іншого виходу немає, то потрібно постаратися знайти організацію, яка видає кредити на більш вигідних умовах. Список всіх законних МФО є на сайті ФСФР.

Які умови по кредиту пропонує середньостатистична мікрофінансових організація? Наприклад, МФО «Русмікрофінанс» видає мікрокредити на суму 1-10 тисяч рублів на термін 5-30 днів під 2% в день. Відсотки виплачуються в день повернення кредиту. Термін розгляду заяви позичальника — 15 хвилин.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пять × 5 =