Як оформити кредит пенсіонерам в Україні?

У житті кожної людини бувають ситуації, коли необхідно взяти деяку суму в борг. І пенсіонери не є винятком, адже пенсії не надто великі, а поїздка до рідні або покупка нової побутової техніки може влетіти в копієчку.

Як оформити кредит пенсіонерам

Знайти вигідні кредити для пенсіонерів набагато складніше, ніж для представників будь-якої іншої категорії суспільства. І не тому, що таких кредитів немає, просто рішення про їх видачу приймається більш строго.

оформление кредита

Статистика кредитування пенсіонерів

В Україні не існує обмежень щодо пенсійного кредитування. По крайній мірі, в рамках закону. Однак в реальності взяти кредит для пенсіонерів може бути зовсім не просто.

І ситуація не змінюється, навіть не дивлячись на статистику. Згідно зі статистичними даними, літні клієнти представляють собою дуже надійних клієнтів. Вони вчасно вносять оплату, ретельно стежать за правилами користування кредиток. Здавалося б, саме ця категорія повинна бути найбільш бажаною, однак реальність залишається колишньою, так що залишається тільки розглянути можливі варіанти.

Основні вимоги пенсійного кредитування

Існує кілька обов’язкових умов, які банківські організації висувають до позичальників пенсійного віку. Ці вимоги не стосуються гендерної приналежності і поширюються майже на всі банки, що дають подібні позики.

По-перше, в момент погашення останнього платежу позичальника не повинно бути більше певної кількості років;
По-друге, застави зазвичай не потрібно, його роль виконують пенсійні виплати;
По-третє, загальна сума рідко перевищує п’ять найменших пенсійних ставок;
По-четверте, при оформленні кредиту буде потрібно оформити поліс зі страхування життя.
Звичайно, умови можуть незначно змінюватися або доповнюватися, в залежності від конкретного банку. Але, оскільки різних банківських організацій в Україні безліч, обговорювати всі деталі в рамках дано статті просто немає сенсу. Розумніше буде уважно вивчити договір в тому банку, де Ви зібралися взяти кредит для пенсіонерів.

Особливо уважно варто прочитати умови погашення боргу, а також все, що написано дрібним шрифтом.

Як взяти кредит пенсіонерам в Україні?

Щоб отримати кредит пенсіонеру в Україні, необхідно особисто звернутися до кредитної спілки або відділення банку. При подачі заявки потрібно здати також пакет документів, так що краще турбуватиметься його наявністю заздалегідь.

Отже, Вам потрібно:

  • копія паспорта;
  • посвідчення пенсіонера;
  • довідка про пенсію за останні півроку з Пенсійного фонду;
  • або довідка про доходи з місця роботи, для пенсіонерів, які продовжують трудову діяльність.
  • Найчастіше займ дається на короткий термін, максимум до 18 місяців. Однак якщо позичальник надасть гарантії своєї платоспроможності, наприклад, заставу, кредит для пенсіонерів можна отримати і на п’ять років.

Як підтвердження фінансової спроможності, може бути представлений заставу, поручитель, коштовності або ж цінні папери.

Повторимося, саме від наявності або відсутності подібних гарантій, прямо залежить і сума позики і терміни, в які його необхідно буде погасити.

Крім того, якщо Ви проживаєте з чоловіком, банк розраховує суму виходячи не тільки з Ваших особистих доходів, а й з доходів чоловіка. Таким чином, ключовим є загальний щомісячний дохід сім’ї.

Також важливо пам’ятати про хорошу кредитну історію. Відомо, що якщо КІ негативна, отримати позику набагато складніше. Додамо до цього труднощі при отриманні кредиту для пенсіонерів. Стає ясно, що пенсіонер з поганою кредитною історією чи зможе взяти кредит.

Набагато простіше взяти позику буде працюючому пенсіонеру. Такі договори, найчастіше, затверджуються після надання довідки про заробітну плату. Але непрацюючий пенсіонер може взяти кредит тільки після надання гарантій, про які ми згадували раніше.

Список банків дають в кредит пенсіонерам України

Сьогодні всі банківські установи, які надають кредити пенсіонерам, діляться за вимогами до верхньої вікової планки позичальника. Так, більшість фінансових організацій не дасть позику, якщо до останнього траншу позичальникові виповнитися більше ніж 60 або 65 років.

Втім, в деяких банках поріг досягає 71 року. Мова йде про:

  • Ощадбанк
  • Приватбанк
  • Альфабанк
  • ОТП
  • ВТБ

Без проблем можно оформити кредит в кредитних організаціях, таких як тут: швидке кредитування 

Однак максимально високий віковий поріг — не тільки заслуга банку. Так, Platinum Bank, Авант-Банк, Кредобанк і «Київська Русь» мають цілий ряд програм з пенсійного кредитування. Так, що суми і терміни, а також віковий поріг клієнта, можуть коливатися в залежності від програми кредитування, навіть в рамках одного банку.

Кредитування пенсіонерів в Україні через приватного інвестора

Як і у випадку з іншими категоріями населення, пенсіонери можуть звернеться за кредитом до приватних інвесторів. Для цього слід опублікувати своє оголошення на спеціальному ресурсі мережі Інтернет або в газеті.

Головне, пам’ятати, що умови виплат у приватного інвестора можуть серйозно відрізнятися, від банківських, так що всі крапки над «і» краще розставити в момент укладення договору.

Крім того, дуже важливо шукати інвестора на перевірених ресурсах, що допоможе уникнути шахрайства.

Одним з таких ресурсів є «Maanimo Board». Тут Ви зможете знайти величезну кількість заявок, серед яких напевно знайдеться пропозицію, яке повністю задовольнить саме Ваші вимоги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × 2 =