Збільшення кредитного ліміту: вигідно чи ні?

Збільшення кредитного ліміту: вигідно чи ні? Кредитні карти вже давно стали невід’ємною частиною життя багатьох людей. Сьогодні досвідчені позичальники вже забули про те, що таке збирати на відпочинок або побутову техніку — все можна оплатити за допомогою кредитки. А як і чим потім розплачуватися з банком — це питання сприймається багатьма як другорядний. Звичайно, кредитки мають масу плюсів. Їх власнику не потрібно володіти якимись спеціальними вміннями, щоб зняти з них гроші, а скористатися грошима, які на них лежать, можна в будь-який зручний час дня і ночі.

Кредитки можна брати з собою в поїздку за кордон, оскільки вони передбачають можливості автоматичної конвертації валют і оскільки їх приймають у всіх країнах світу. Слід зазначити, що втрата карти не стане трагедією для її власника, оскільки, якщо ті, хто її знайшли, не знають пін-коду (а його може повідомити їм тільки власник карти), то зняти з неї гроші вони не зможуть.

Однак, незважаючи на явні плюси використання кредиток, вони мають і один істотний недолік. Справа в тому, що їх легковажні власники, люблячі посварити грошима, можуть дуже швидко стати боржниками банку, причому їх борги можуть істотно перевищити їхні доходи. Тому, щоб кредитки мали тільки одні плюси, потрібно знати міру своїх витрат. Інакше від них будуть лише одні збитки і неприємності.

«Відповідальний власник кредитки спочатку повинен прорахувати, скільки грошей він буде платити по кредиту. Потім на підставі отриманих даних він повинен вирішити, чи відповідає кредитна програма його реальним доходам і витратам, причому під витратами маються на увазі і комунальні платежі, витрати на харчування і т.п. », — рекомендує керівник відділу з розвитку сфери споживчого кредитування« Альфа-Банку »Д.Жіздюк. За його словами, платежі за кредитом не повинні перевищувати 1/3 щомісячних доходів.

Однак власник кредитної картки часто звикає до всіх благ, який дає йому цей «шматочок пластика», а точніше, до грошей, які на ньому лежать. І тоді позичальники починають замислюватися: а чи не підняти їм кредитний ліміт? Сьогодні зробити це не так вже й складно — досить звернутися в банк із заявою. Якщо ваша кредитна історія не зіпсована простроченими платежами і якщо ви готові надати банку всі документи, що підтверджують ваші доходи, то шанс на підвищення кредитного ліміту у вас найвищий. Однак не варто сподіватися, що кредитний ліміт збільшать відразу в 2-3 рази. Зазвичай збільшення складається на більш 20-30%. Слід зазначити, що своїм сумлінним позичальникам банки іноді самі підвищують кредитний ліміт. Оповіщення про підвищення ліміту зазвичай приходить їм по смс-повідомленням або на пошту.

Що змушує банки збільшувати кредитний ліміт?

За словами співробітника управління з розвитку карткових кредитних продуктів «Альфа-Банку» А.Жукова, рішення про збільшення кредиту банк приймає на підставі безлічі факторів, до яких відноситься платоспроможність клієнта. Крім того, береться до уваги ризик по кожному позичальнику і активність використання кредитки. «Якщо клієнт користується карткою неактивно, то збільшення ліміту може негативно позначитися на фінансовій моделі», — пояснює експерт.

Перш ніж просити збільшення кредитного ліміту, прорахуйте, наскільки ви зможете впоратися з великою кількістю наданих вам грошей. Більший ліміт — це не тільки можливість витрачати більше грошей, але ще це і велика відповідальність перед банком. Як вам відомо, неоплачені борги зазвичай ростуть дуже швидко, а ще ситуацію ускладнить ту обставину, що вам не тільки доведеться повертати зняті кошти, але і відсотки по ним. Ніколи не відкладайте повернення боргів на далеке майбутнє, адже за такі прострочення вам загрожують великі штрафи. Але найсумніше навіть не в штрафах, а в тому, що через прострочень ваша кредитна історія буде зіпсована назавжди. Крім того, ваша поведінка може стати причиною зниження кредитного ліміту, тому намагайтеся завжди залишатися добросовісним позичальником.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 + 1 =