Зарплатний і кредитний овердрафт

Зарплатний і кредитний овердрафт
Овердрафт — це свого роду короткостроковий невеликий кредит, передбачений договором банку, для вашої зарплатної (дебетової) або кредитної карти. Зручно скористатися додатковою сумою грошей понад ліміт кредитної картки, наприклад при покупці дорогої побутової техніки.

Овердрафт для зарплатної карти допоможе позичити трохи грошей «до получки».
Короткостроковий невеликий кредит вам може знадобитися і у відпустці за кордоном, коли вже майже всі гроші витрачені, а зайняти їх ніде.

Що таке овердрафт

Овердрафт або короткостроковий кредит для власників кредитних і зарплатних карт дозволяють практично все банки. Але найчастіше його використовують власники дебетових карт Ощадбанку, які отримують на рахунок банківської карти зарплату, а також пенсії або стипендії на карту початкового рівня Maestro Momentum.

Ліміт овердрафту обумовлюється умовами договору при отриманні дебетової або кредитної карти індивідуально, а для зарплатної карти він залежить від суми щомісячних грошових надходжень на карту.

Овердрафт — це зручний фінансовий інструмент для екстрених випадків, але, що застосовуються відсотки на ці суми значно вище ставок інших видів кредитування.

Овердрафт для зарплатної картки

Можливість і розмір понадлімітного витрачання грошей з кредитної картки розраховується співробітниками банку на підставі документів, що підтверджують ваші доходи, наприклад довідки про доходи 2-ПДФО.

Головною умовою отримання овердрафту є стабільне джерело надходження грошей на рахунок карти, тому найчастіше вирішуються невеликі позики для власників зарплатних карт. Причому ліміт не може перевищувати розмір щомісячної зарплати. Наприклад, в Ощадбанку він не більше 50% від розміру зарплати.

При надходженні на рахунок дебетової карти зарплати, пенсії, стипендії та інших сум погашення заборгованості за овердрафтом проводиться в першу чергу.

Овердрафт для кредитної картки

Найлегше оформити овердрафт власникам зарплатних карт Ощадбанку, оскільки ймовірність неповернення цих сум банку мінімальна. Але в деяких випадках він надається і власникам кредитних карт.

Для власників кредитних карт головною умовою дозволу використовувати кошти понад ліміт карти стає ваша платоспроможність. А чи потрібен овердрафт для кредитної картки під підвищені процентні ставки, якщо гроші на рахунку карти і так взяті в кредит, вирішуйте самі.

Але якщо ви вирішите його оформити, то карта повинна бути платіжної системи Mastercard або VISA. По-друге, на позитивне рішення банку вплине довідка про доходи, наявність в цьому ж банку у вас дебетових карт і розмір грошового обороту на них та ін. Будь-який депозитний вклад банку — це також додатковий аргумент для прийняття позитивного рішення.

Як оформити овердрафт для банківської карти

Оформити овердрафт назарплатную карту або кредитну карту Ощадбанку можна відразу ж у відділенні банку при оформленні кредиту або при отриманні картки. Можна звернутися в банк пізніше і навіть зробити брязкаючи на овердрафт через інтернет-банкінг Сбербанк онлайн, якщо ця послуга підключена до вашої карті.

Оформлення заяви проводиться за паспортом у відділенні банку. У кожному банку є перелік необхідних документів. Як правило, вирішальним документом стає довідка про доходи 2-ПДФО за останні шість місяців. Це обов’язкова умова для отримання овердрафту в Ощадбанку.
У деяких банках не потрібна довідка за формою 2-ПДФО, досить лише оформити довідку про доходи за формою банку.

У договорі вказуються терміни використання понадлімітних коштів, розміри відсотків за їх використання, штрафи і пені. У ньому детально розглянуті права і обов’язки сторін, на випадок появи неоплаченої заборгованості. В одному з пунктів може бути вказано право банку змінювати умови овердрафту, відсоткові ставки та ін. Зверніть на це особливу увагу.
У будь-якому випадку, краще попередньо зателефонувати в банк і уточнити умови, особливо вартість даного виду кредитування. Відсотки за понадлімітне використання коштів банківської карти завжди істотно вище.

Відсотки, які застосовуються банком на суми овердрафту

Відсотки на суми овердрафту
Використовувати додаткові кошти на зарплатну карту або кредитну карту слід тільки в екстрених ситуаціях, оскільки процентні ставки кредитування сум овердрафту значно вище. Для прикладу вартості овердрафту можна розглянути умови для зарплатних карт Ощадбанку.

При загальній ставці кредитування в середньому 17% річних, за витрачання коштів за договором овердрафту вам вже доведеться заплатити як мінімум 30% річних.

Враховуйте також, що якщо джерелом погашення є пенсія або зарплата, то вони можуть вчинити і невчасно. Несвоєчасне надходження на рахунок зарплатної або пенсійної картки є для банку підставою нараховувати штраф. Бажано ці моменти тримати під контролем, і внести ці суми до закінчення терміну.

Багато операцій, особливо по нарахуванню відсотків і штрафів, виробляються програмами в автоматичному режимі, без участі людини. Довести, що несвоєчасне надходження зарплати або пенсії на рахунок карти сталося не з вашої вини, буде неможливо. Несвоєчасність виплати овердрафту по кредитних картах може обернутися значними сумами у вигляді штрафів і пені.

Відсотки кредитування, нараховані на цю суму, штрафи і пені банк зараховує в першу чергу. Розраховуйте черговий платіж за кредитом з урахуванням цієї особливості. Пріоритетом для банку завжди є саме ці платежі, а не погашення кредиту. Тільки після оплати цих платежів ви зможете погашати кредит, розмір якого може збільшуватися за рахунок суми овердрафту, заганяючи часом власника кредитної карти в справжнісіньку боргову яму.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

тринадцать + девятнадцать =