Заробіток на Форексі: плюси і мінуси структурованих продуктів

Заробіток на Форексі: плюси і мінуси структурованих продуктів Форекс — це прекрасна можливість спробувати свої сили в сфері інвестицій. Початківці інвестори можуть отримати тут цінний досвід, і його отримання не буде пов’язано з нескінченним блуканням в теоретичних нетрях, адже принципи зміни курсу валют зрозумілі практично кожній дорослій людині. Однак не можна не відзначити, що новачки на Форексі нерідко йдуть в мінус, оскільки їх вкладення ніяк не захищені. Втім, відносно недавно з’явилися продукти, за допомогою яких можна торгувати без особливого ризику. Давайте розберемося, в чому ж полягають їх плюси і мінуси.

Структуровані продукти мають схожість з безризиковим внеском і ризикової частиною (валюти, ПІФи, метали). При виборі 100% захисту, людина нічим не ризикує, крім неминучого ризику інфляції. Отже, якщо ви вклали 200 000 рублів в структурований продукт, навіть в найгіршому випадку ви заберете назад ці гроші, а при хорошому розкладі отримаєте прибуток. Якщо ви готові ризикнути, можна розглянути варіант вкладу з 80-90% захистом. Прибуток в цьому випадку буде більше, але ви ризикуєте втратити гроші.

Дохід від таких вкладів можна отримати тільки від ризикової частини, причому актив можна вибирати до душі: когось приваблює золото, хтось небайдужий до валют або Піфам. Найбільш поширеними базовими активами є валюти євро / рубль, євро / долар, акції Газпрому або Лукойла, індекс РТС.
Якщо ще недавно цими продуктами могли скористатися тільки фахівці, то сьогодні їх може купити кожен. Мінімальне вкладення починається з суми в кілька тисяч доларів.

На думку експертів, такі продукти поєднують в собі стабільний прибуток і невеликий ризик. Причому рівень прибутковості безпосередньо залежить від рівня ризику. Однак на сьогоднішній день найбільш популярними є продукти з повним захистом капіталу на валюти і сировину. Купон за ними може бути більше, ніж за корпоративними облігаціями, проте при несприятливому розкладі інвестор може не отримати прибуток. Сьогодні будь-яка фізична особа може вкласти гроші в подібні продукти. Наприклад, Форекс-брокер Альпарі пропонує структурований продукт на валютну пару євро / долар з повним захистом капіталу. Коштує такий продукт 207 тисяч рублів. При найгіршому розкладі вкладнику повернуть його гроші, а якщо йому супроводжує удача, він отримає більше 15% доходу.

Структурований продукт має не тільки плюси, а й мінуси. Він мало чим відрізняється від звичайного інвестиційного портфеля. Природно, при великому бажанні його можна сконструювати самостійно. Схема проста: потрібно безризиковий інструмент, що забезпечує стабільний дохід, наприклад облігації. Отримувані з цього вкладення відсотки йде в ризиковий актив, тому ризикувати доведеться прибутком, одержуваної від безризикового активу.
Ризиковий актив може бути чим завгодно. Це може бути тушонка, зерно, рідкісна марка нафти, а також цілком стандартні варіанти, наприклад валютні пари євро / долар. Така самостійно створена схема інвестування і називається структурованим продуктом. Найбільший мінус таких інвестицій — висока ціна в разі успіху продукту. Наприклад, Ланта-Банк бере 0,5-1% від вартості продукту, Альпарі — 2% з доходу, а при відсутності його відсоток не стягується.

Також мінусом структурного продукту є відсутність страховки. Якщо банківські вклади до 700 000 рублей застраховані, то у випадку з структурованим продуктом все набагато складніше. Саме тому керуючу компанію потрібно вибирати дуже ретельно, однак навіть за умови ідеальної репутації і великого досвіду КК 100% гарантії ніхто дати не може.

Слід зазначити, що доходи з цих продуктів оподатковуються. Резиденти зобов’язані виплатити 13%, однак їх потрібно платити тільки при закритті продукту. Якщо ж інвестиції лежать там роками, то податок не стягується. Отже, структуровані продукти будуть хорошим стартом для початківців гравців, навіть за умови наявності деяких недоліків.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × два =