Заробіток на Форексі: плюси і мінуси структурованих продуктів

Заробіток на Форексі: плюси і мінуси структурованих продуктів Форекс — це прекрасна можливість спробувати свої сили в сфері інвестицій. Початківці інвестори можуть отримати тут цінний досвід, і його отримання не буде пов’язано з нескінченним блуканням в теоретичних нетрях, адже принципи зміни курсу валют зрозумілі практично кожній дорослій людині. Однак не можна не відзначити, що новачки на Форексі нерідко йдуть в мінус, оскільки їх вкладення ніяк не захищені. Втім, відносно недавно з’явилися продукти, за допомогою яких можна торгувати без особливого ризику. Давайте розберемося, в чому ж полягають їх плюси і мінуси.

Структуровані продукти мають схожість з безризиковим внеском і ризикової частиною (валюти, ПІФи, метали). При виборі 100% захисту, людина нічим не ризикує, крім неминучого ризику інфляції. Отже, якщо ви вклали 200 000 рублів в структурований продукт, навіть в найгіршому випадку ви заберете назад ці гроші, а при хорошому розкладі отримаєте прибуток. Якщо ви готові ризикнути, можна розглянути варіант вкладу з 80-90% захистом. Прибуток в цьому випадку буде більше, але ви ризикуєте втратити гроші.

Дохід від таких вкладів можна отримати тільки від ризикової частини, причому актив можна вибирати до душі: когось приваблює золото, хтось небайдужий до валют або Піфам. Найбільш поширеними базовими активами є валюти євро / рубль, євро / долар, акції Газпрому або Лукойла, індекс РТС.
Якщо ще недавно цими продуктами могли скористатися тільки фахівці, то сьогодні їх може купити кожен. Мінімальне вкладення починається з суми в кілька тисяч доларів.

На думку експертів, такі продукти поєднують в собі стабільний прибуток і невеликий ризик. Причому рівень прибутковості безпосередньо залежить від рівня ризику. Однак на сьогоднішній день найбільш популярними є продукти з повним захистом капіталу на валюти і сировину. Купон за ними може бути більше, ніж за корпоративними облігаціями, проте при несприятливому розкладі інвестор може не отримати прибуток. Сьогодні будь-яка фізична особа може вкласти гроші в подібні продукти. Наприклад, Форекс-брокер Альпарі пропонує структурований продукт на валютну пару євро / долар з повним захистом капіталу. Коштує такий продукт 207 тисяч рублів. При найгіршому розкладі вкладнику повернуть його гроші, а якщо йому супроводжує удача, він отримає більше 15% доходу.

Структурований продукт має не тільки плюси, а й мінуси. Він мало чим відрізняється від звичайного інвестиційного портфеля. Природно, при великому бажанні його можна сконструювати самостійно. Схема проста: потрібно безризиковий інструмент, що забезпечує стабільний дохід, наприклад облігації. Отримувані з цього вкладення відсотки йде в ризиковий актив, тому ризикувати доведеться прибутком, одержуваної від безризикового активу.
Ризиковий актив може бути чим завгодно. Це може бути тушонка, зерно, рідкісна марка нафти, а також цілком стандартні варіанти, наприклад валютні пари євро / долар. Така самостійно створена схема інвестування і називається структурованим продуктом. Найбільший мінус таких інвестицій — висока ціна в разі успіху продукту. Наприклад, Ланта-Банк бере 0,5-1% від вартості продукту, Альпарі — 2% з доходу, а при відсутності його відсоток не стягується.

Також мінусом структурного продукту є відсутність страховки. Якщо банківські вклади до 700 000 рублей застраховані, то у випадку з структурованим продуктом все набагато складніше. Саме тому керуючу компанію потрібно вибирати дуже ретельно, однак навіть за умови ідеальної репутації і великого досвіду КК 100% гарантії ніхто дати не може.

Слід зазначити, що доходи з цих продуктів оподатковуються. Резиденти зобов’язані виплатити 13%, однак їх потрібно платити тільки при закритті продукту. Якщо ж інвестиції лежать там роками, то податок не стягується. Отже, структуровані продукти будуть хорошим стартом для початківців гравців, навіть за умови наявності деяких недоліків.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

18 − 17 =