Жителі Росії соромляться признатися, що беруть кредити

Жителі Росії соромляться признатися, що беруть кредити. Багато жителів Росії дуже прохолодно ставляться до кредитів і не беруть їх з принципу. Цю інформацію підтверджують дані опитування, проведені сайтом rbc.ru. 47% користувачів Інтернету зізналися, що ніколи не брали кредит у банку і не збираються цього робити в майбутньому. Хоча деякі з числа цих респондентів також зізналися, що, можливо, взяли б кредит, якби в їхньому житті виникли непередбачені обставини. Слід зазначити, що більшість людей хочуть витратити кредитні гроші на покупку квартири або машини (34 і 27% респондентів). 10% готові взяти кредит на розвиток бізнесу, 8,4% витратили б гроші на лікування, 5,4% — на ремонт в квартирі або поїздку за кордон, а 5% респондентів згодні сплатити кредитними грошима навчання.

Споживчі кредити на покупку побутової техніки та інших дрібних товарів, які, як кажуть, користуються великою популярністю, цікавлять лише 3% респондентів. Висновок очевидний: росіяни готові брати кредит лише на дорогі товари, які не доступні для них тут і зараз, а дрібні покупки вони готові оплачувати самі. Керівник відділу з розвитку продуктів і послуг банку «Хоум Кредит» П.Беляев зазначає, що в цьому банку клієнти найчастіше беруть кредити на ремонт, закордонні подорожі, купівлю великої побутової техніки та проведення весілля.

В Америці ситуація з кредитами повністю протилежна. У цій країні позичальники частіше беруть кредити на дрібні товари, а довгострокові кредити на великі суми користуються невеликою популярністю, хоча, як не дивно, але саме на споживчі кредити в цій країні ставки більш ніж грабіжницькі, а по іпотеці, навпаки, дуже прийнятні. Американці часто беруть в кредит побутову техніку, машини, а також часто користуються кредитними картами. У нашій країні, в свою чергу, люди вважають за краще накопичити потрібну суму, а не брати товари в кредит, а кредиток багато росіян бояться, як вогню. В Америці також великою популярністю користуються кредити на освіту, а в нашій країні їх беруть дуже рідко.

Росіяни і американці ставляться до кредитів по-різному. Для нас найкраща кредитна історія — це її відсутність, В Америці кредити беруть практично всі, особливо якщо це стосується розвитку власного бізнесу. Кредити дозволяють американцям отримувати всі сучасні блага і триматися на хвилі технічного прогресу.

Заступник голови правління банку «Ланта» І.Рись впевнена, що росіяни не хочуть брати кредити тому, що володіють низькою фінансовою грамотністю. «Споживчі кредити, які оформляються буквально за 1 годину, обходяться дорого для позичальника, а, якщо він не особливо майбутнє почує в умови кредитного договору, перш ніж його підписав, то такий кредит може принести масу неприємних наслідків, тому кредити, на що б їх не брали, сприймаються як щось негативне », — коментує експерт.

Можливо ті люди, які при опитуванні відповіли, що не хочуть брати кредит, раніше мали неприємний досвід спілкування з банками, або ж в неприємну ситуацію потрапляли їхні знайомі. «Це може статися, якщо людина не дуже уважно читає умови кредитного договору або якщо він переоцінює свій фінансовий достаток, або якщо банк, який видав йому кредит, не є чесним учасником свого ринку», — висловлює свою думку керівник департаменту споживчого кредитування банку «Відкриття »О.Кондакова. Хоча, на думку експерта, останнім роки нечесні банки трапляються все рідше, тому умови кредитування в банках рік від року стають більш прозорими.

Однак сьогодні на ринку кредитів присутні мікрофінансові організації, умови яких не завжди можна назвати прозорими. Перед тим як підписати кредитний договір в таких фінансових установах, слід ретельно перечитати умови кредитного договору, звернувши увагу на розмір ставки, наявність комісій і штрафів.

За даними Національного бюро кредитних історій, 58% росіян хоча б раз в житті брали кредит. Заступник голови правління банку «Ренесанс Кредит» Т.Хондру пояснює невідповідність даних Нацбюро і опитування тим, що люди, які колись мали негативний досвід з кредитами, тепер говорять про те, що ніколи їх не оформляли. Насправді ж наші громадяни цікавляться кредитами не менш, ніж жителі інших країн.

«Росіяни поки не навчилися брати кредити розумно. Найчастіше вони беруть споживчі кредити, діючи імпульсивно і не усвідомлюючи до кінця, навіщо їм потрібна ця річ, до того ж, що вони б могли заощадити багато грошей, якби зробили покупку не в кредит, а почекали трохи і заплатили б власними грошима. Росіяни нерідко потрапляють в кредитну кабалу, оскільки їм доводиться віддавати банкам половину своїх доходів », — дає свій коментар ситуації незалежний фінансовий радник Н.Найденова. Вона зазначає, що в нашій країні найбільш вигідними є бізнес-кредити, іпотека, а також кредити на освіту, оскільки в подальшому позичальник зможе окупити свої вкладення.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

5 × три =