Дострокове погашення кредиту: як зробити все за правилами?

Дострокове погашення кредиту: як зробити все за правилами? Ще зовсім недавно в кредитному договорі можна було зустріти безліч пунктів про різні штрафи, які відбивали у позичальника будь-яке бажання погасити кредит достроково. Сьогодні право на дострокове погашення кредиту підкріплено законом, причому тепер достроково погасити кредит можуть навіть ті позичальники, які взяли кредит раніше жовтня 2011 року. Здавалося б, новий закон вирішив проблему довгострокового погашення, але не тут-то було. Позичальник завжди повинен пам’ятати, що фінансові організації схильні до різних хитрощів. Саме тому потенційному позичальникові не завадить бути пильним. Згідно із законом банки не можуть заборонити позичальникові розплатитися за кредитом завчасно, але існують деякі правила, які допоможуть зробити це без будь-яких перешкод з боку банку.

Процедура дострокового погашення кредиту повинна детально описуватися в кредитному договорі. Банки зазвичай проводять її по-своєму, проте основні принципи даної процедури є загальними для всіх фінансових організацій.

Для початку потрібно заздалегідь сповістити банк про те, що ви вирішили погасити кредит раніше встановленого терміну. Ви маєте право погасити кредит достроково без згоди банку, однак повідомити його про це ви повинні заздалегідь (за 30 днів). Банк може встановити дату погашення кредиту, але збільшувати запропонований законом термін він не може. У кредитному договорі банку «ОТП» прописано, що клієнт повинен повідомити банк заздалегідь шляхом подачі заяви за 30 днів до дати погашення кредиту. Якщо дата погашення є вихідним днем, то погашення переноситься на найближчий робочий день.

Пам’ятайте, що заява в цьому випадку буде обов’язковим пунктом програми дострокового погашення. Без нього службовці банку не можуть списати більшу суму, ніж та, що передбачена в графіку погашень. Зразок заяви зазвичай видаються в банку. Написану заяву потрібно відксерити і зареєструвати в банку, отримавши відповідну позначку на копії про його реєстрацію.

Банк «ВТБ 24» вимагає, щоб заява про погашення було подано не менше ніж за 1 день до дати погашення, а часткове погашення може бути здійснено тільки за графіком планових погашень. Якщо клієнт вибирає часткове погашення, він може розраховувати на зменшення суми щомісячних платежів або на скорочення терміну кредиту.

Повністю погасити кредит можна в будь-який робочий день, після того як заяву про погашення буде прийнято банком. Якщо в день погашення на рахунок в банку не надійде необхідна сума, заяву буде анульовано, після чого кредит буде сплачуватися за передбаченим раніше графіку. Позичальник має право на повне або часткове погашення кредиту. У разі повного погашення кредиту позичальник повинен виплатити всю суму, що залишилася кредиту, відсотки і заборгованості, якщо такі у нього є. Сума повинна з’явитися на рахунку банку не пізніше дати, запланованої в графіку видачі кредиту.

Наприклад, кредитний договір банку «ОТП» передбачає, що до дати планового погашення клієнт повинен виплатити решту суми боргу, відсотки, що залишилися, а також здійснити оплату інших послуг (заборгованостей, якщо такі є). Якщо клієнт погашає кредит частково, він може вибрати з 2 варіантів перерахунку суми, що залишилася. Йому або скоротять термін кредитування, або зменшать виплати по кредиту.

На сайті «Промсвязьбанка» є наступна інформація: «Погасити кредит в повному обсязі можна в будь-який робочий день протягом терміну дії кредитного договору. Часткове погашення здійснюється в день планового платежу. Після часткової оплати кредиту банк або скоротить термін кредитування, або зменшить щомісячні виплати клієнта (варіант вибирає сам клієнт). Для проведення дострокового погашення потрібно написати заяву ».

Висновок: щоб погасити кредит раніше терміну вам потрібно:
✓ізучіть свій кредитний договір;
✓напісать заяву в банку;
✓уточніть дату, коли ви зможете погасити кредит;
✓узнать точну суму боргу;
✓вовремя внести гроші на рахунок банку.

Після цього вам слід простежити, що гроші були внесені на рахунок банку і тепер ніяких кредитів за вами не значиться. Для цього вам необхідно вимагати довідку про відсутність боргів за кредитом і претензій з боку фінансової організації. Якщо ви погашаєте кредит частково, переконайтеся, що все пройшло правильно (надішліть запит на розрахунок поточного боргу).

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

семнадцать + 17 =