Де можна взяти кредит на житло: корисні поради

Які банки сьогодні в Україні готові надати кредити на придбання власного житла і за яких умов, і якими категоріями українців це доступно.

Кредитование від держави

В Україні діє Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву Держмолодьжитло). Цей фонд реалізує 3 програми держпыдтримки для придбання житла:

— льготне кредитування молодих сімей;
— державна підтримка по програмі доступного житла (30 * 70)
— компенсація процентної ставки за кредитами банків за схемою зниження вартості іпотечних кредитів, де компенсується 13% (з 16%, за якими надавалися кредити).

До подій на Майдані державні житлові програми реалізовані. За роки діяльності Фонду «Держмолодьжитло» свої житлові умови завдяки державному забезпеченню покращили близько 37 тисяч українських сімей. Але після нещасного відомостей політичних подій, економічного кризису, початкових військових дій на Донбасс та ін. фінансування програм скоротилося.

Як пояснили в Фонді, за станом на 2016 рік на програму здешевлення монетарних кредитів кошти в державному бюджеті передбачаються лише на компенсацію зобов’язань за вже укладеніми угодами. То є, для громадян, які раніше оформляли транзакцію, і виплачують зараз кредит. На програму 30 * 70 засобів в даний час бюджеті не передбачено. В тому числі, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко недавно заявив, що звернеться з пропозицією виділення коштів на цю програму, коли будуть внесені зміни в державний бюджет. На програму молодіжного кредитування коштів у державному бюджеті також не передбачені гроші. Але виділили певну суму (24 мільйони гривень) на збільшення статутного фонду , за рахунок чого вони зможуть надати певний обсяг кредитів.

Крім того, в рамках програми забезпечення молоді житлом фінансування вигідного молодшого житлового кредитування здійснюється також і за рахунок місцевих бюджетів. Правда, на сьогоднішній день не всі місцеві бюджети сформовані. Але, наприклад, відомо, що в Миколаєві виділили 15,7 млн ​​гривень для житлового кредитування в місті, а 2,6 млн. В області.

Кредитование від комерційних банків

І державні, і недержавні банки готові зараз кредитувати покупку житла українцями. Ви запитаєте, що тут вдале, адже це нормальний робочий інструмент кожного банку. На що можем відповісти, що буквально два роки тому політичні та економічні кризи в Україні дуже «сприяли» тому, що банки відмовлялися кредитувати придбання саме житла.

Далі огляд основних умов кредитування придбання квадратних метрів у 5 найбільших (і системних) банках України, які входять в топ найбезпечніших в нашій країні. Добавим, що не всі банки, які очолюють топ-5 найбільш надійних, мають програму кредитування придбання житла.

Ощадбанк (державний, Україна)

Представляє кредити на нерухомість на вторинному ринку на наступних умовах:

Срок кредиту — до 20 років,
процентна ставка — від 23% годовых,
разова комісія за надання кредиту — 1,5% від суми кредиту, але не менше 1000 гривень, авансовий внесок від 30%, валюта кредиту — гривна.

На сайті банку є калькулятор, який дозволяє розрахувати приблизну суму, яку в таких умовах отримання кредитних коштів ви повинні платити щотижнями. Наприклад, якщо ви берете в кредит 200 тисяч гривень на 5 років (60 місяців), то щомісячна оплата по кредиту складе 5638,09 гривень.

Документи для отримання кредиту: паспорт громадянина України, документ про податковий номер, документ про отримані доходи та утримання з них за останні 6 місяців, інші документи (після консультації в банку).

Переваги, які бачить у своєму кредитованні Ощадбанк:

1. фіксована процентна ставка, що дозволяє чітко і прозоро оцінити вартість кредитного продукту та обчислити всі можливі платежі;
2. відсутність скрытых комиссий;
3. відсутність штрафних санкцій за дострокове погашення кредиту;
4. Зручний метод погашення кредиту в будь-якому відділенні АО «Ощадбанка».

Також є інформація (на сайті, зокрема), що Ощадбанк почав кредитування громадян на придбання житла в АТ ХТ «Київгорстрой».

Креди Агриколь Банк (Credit Agricole, Франція)

Кредити надаються: клієнтам-платникам платних карт ПАТ «Креди Агриколь Банк», фізичним особам — резидентам України у віці від 25 до 65 років, що мають постійний джерело доходів та стаж на останньому робочому місці, що становить не менше 12 місяців (для осіб, що працюють по найму) або зареєстровані як фізичні особи — підприємця не менше 2-х років для загальної системи оподаткування першої та другої груп платників єдиного податку та не менше 1-го року для інших груп платників єдиного податку.

Кредит надається: на придбання житлової нерухомості (квартири, приватні будинки) на вторинному ринку житла; на інвестування в майнових правах на об’єкти житлового майна на первинному ринку (за заставу житлового майна на вторинному ринку, що належить державі або зарученій / заробітку).

Валюта кредиту — гривня;
первоначальний внесок від 50%;
термін кредиту — до 20 років (включительно);
сума кредита — від 10 тис. до 150 тис. долл. США в гривневому еквіваленті (200 тис. Дол. США для Києва та Київської обл.)

Забезпечення кредитом може виступати: житлова нерухомість, яка купується за кредитні кошти (при придбанні житлової нерухомості на вторинному ринку); Жилая нерухомість, що належить держательові або мужа / жінка заставника.

Процентна ставка за кредитом — плаває і залежить від розміру української індекси ставки за вкладами фізичних осіб в гривні на 12 місяців (UIRD (12м), що публікується Національним банком України.

Зараз процентна ставка по кредиту складає: для клиентов, які отримують заробітну плату або дохід від підприємницької діяльності на поточний або картковий рахунок CREDIT AGRICOLE — 23,64%, для інших клієнтів — 25,14%.

UniCredit Bank (Укрсоцбанк) (ABH Holdings, Люксембург)

Пропонує наступну схему кредитування придбання житла на вторинному ринку нерухомості.

Срок кредита — до 20 років;
авансовий внесок — від 40%,
процентна ставка (фіксована на 3 роки) — від 22,3%,
комісія за відкриття ссудного рахунку — 1,25% від суми кредиту

Акційні програми отримання кредиту на житло:

— Для клієнтів, які співпрацюють з агентствами нерухомості за програмою лояльності (знижка до 1% до процентної ставки за кредитом);
— Для клієнтів, за умови страхування життя боржника в страховій компанії, яка бере участь у партнерській програмі (знижка 1% до ставки за кредитом);
— Для членів сім’ї заборгованості, що мають спільну сімейний бюджет із заборгованістю (супруги, батьки та діти), (знижка 0,5% до процентної ставки за кредитом);
— Для клієнтів — учасників програми «UniCredit Bank — твій Банк» (знижка 1% до процентної ставки за кредитом): клієнти, що вже брали кредит у банку та мають позитивну кредитну історію; також клієнтів, працюючих в державних установах; для клієнтів, роботодавець яких обслуговується в банку в рамках заробітної плати.

У UniCredit Bank існують додаткові умови для видачі кредиту: вік обмеження — від 21 до 65 років (в індивідуальному порядку можуть бути виключені винятки з цієї обмеженості) достатній рівень платоспроможності, який визначається спеціалістами UniCredit Bank з урахуванням альтернативних джерел отримання коштів за рахунок коштів заборгованості.

Укргазбанк (державний, Україна)

Цей банк пропонує кредити на придбання житла на первинному ринку в конкретних житлових комплексах, а також у рамках співпраці з будівельними компаніями «Укрбуд» та «Київгорстрой». По каждому з них — різні умови кредитування. Наприклад, залежно від того, чи є заборгованість найманого працівника або приватного підприємця, встановлюються різні процентні ставки.

В частности, по программе «Жилье в кредит (первичный рынок)» оформляются умови: кредит надається в гривне, однією сумою в одноразовому порядку, в національній валюті. Платежі за кредитом здійснюються щомісячно рівними частинами, проценти нараховуються на фактичну залишок заборгованості. Кредит надається: придбання нерухомості (квартир) на первичному ринку шляхом: укладання договору купівлі-продажу майнових прав; купівля-продаж цінних паперів (цільових облігацій, векселів, заставних) участь у ФФС.

Сума кредиту — від 10000 до 600000 гривень,
Срок — від 1 року до 20 років,
фіксована процентна ставка (на весь строк дії кредитного договору) — 29% у гривні.

Крім того, щорічно страховується предмет іпотеки на 0,25% від вартості предмета іпотеки (після введення будинку в експлуатацію).

ПриватБанк (Група Приват)

Здесь условия наступні:

Початковий внесок — від 25%;
максимальний строк — 20 років;
ставка по кредиту — від 18% годова.

Крім першого внеску (не менш 25% від вартості нерухомості), також буде потрібно оплатити страхову суму — до 1% від вартості нерухомості та незалежної експертної оцінки — 150 гривень.

Крім того, ПриватБанк пропонує по доступним цінам великий вибір конфіскованной нерухомості, яку можна знайти на сайті банку.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

18 − 2 =