Депозит до запитання: переваги і недоліки

Депозит до запитання: переваги і недостаткіЖітелі Росії поступово звикли відкривати депозити в банках. Тепер думка про це не викликає у них сумнівів або якоїсь незрозумілої тривоги. Частково тут допомогло страхування вкладів. Крім того, велику роль зіграли вигідні пропозиції по депозитах від банків, які, борючись з конкуренцією, намагаються залучити більшу кількість клієнтів. Іноді від такої великої кількості пропозицій від банків починаєш губитися, і тут-то і з’являються перші сумніви: як з цього різноманіття процентних ставок, щомісячних нарахувань та іншої інформації вибрати найвигідніший варіант? Давайте спробуємо відповісти на це питання.

Для початку потенційний власник депозиту повинен розібратися, який саме внесок його влаштує — класичний або до запитання? Класичні вклади відкриваються на якийсь певний період часу і передбачають, що раніше встановленого терміну їх власники знімати з них гроші не будуть. Вклад на вимогу — більш цікавий варіант. Про нього і піде мова в цій статті.

Заст.голови правління банку «Західний» В.Хребет зазначає, що основна перевага такого вкладу полягає в тому, що його власнику ніщо не завадить зняти свої гроші, коли він цього забажає. У банках депозитні гроші йдуть на строкові вклади, дивіденди по депозитах інших вкладників, валютно-обмінні операції. Однак експерт відзначає, що у відповідність до закону банки можуть самостійно змінити процентну ставку за таким вкладом, а це вже мінус.

Керівник відділу роздрібного бізнесу «СДМ-банку» Д. Давидов заявляє, що вклади до запитання погані тим, що ставки по ним досить маленькі, а іноді і мікроскопічні — 0,1% на рік. Звичайно, останнім часом банки стали призначати великі процентні ставки за даними вкладами, але вони все одно менше, ніж ті, що отримає власник класичного депозиту.

Ще один важливий момент: відсотки за вкладом на вимогу нараховуються або в момент закриття цього вкладу, або щомісячно. Ця умова в обов’язковому порядку прописується в договорі.

Керівник департаменту банківських продуктів банку «Глобекс» І.Воліс радить заводити такі депозити тим, хто хоче користуватися грошима вкладу в будь-який час. «Це такий внесок-гаманець без обмежень по сумі початкового і наступних внесків і по зняттю з нього грошей. Коли внесок закривається, його власник не втрачає своїх грошей і належних йому відсотків. Однак при всіх цих перевагах є один істотний недолік — низька процентна ставка », — додає експерт.

Начальник відділу розвитку маркетингу і банківських продуктів Совкомбанк Н.Васільева вважає, що такі вклади відрізняються досить гнучкими умовами, тобто вони не припускають наявності мінімальної суми внеску (чого не скажеш про термінові депозити), фіксованої суми додаткових внесків і обмежень за кількістю таких внесків. Всі нарахування відбуваються з розрахунку суми, що лежить на депозиті. Отримати свої гроші при наявності депозиту до запитання можна в будь-який час, незалежно від того, як давно був відкритий вклад.

Висновки: вклад до запитання має свої переваги і недоліки. Головний недолік — низька процентна ставка. Однак слід зазначити, що даний внесок не є накопичувальним. Він прекрасно підійде тим людям, які бояться або не хочуть зберігати гроші під матрацом

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

один × 5 =