Всі небезпеки поручительства за кредитом

Всі небезпеки поручительства за кредитом. Багато людей дуже сильно бояться брати кредит, тому десятою дорогою обходять будинки банків, проте в житті трапляються різні ситуації. Наприклад, якщо ви самі не берете кредит, вас можуть попросити стати поручителем за кредитом. Ну як відмовити сестрі / тітці / дядькові / одному в такому проханні? Особливо якщо близька людина дійсно знаходиться в складному становищі. Кредит з поручителем означає для позичальника менш високу процентну ставку, отже, менші витрати. Однак така доброта може нашкодити самому поручителю. Якщо позичальник не зможе виплатити кредит, то банк буде вимагати повернути борг вже у поручителя.

У цій статті ми розповімо, як працює система поручительства і наскільки небезпечно ставати на цей шлях. Жоден банк не хоче розлучатися зі своїми грошима просто так. У всі часи кредиторам потрібні були гарантії, і це правило не змінилося і сьогодні. Головна гарантія для банку — платоспроможність клієнта, тому перше завдання цього клієнта — довести, що він зможе виплатити кредит. Для цього буде потрібно інформація про майно, різноманітні довідки з місця роботи і т.д.

Наявність документів створює умови кредитування більш приємними для позичальника, але найчастіше пом’якшення умов по кредиту не влаштовує позичальника, оскільки він-то знає, що можна ще скоротити процентну ставку за рахунок поручителя. Для банку поручитель — це страховка, ще один аргумент на користь позичальника. На думку багатьох експертів банківського сектора, кредит з поручителем дозволяє значно знизити процентну ставку і заощадити гроші позичальника.

Член правління банку «Літо» П.Гурін стверджує, що поручительство не є обов’язковою умовою оформлення кредиту. Наприклад, в його банку кредит оформляють без поручителя, і це відображає основну політику банку — надання масових кредитів на суму менше 500 тисяч рублів. Експерт також зазначає, що наявність поручителя іноді не впливає на розмір виплат по кредиту, однак, якщо така «страховка» все ж є, то банк може збільшити суму кредиту, що надається або ж прийняти рішення видати кредит, хоча документи позичальника викликають деякі сумніви.

Щоб не заробити собі неприємностей, потрібно слідувати одному простому правилу: не виступати поручателя людини, чесність якого викликає у вас хоч найменші сумніви. Згідно з діючими банківськими законами, якщо позичальник не може виплачувати кредит, це означає, що відповідальність переходить до поручителя, причому останній повинен відповідати за кредитом в повному обсязі (в межах тієї суми, за яку він поручився). Відсотки, комісії та інші платежі поручитель також бере на себе. Ось тепер і думайте, чи варто взагалі за кого-то доручатися?

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 × один =